Jump to content

Skoda Octavia 3 "Bestiuta" Style DSG 2.0 TSI 190CP FWD Velvet Red


zidanne

Postare recomandată

Ce doamne iarta sa cureti? Eu la motor excluzand frunzele din toamna nu am curata nimic. Oricum inghesuiala mare mon cher fata de 1.4 lui subsemnatul. E la fel de inghesuit ca "vechiul" ZID

Lasa ca prinzi poza de 6666 sa mearga cu zambetul de Joker.

Talpa

Link către comentariu

Salut!

Cu ce cutie de viteze este echipata masina, DQ380 cumva?

Stiu ca ai scris ca are DQ381, dar din ce am mai citit cica asta ar fi pentru 4x4.

Modificat de andrey2003
Link către comentariu

@valyemil81 eu am doar o urma de scut asa ca mai intra praf ;)) mult, ca locuiesc in sahara de vest (as vrea eu).

Am trecut prin siajul unor TIR-uri in weekend si cumva apa a trecut printre chederul de la capota si far (dreapta) si aparusera cateva pete. 

Daca tot eram cu microfibra in mana am zis sa fac o inspectie mai detaliata...

Si da EA888/189/288 au acelasi bloc motor (nu gasesc acum link-ul) deci e cam (la fel de) inghesuit ;))

 

@cristi511 @andrey2003 se pare ca aveti dreptate e DQ380 si nu DQ381. 

@cristi511 poti corecta primul post, multumesc?

Link către comentariu

3333.0 ;))

 

 

spacer.png

 

3333.era deja 4 cand am vazut ;))

 

Ganduri se viitor: need an ODB11 ;)

 

Modificat de Rave
Link către comentariu

Azi am fost pe la baietii de la Avia Pantelimon sa... le las CIV-ul si... sa imi activeze cartea verde. 

 

Cum aseara “esteam” pe rosu (75de km range) iar dimineata masina era cam galbena de praf am facut plinul si am bagat o fisa la jet. A iesit decent, fara uscare ;)

Modificat de Rave
Link către comentariu

La iarba verde:

spacer.png

 

Speram si un gratar... curand:D

 

Modificat de Rave
Link către comentariu

Foarte frumoasă ?, neapărat trebuie jante mai mari.

Cum te descurci cu tapiseria si cu cel mic? Eu nu as fi avut curaj sa iau bej din cauza copilului cu toate că imi place ?

Link către comentariu

@tetea are scaun peste partea textila, pielea se curata ;))

Afara de faptul ca nu se vad la fel petele, nu e nicio diferenta, murdaria e tot acolo.

Momentan nu sunt pete. 

As vrea si nu as dori jante mai mari. Vedem la vara ;)

Link către comentariu

Atasez si un consum la ceas se tara, mergand (aproape) legal (in cea mare parte a timpului cu ACC, distanta un baț, doua-trei depasiri si un S-print scurt)

 

spacer.png

 

Cu putin exercitiu cred ca reusesc un 5.x ;) 

 

Modificat de Rave
Link către comentariu

@Rave cred ca l-am mai pus:

 

spacer.png

PS erai cumva pe A1, azi pe la 06:30 PM?

@valyemil81 dorinta ta e porunca pentru mine (just ce am vazut trailerul de la Alladin)

 

spacer.png

@Doc Morelli ca sa cobori, mai intai trebuie sa urci. 

N-am reusit inca performanta asta pentru ca n-am stat niciodata mai mult de doua ore in Brasov.

Momentan ma invart prin Campia Romana care e cam plată ;)

 

Modificat de Rave
Link către comentariu

Nu, nu. N-am prea iesit din Bucuresti!

Consumul e cel care trebuie dar media de viteza nu e ce trebuie... :)) 

Link către comentariu

@Rave ma presa un logan de Spania tce albastru... sau avea de gând? pana in Ciorogarla. 

