Jump to content

Audi RS4 4.2 Fsi 420 cp Daytona Grey - My Beast!


superalfi

Postare recomandată

66.300 cip????Hmmm la banii astia mai bine un BMW 650i.

bmw de care vezi peste tot... asa k mai bine rs :huh:

Link către comentariu
  • Replies 418
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • superalfi

    104

  • CT-87-ADY

    20

  • di0

    18

  • zGb

    13

Top Posters In This Topic

De acord cu SpeedR23.E inundatie de seria 6 prin oras si oricum ca o parere personala, in materie de design imi place mult mai mult RS4. 650i intra in categoria lui Cayman ...usor nepractica si nu e o masina de zi cu zi. :D

Link către comentariu
66.300 cip????Hmmm la banii astia mai bine un BMW 650i.

asa si ce faci cu 650i? are parca 367cp...fata de 420 + cutie manuala...rs4 este parca mai exclusivist asa

Link către comentariu

650? no way!!! ce sa faci cu masina aia? - are 4 locuri - din care utilizabile 2 si mai are pe deasupra si doar 2 usi

nu se pot compara cele 2 ca utilitate - ca sa nu mai vorbim de tractiune - iar la performante este sub RS4, iar pretul la 650ci este 66480 CIP std la care mai pui de vreo 10-12 k eur lejer

deci se pot compara? nu!

Link către comentariu

Felicitari si bine ca sunt oameni care isi pot lua masinile pe care si le doresc cu adevarat.M-am saturat sa vad toti mafiotii cu BMW si Mercedes!

Link către comentariu
black_shadow

Audi RS4 bate la fund orice Porsche Carrera/911/boxter la liniute! :banghead:

De comparat mai bine o comparati cu BMW M5 si nu cu 650i-ul.

Link către comentariu

asta intr-adevar mai merge comparatia! chiar daca pretul este cu mult in favoarea lui RS4 - M5 la noi este 79900 CIP si la care mai pui cam de 10-15 mii EUR - deja este altceva

la performante sunt cam pe acolo - este mai rapid RS4 la inceput pana la 100 km/h si cam dupa 140 km/h M5 recupereaza - este mai rapid un pic la 200 km/h parca din ce imi aduc aminte

oricum la capitolul utilizare no matter what - vreme, alea, alea - RS4 castiga clar :banghead:

Link către comentariu

la clasa din care fac parte RS4 ar trebui comparat cu M3 desi ala vechi din 2000 nu are decat 330 de cai si 2 usi si in 2005 a fost scoasa pe piata versiunea imbunatatica M3 CS.

o sa apara in curand noul M3 care arata foarte bine (daca vreti va pun si poza) insa este tot in 2 usi. BMW anuntase pentru noul M3 418 CP. apoi a venit Audi cu RS4 cu 420 cp iar BMW a anuntat ca noul M3 va avea 423 CP. :banghead: . sa vezi ce batalie. oricum per total RS4 este mult mai practica. (berlina in 4 usi)

link pentru poza cu viitorul M3, care arata bestial dupa parerea mea. :D

http://www.top-gear.eu/viewtopic.php?t=4

Link către comentariu

ala este un vechi CGI. posibil ca varianta finala sa se apropie de acesta imagine, dar daca va place intr-atat de mult asta, sint si vreo 2-3 forumuri de bimmeristi.

:banghead:

oricum, RS4 e peste acest M3, global vorbind.

Link către comentariu

masinutza se fabrica in saptamana 19-25 iunie!!! :rolleyes: :rolleyes: :beerchug:

asa ca in iulie :zzzzz: !!!!!! :angry:

Link către comentariu

felicitari andrei pt alegerea facuta, este o masina ideala, poti si sa te simti ca un pilot de raliu dar si sa duci copii la scoala :rolleyes: (vezi reclama la logan :rolleyes:).

inca o data felicitari si sa o stapanesti multi km fara incidente

:beerchug: o sa incerc sa fac si eu un drive test la un rs4, pt ca am inteles ca sunt in cj la un fel de audi drive test day in piata matei corvin :zzzzz:

Link către comentariu

merci! merci!

ai perfecta dreptate!

in legatura cu drivetest-ul daca au RS4 la Cluj disponibil pentru asa ceva (desi nu prea cred) nu mai sta pe ganduri - GO FOR IT!!!

Link către comentariu

Andrei spune-mi si mie ce jante "19 sau 18" de curiozitate sunt comanda nr.3 la cateva ore de tine :Driver:

Iar despre m3 poza aia e un fotoshop minunat doar atat, e pe net de cateva luni bune impreuna cu alte 4-5 variante.

