Jump to content

Golf 6/Jetta - Retrofit


kadettro
 Share

Postare recomandată

este masa in capota portbagajului, nu trebuie sa te insiri cu firul de masa pana in fata - eu am pus la ultima Jetta 2015 si avea chiar surub de masa pe capota portbagaj, in partea stanga.

 

altfel, in contraaripa portbagaj, sigur o sa gasesti puncte suficiente de masa....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare ,

Se potriveste nuca de schimbator manual de la Golf 7 pe Golf 6 ?

Cum sa procedez : sub capota este un capitonaj care este prins in doar 3-4 puncte , si a inceput sa se lase , sa iasa din punctele care vine prinsa de capota,am vz ca la jeta parca este prinsa in mai multe capse ,sa o inlocuiesc cu alta noua?

Modificat de floryn_80
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

1. parca am vazut undeva un diy de montare nuca schimbator de G7 pe G6... implica folosirea polizorului :D deci nu se potriveste fara ajustari.

2. schimba doar clemele

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu merita efortul cel de 7 mai bine unul de 6 gti.

Nu se lasa din cleme se lasa in partea dinspre parbriz unde se tine doar in urechi .

Modificat de TDR
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am inteles ideia,Multumesc de sfaturi , asa este nu merita efortul,ma gandeam ca unul de G7 este 200 lei,unul de GTI este 100 Eur, si este cu rosu, masina este albastra ...,

Da asa este se lasa , merge facut ceva , sau lipita cu banda dublu adeziv.

Dar pasla aceaia de pe capota voi o mai aveti?,nu sa lasat ?

Modificat de floryn_80
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am avut un drum aseara pe ceata si  am constat pe propria piele ca a fost  foarte greu de condus .In concluzie sunt nevoit sa imi  achizionez farurile de ceata .

Intrebarea este pe linga faruri, grile este vreo problema daca comutatorul de lumini va fi si cu  functie auto, in conditiile in care nu  am senzor de lumini/ploaie ?

In mod normal ar trebui sa iau comutator fara functia auto , dar ma gandesc  la viitor, daca bugetul o sa permita sa iau si senzorul de lumini/ploaie si atunci va trebui sa il  schimb iarasi.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Atat timp cat lasi pe 0, pozitii sau faza scurta (iar ceata se aprinde pe pozitia faza scurta) nu cred sa fie vreo problema.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare !

Se pot montat scaune de golf 7 pe golf 6?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ce se poate pune de pe Golf 7 pe 6?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

climatronicul stiu sigur ca se poate pt ca il am eu

parca si volanul merge

posibil sa mai existe si alte componente... dupa parerea mea doar climatronicul merita

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

M-as mira sa mearga volanul ....

Daca totusi se dovedeste ca ar merge nu m-ar deranja sa fac un astfel de retrofit :)

Modificat de ShadoWzZ
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Probabil se poate pune volanul, dar care e scopul? Sunt butoane ce nu vor putea fi functionale.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

Salut !

Intrebare : la un retrofit de la climatic la climatronic mai trebuie ceva suplimentar in afara de unitatea de control ?

Am gasit panel -ul asta si tare ma bate un gand...  :icon_bounce:

http://www.carsystems.pl/climatronic-control-panel-5k0907044g-w-seat-heating-upgrade,id1216.html

 

Multumesc !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Te mai deranjez cu o intrebare.

Am gasit grilele + farurile de ceata + swich-ul din bord.Farurile au conectorii/mufele , deci trebuie sa mai cumpar firele

Urmeaza sa fac codarea cu VAG COM si asta a fost.

Mai trebuie ceva ?Am vazut pe undeva intre firele de la faruri la swich si un releu..

Modificat de ulisica
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

se poate si cu releu, eu insa am preferat varianta OEM, fara acel releu: grile, faruri ceata, cablaj de la faruri pana la bcm, switch, fir de la switch la bcm si codare vcds

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cu releu se face doar daca BCM-ul nu suporta proiectoare si nu se doreste inlocuirea acestuia.

 

daca faci cu releu, s-a dus cornering, etc....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cu releu , e tiganie, parerea mea.

 

DAca tot faci un retrofit, fa-l ca lumea, cum e din fabrica.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare, la golful meu 6 am lumini la picioare doar in partea din fata, unde ma pot conecta cu firele pentru pasageri spate?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

:beer: si mai trebuie ceva setari cu vagcom-ul?

Modificat de costin_123
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

:beer: si mai trebuie ceva setari cu vagcom-ul?

nu.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare,

 

Am vazut ca in cazul stopurilor LED, sunt mai bune cele OEM. Masina mea e fabricata in august 2009, daca imi iau stopuri OEM trebuie sa modific centrala electrica?

Am inteles ca s-ar potrivi pe cele fabricate dupa 1.11.2009 ...

 

Cele bune,

Florin

Modificat de FlorinVtin
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

centrala trebuie schimbata pt ca nu ai cum sa o modifici, depinde insa ce ai tu pe masina

din cate retin pentru stopuri led merge midline si highline, daca vrei si faruri led doar highline

intai de toate verifica ce ai pe masina!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • GabiB77 changed the title to Golf 6/Jetta - Retrofit

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!