Jump to content

Codari diverse/Setări Vag-Com Octavia2


cutcutro
 Share

Postare recomandată

CAuti un ape 30 bytes din 2008 incoace.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am inteles.pe langa centrala trebuie sa mai cer coduri ceva?stii c-am cit costa?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Codingul dupa ce iti cumperi centrala il faci la cineva care are un vag com si el codeaza in functie de ceea ce ii permite centrala. Daca gaseti pe 30 biti ai setari suficiente acolo, numai ca cred ca te ajunge destul de multisor ca si pret de achizitie cred ca undeva intre 900-1300 ron

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multumesc.si ca sa schimb centrala cu una highline ce trebuie sa mai iau pe linga centrala si c-am cit ar costa aceasta distractie.sa caunt una sh imi poti spune si un cod sau cum trebuie sa caut?

eu zic sa stai linistit... sa dai o gramada de bani, pt doua - trei functii.... lasa masina asa.

acum, decizia iti apartine - daca tot vrei sa o faci, cauta pe la SH.

Modificat de F l o r i n
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Va multumesc frumos tuturor pt sfaturi.

Va doresc o zi buna

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am cumparat centrala cod 3C0 937 049 AL de 30 biti sh 300 ron

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pai eu cred ca e un pret ok. Bafta la coding pe ea.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

m-ar interesa si pe mina pe 30 byte la pretul asta,daca mai stii pe cineva care are.

Modificat de darvin
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

salutare tuturor,o intrebare la care i cautam raspunul...am o skoda octavia 2 din 2005 as vrea sa stiu daca se pot activa cornering lights si daca da .care sunt pasii care trebuie sa i urmez in vag..unde mai exact sa intru.multumesc :lol:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu se poate activa, deoarece nu ai centrala pe 30 bytes, s-a introdus doar la nmasinile MY2008.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am facut si eu rost de un cablu din acesta de la un amic si ma gandeam sa incerc 1-2 codari pe care l-am intalnit pe topicul acesta ca sa vad daca ma descurc.am luat-o de la inceput cu iluminarea display-ului de bord , am urmat pasul [17 - Instruments] post-30503-0-20676000-1352242983_thumb.j doar ca mai departe nu am gasit acel [Login - 11] am presupus ca e vb de [Coding II -11] doar ca acea optiune nu era activa post-30503-0-90873900-1352243207_thumb.j .oare problema e de la mine sau din alta parte ? :icon_cheesygrin:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

deci la mine era problema.am recitit de dimineata de pe laptop tot topicul,ca aseara numa m-am chinuit de pe mobil.mersi.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

In momentul in care descui masina din semnalizari am 3 falsh-uri, insa in momentul in care o incui am doar unul, unde pot sa le egalez, pt ca uneori nu se observa daca s-a inchis.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cand o descui, modulul de confort da 2 nu 3. la incuiere doar 1. nu se poate modifica altfel.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cum pot sa anulez setarea sa nu-mi se mai lase geamurile fata daca deschid masina imediat dupa ce am inchis-o?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Din cate stiu nu exista asemenea setare. Geamurile se deschid numai daca tii apasat mai mult pe butonul de deschis.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu tin apasat pe buton cand deschid.

Am oserbat ca se lasa geamurile, doar daca deschid masina mai repede de 2 minute dupa ce am inchis-o.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ai alarma montata pe masina? Sa nu fie ea de vina.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da, am alarma. Un Viper.

Dar nu facea asa inainte sa ma ajute un prieten sa-mi activeze niste functii pe masina.

Deci cred ca e si o setare din VAG-COM? :(

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pai doar el stie ce a activat pe masina. Poti reveni la setarile dinainte si vezi daca mai face.

Sent from my  using Tapatalk.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Demonteaza modulul de alarma, si vezi cum se comporta... Poate a luat-o pe aratura acel modul al alarmei.

Apropo, inainte sa inchizi masina ai gemurile lasate si le ridica alarma? Daca da, la descuiere le aduce in pozitia aia. Cel putin, ce am intalnit pana acum asa se comporta

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Incearca inainte sa reinveti calculatoarele de usi tinand apasat butonul de inchis geamul 5 s, apoi pe deschis 5 s. Poate cine stie.... ca sa nu demontezi degeaba...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Merge montata o centrala electrica de G6 pe octavia 2?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • kthor changed the title to Setări Vag-Com Octavia2

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!