Link către comentariu

RS4 e visul meu. Sper ca nu glumesti cu noi ca o sa ne frangi inimioarele. Daca o sa am bani vreodata RS4 imi iau. Superba masina....dar eu prefer combi!

Felicitari pentru alegere...esti dintr-o bucata si felicitari ca nu ti-ai luat Bmw...

Link către comentariu
Publicat (modificat)

jante mi-am comandat pe 18" - adica cele std - chiar daca imi plac teribil cele pe 19" - dar inca nu este de ele pe drumurile noastre - cel putin inca vreo 2 ani - daca se indreapta situatia imi comand mai tarziu

FELICITARI!!! sub_zero! Trebuie sa ne intalnim sa stam de vorba!!!

Mai multe detalii despre a ta?

Modificat de andrei-rs4
Link către comentariu

Mititica mea:

Covorase textile pentru locurile din spate

Racitor in torpedou

Scaune pasager cu functie memorie inclusiv scaune fata cu reglare electrica

Trapa din sticla actionata electric

Deschidere automata portbagaj

Pachet optic - ornament aluminiu mat

Cotiera centrala pentru locurile din fata

Oglinzi actionate electric incalzite, rabatabile electric cu efect antiorbire

Schimbator cd-uri(6 cd)

Comutarea automata a lumini de deplasare(faza scurta) pe timp de zi

Sistem de 10 difuzoare Bose

Adaptive light

Scaune fata si spate incalzite

Pachet lumini interioare

Senzor ploaie si oglinda heliomata

Piele Valcona

Sistem de navigatie "Plus" cu dvd de navigatie

Receptor tv

Scaune "scoica" pt Rs4

Volan Multifunctional Rs4 -insertii de aluminiu

Jante aliaj usor 19" 7 spite duble

Cea mai smechera optiune este Geamuri electrice spate(280 euro)!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Culoare inca nu ma-m hotarat dar saptamana asta sigur trebuie sa o comunic , masina se fabrica intre 26 iunie si 2 iulie!

Modificat de Sub_Zero
Link către comentariu

+ alb,gri si galben. :( Sa nu mai spunem ca la albastru sunt 2 nuante.

Oricum, sa le stapaniti fericiti si sa va bucurati cat mai mult de ele.

Link către comentariu

Super masinile, observ ca deja sunt 2 membri ai forumului care vor "ridin` rimz" AUDI RS4 :( .. felicitari si asteptare usoara ! Sa speram, in spiritul general al membrilor care nu acces la asa "bestii pe roti" :( ca veti face un gest ptr inima noastra si veti veni de cateva ori la intalniri .. macar sa le atingem :D, sau sa ne pozam cu/in ele!

(cu dedicatie speciala ptr cine mi-a sters post-ul in care nu era nici o problema tehnica, era doar un exemplu de alternativa la remarcile rautacioase ptr 650CI, M3 & Co. - fara numar)

Modificat de vrajit de fabia
Link către comentariu
Mititica mea:

Scaune pasager cu functie memorie inclusiv scaune fata cu reglare electrica

Scaune "scoica" pt Rs4

Jante aliaj usor 19" 7 spite duble

FELICITAR! :(

dar vezi ca scaunele scoica RS nu merg cu memorie si scaune fata electrice - daca ti-ai ales scaunele RS scoica - atunci sunt cu reglaj mecanic si doar lombar electric - cu memorie sunt cele sport Recaro

BRAVOS cu jantele pe 19" - trebuie sa ai mare grija cu ele! - si eu am stat mult pe ganduri - dar la cum arata Bucurestiul acuma nu m-am incumetat - vedem peste ceva timp

Link către comentariu

Pe lista de optiuni asa apare Andrei am scris ce am in lista, ma rog asta sa fie problema :)

Link către comentariu

asa este! pana la urma intre ce culori oscilezi?

si eu am stat sa aleg intre Mugello si Daytona - imi plac amandoua, dar parca Daytona mi s-a parut mai interesanta!

Link către comentariu

check this:

http://video.google.com/videoplay?d...630762032&q=rs4

se poate vedea usor cam in cate secunde face 100 km/h si 200 km/h - extrem de putin!!!

vad ca merge 169 mph - adica vreo 272 km/h - si nu cred ca este delimitata - ca se delimiteaza de catre MTM si ABT la 282 km/h - deci sa mearga atat din fabrica?

stiu ca M5-ul E60 limitat la 250 km/h merge 270 km/h pe bord dupa care taie alimentarea

intersant!

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!