Jump to content

Golf 6/Jetta - Retrofit


kadettro
 Share

Postare recomandată

senzorii (senzorul ) de nivel, calc central de xenon, cabluri de la senzori la calc si la can, codare (schimbare) cebntrala electrica daca nu suporta xenon/.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Calculatorul central de xenon are legatura cu autoleveling-ul? Eu ziceam initial strict sa mearga apoi sa iau si autoleveling.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

DA, are el face reglajul farurilor.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Chiar prea mult, Nu inteleg de ce aia vand 2 senzori, cand pe G6 este doar unul singur pe spate!? Nu ai suspensie adaptiva?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Scrie clar pe site ca e un singur senzor. Probabil au pus 2 in poze sa para mai multa "marfa" de 359 euro.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da. Ai nevoie de un singur senzor pe spate.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Vezi ca cel din al doilea link pus de tine e incomplet. Nu stiu daca gasesti doar bratul ala,care lipseste ca piesa de schimb.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pana la urma cred ca voi lua kit-ul de la kufatec, cel de 359 de euro. Este complet cu senzor, ce ma deruteaza si cred ca au gresit este ca au pus in descriere pt masini cu suspensie adaptiva. I-am intrebat daca nu este potrivit si pentru suspensie normala si sa mi-l livreze fara cablu adaptor xenon la un pret mai mic.

As avea deja 2 cabluri.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Man tu ori citesti printre randuri ori nu esti atent...acolo scrie ca pentru suspensie adaptiva sa alegi produsul cu numarul 37910 sau 37910-1. Link-ul pus de tine este pentru golf cu suspensie normala.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Grilele cu proiectoare de pe Golf 6 merg si pe Golf 6 plus? Poate sa verifice careva codurile in elsa sau altceva?

Multumesc!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Man tu ori citesti printre randuri ori nu esti atent...acolo scrie ca pentru suspensie adaptiva sa alegi produsul cu numarul 37910 sau 37910-1. Link-ul pus de tine este pentru golf cu suspensie normala.

Ei au pus gresit cel de 359euro pt suspensia adaptiva, altfel nu are logica. Inteleg cel de 219euro pentru cine are deja, iar cel de 359 include si un senzor pe care adaptiva deja il are. In plus produsul de 359euro are numarul 36850 iar mai jos zice ca pt suspensie adaptiva este 37910 sau 37910-1 Nu au cum sa fie 2 kit-uri doar pentru suspensie adaptativa si de ce sa mai dea cine are adaptiva inca 140 de euro in plus?

Am urmarit pe votex si mai multi au facut retrofit cu suspensie standard (in america nici vorba de adaptiva) cu kit-ul 36850 ! http://www.kufatec.d...-Set-Golf-VI-61

http://forums.vwvort...gen-to-Bi-Xenon

Modificat de The_Ego
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pai acolo scrie clar ca cel de 36850 e pt tractiune fata si cel 36850-1 e pt 4motion.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

http://www.kufatec.de/shop/en/product?info=934. Eu vad ca scrie chiar ingrosat " suitable for vehicles without electronic shock absorbers"... Cel pentru suspensie adaptiva costa 200 si ceva de euro pentru ca nu iti mai da si senzorul care este deja folosit la suspensie. Modificat de kadettro
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da..corect eu tot citeam "with" si stiu de ce. Deschideam de pe link-ul meu si de obicei intram si lasam siteul in germana, Chrome mi-l traducea automat, aparent prost. Am intrat pe link-ul tau si mi-a aratat bine.

Neintelegere ca amandoi ziceam practic aceeasi chestie.

Mea culpa!

Modificat de The_Ego
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

o bara fata de GTI la pret decent pe unde se gaseste? :))

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cu banii ramasi de la bara aceea iti faci retrofit de Park Assist :))

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pai nu are grilele, e chiar scumputa daca ma intrebi pe mine :P. Din cate stiu, sunt mai scumpe decat bara in sine chiar daca vorbim de preturile de la dealeri. Bafta la cautari.

Eu caut praguri, bara spate, difuzor si eleron de RLine :(

Modificat de mike.
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Asta e cel mai ok pret la care am gasit coaja goala.

Asta in conditiile in care bara e impecabila, ar putea fi pusa pe masina in starea asta, daca se iau grilele evident.

Pe Ebay.de nu prea sunt mai jos de 200 de euro, la care se adauga si transport destul de mare, si cu tot cu grile si proiectoare sar preturile de 500 de euro.

Noua, la reprezentanta, daca nu ma insel e aproape 300 de euro una...

Fransiza mea de Casco e 500 de lei, a ta cat e? Ca e mult mai ieftin sa platesti diferenta dintre bari decat sa o cumperi cu totul...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • GabiB77 changed the title to Golf 6/Jetta - Retrofit

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!