Asta e... eu merg 98% din timp cu metroul la munca asa ca nu prea ma ajuta consumul de ora 5 pm. 

Medie mai mare e greu de atins cu doar 90 de km de (semi)autostrada la dispozitie. 

Treapta a 5-a face minuni dar nu tine cu permisul.

Link către comentariu

Eu v-am zis ca se poate si sub 6%. Mai jos de atat exista Xiaomi M365

Link către comentariu

Sunt foarte multe 1.6 dCI-uri de 165CP... decente dar nu tin pasul cu “monstrul” tau :)) 

LE: nici eu nu cred ca tin :)) 

Modificat de Rave
Link către comentariu

@Rave urmatorul retrofit e un rezervor de 70l.  Stau cam mult la coada la pompa.

Modificat de zidanne
Tre sa imi schimb telefonul
Link către comentariu

Ce bine ca azi nu prea a fost trafic nici in Bucuresti sau prin imprejurimi ;))

 

spacer.png

Am reusit o medie decenta, zic

Modificat de Rave
Link către comentariu

I-ai dat cu launch control? Cand facem o "comparatie"? ;)

Modificat de razvancc
anumite cuvinte cenzurate :)
Link către comentariu

@razvancc tin la ambreiaje ;)) prefer sa le “consum” pe Transbucegi :) 

In plus, Polo GTI e mai usor cu vreo 50 de kile ;) (6.x fata de 7.x pana la suta). Ar trebui, de asemenea, sa dau jos scaunul piciului, sa golesc portbagajul si sa trec la roti de 17 ;)) 

Modificat de zidanne
Link către comentariu

Masina asta mai mult a mers decat a stat de cand ai luat-o :)) cum se simte acum motorul post-rodaj cand poti sa ii vezi tot potentialul?

Link către comentariu

@mihai.onu94 ai un card de Petrom in plus?

LE: sau ca sa citez niste clasici in viata:

Me happy. Este dura pe denivelari, are nevoie de anvelope mai moi/aderente, materialele sunt mai slab calitativ fata de vechea octavia... dar motorasul si cutia sunt priceless ;) 

Modificat de zidanne
Link către comentariu

Boon, niu update:

Cum azi a fost ultima zi libera inainte de minivacanta de 1 Mai, am zis sa purcedem spre Sighisoara. 

So, lasam puradelul la socrii (cu tot cu scaun si un bucata metru cub de jucarii), imbarcam una bucata pereche prieteni si punem cap compas Valea Plangerii (via RBC ca deh, se aprinsese becul)...

Trei isteti s-au pupat pe la Campina... 1km de coada, cu masina de pompieri blocand B1... 

Nu scapam bine de asta ca Waze urla tare la mine ca de ce n-am facut stanga si mai pune 2 ore la ETA. 

3km mai incolo (pana in Comarnic)  ne infigem intr-o coada ce parea a se termina pe la Predeal... Wilkomen to Valea Plangerii. Cum stateam noi in coada, incepem sa o intrebam pe Gabriela (de la waze) despre alternative. 

5 minute mai tarziu faceam cale intoarsa si dupa o scurta trecere prin Urziceni, Slobozia si Tandarei, trecem Dunarea la Harsova si... țuști pana la Constanta pe DN2A (oooo DA!!!!!!!) 

Bagam repede un Giros la Nikos

 

spacer.png

cateva poze pe faleza (si niste Cola Zero cu piersica - gust de fruty fresh) si o luam inapoi pe A2.

Pe la 4444 de km am reusit si o poza (copilotul nu eu)

 

spacer.png

O scurta oprire pentru niste benzina premium de 95 (pret de autostrada) si, dupa ce reimbarcam puradelul, ajungem acasa aproape intregi. 

 

spacer.png

PS v-am zis ca iubesc Dobrogea?

Modificat de Rave
Link către comentariu
  • loghy a închis acest topic
  • Rave a deschis acest topic

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!