Jump to content

Golf 6/Jetta - Retrofit


kadettro
 Share

Postare recomandată

Corect...e camera integrata in emblema de la portbagaj...stai cu ce ai deja ca stai bine :icon_cheesygrin:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...

si ajuta la ceva liniile alea in plus? fata de ce are The Ego?

http://www.carsystems.pl/vw-golf-mk6-rear-emblem-high-line-camera-kit-with-guidance-line,id467.html

sunt interesat de achizitionare dar nu stiu daca merita sa dau 170 euro in plus pentru dungile alea.. eu am si park assist pe masina..

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Liniile alea in plus iti indica traiectoria masinii in functie de rotatia volanului. Tu stii daca merita sau nu...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Te ghideaza si iti arata traiectoria pe care se va deplasa masina. Daca mai ai si park pilot atunci cei 170euro sunt chiar in plus.

Strange pt xenon :))

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

dupa ce ai scris tu ca ti se aburesc si nu au sigla vw pe ele, nu prea mai ma incanta sa pun xenon.., cred ca iau 2 becuri Osrama Night Vision Xtreme H7 pt low beam si gata..

poate o sa le gaesc la dezmembrari la anul viitor, oricum eu merg foarte putin noaptea..

PS: astea daca o sa mai am masina la anu'...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu s-au mai aburit, dar astept zilele cu temperaturi scazute sa ma conving. Oricum nu iti recomandam sa le iei de la polonezi, mult mai ok ar fi de pe ebay sau de pe siteuri de dezmembrari din DE.

L.E: Bluetooth ai?

Modificat de The_Ego
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

da am BT.

imi lipsesc farurile xenon, stop urile led, camera de mers inapoi si trapa.., sau dynaudio

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Plafoniera arata asa pentru ca are alarma OEM sau are legatura cu faptul ca e MY2012?

Modificat de mike.
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu stiu, dar e cheala rau masina. E prima oara cand vad geamuri manuale pe spate la G6.

Podeaua portbagajului se ridica fractionat, buna treaba. La mine nu e asa :(

L.E.: Cred ca e plafoniera de baza care are alarma.

Modificat de The_Ego
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si are scrumiere in usi,interesanta podeaua portbagajului..

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Podeaua portbagajului e la fel si la mine, in schimb plafoniera e diferita, nu am mai vazut asa. Cred ca e din cauza ca e MY2012. Butoanele sunt sub fiecare bec si nu in lateral, iar butonul mare e perpedincular pe axul plafonierei. E drept ca cea din link ca n-are nici suport de ochelari.

Modificat de Blackoberst
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Plafoniera e asa din cauza senzorilor de la alarma. Sertarul ala in locul suportului de ochelari l-am avut si eu, a fost primul schimbat de pe masina.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Vorbiti despre podeaua portbagajului, cea rabatabila din filmul youtube anterior postat? Ce e asa diferit/deosebit? Asa o am si eu si a mea e fabricata in octombrie 2009

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nimic, la cei fara roata de rezerva normala podeaua nu e din doua bucati, e dintr-o singura bucata.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Acum am vazut si eu tot materialul... E cel mai chel G6 pe care l-am vazut... E facut dupa modelul Skoda Octavia Tour sau Opel Astra Classic

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Concluzie: plafoniera respectiva vine cu senzorii de alarma. Pacat, e tare frumoasa fata de cea standard :(.

Nu e chiar chel Golful din filmulet, se putea si mai rau :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Octavia Tour e si mai cheala. Manerele de pe interior de la usi nu sunt cromate, sunt din plastic negru, nu are volanul si schimbatorul imbracate in piele, manerele exterioare nu sunt vopsite si cateva altele.

Modificat de Rave
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nimic, la cei fara roata de rezerva normala podeaua nu e din doua bucati, e dintr-o singura bucata.

Roata normala era cumva optiune ?

Se poate face retrofit schimbat suportul in care se aseaza roata?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

se poate fara probleme, trebuie sa iei kit ul de inaltare si vei pierde vreo 5 cm din portbagaj..

crezi ca merita? eu n am facut decat 1 pana in 10 ani, si aia ca a explodat o anvelopa, ca am umflat cum scria pe usa, 3.0 atmosfere, la 4 pers +bagaje..

acum mai mult de 2.2 nu bag niciodata..

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

In cazul asta(pierzand 5 cm) nu merita.

De umblat cu presiune mare am umblat si nu s-a intamplat nimic.Am bagat presiune la o benzinarie din Franta si cand am ajuns inapoi in Romania am observat ca este cam rigida masina asa ca am mers la OMV si am observat cu stupoare ca aveam 3.5 in toate (nu 2.4 cum citisem pe manometrul compresorului din Franta).

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Vezi ca asa am facut si eu in Austria, am facut presiunea la toate rotile, verificata de mai multe ori la mai multe benzinarii, de fiecare data era la fel, respectiv 2,5 cat bagasem initial, iar la noi, cand am vrut sa revin la presiunea normala de 2,3, pam pam, aparatul de la noi arata ca presiunea este de 2,8. Asa ca nu stiu in care sa am incredere, in aparatele din Austria, care toate aratau aceeasi presiune, sau unul de la noi care arata o presiune mai mare. Nu stiu cat de verificate sunt aparatele de la noi, pe langa faptul ca la ei toate benzinariile au aparate de presiune, la noi doar OMV-ul, vorbesc acum de aparate mobile.

Revenind on topic, nu recomanda micsorarea spatiului pentru o roata normala de rezerva, spatiul scade binisor, s-a simtit cand am plecat in concediu, abia au intrat cateva bagaje din cauza acelui innaltator.

Modificat de azreil24
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut, codurile pt stop si duza de spalat luneta de la eleronul de GTI le stie cineva?

Pt ca am avut ghinionul sa primesc pachetul fara asa ceva si nu am reusit sa rezolv nimic..

Multumesc!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ai comandat de pe kuzmann, nu? Ce magari sunt. Nici cu scandal nu a mers?

Incerca sa faci rost de un vin de GTi/GTD/R/R-line si poti sa comanzi direct.

Modificat de The_Ego
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • GabiB77 changed the title to Golf 6/Jetta - Retrofit

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!