Jump to content

Skoda Octavia 3 "Bestiuta" Style DSG 2.0 TSI 190CP FWD Velvet Red


zidanne

Postare recomandată

Note to self: cand vor intelege posesorii de masini premium in echiparea de baza ca nu toate skodele vin cu 1.2TSI M5?

Link către comentariu

In acelasi timp cand vor intelege posesorii de masini "non-premium" ca poti sa pui optiuni in valoare finala mai mare decat pretul de start al masinii...ca tot n-o faci premium. :))

 

Link către comentariu

Este rasul lui, desigur. Pentru ca nu-si reproseaza nimic la acea "nota memorata". Nu ai observat gradul ridicat de imixtiune al cuvintelor englezesti in textul scris in limba romana? Este relevant... Nu ai observat ca insusi acest topic incepe cu un cuvant in limba engleza?

Link către comentariu

Cred ca si politistii gandesc la fel ca posesorii de care pomeneai mai sus. Si mi se pare un avantaj deosebit. Nu vei fi deranjat prea tare, vorbesc din proprie experienta :)

Doar de doua ori s-a intamplat sa fiu oprit: prima data s-a intors dupa mine, m-a oprit si m-a intrebat "ce polo e asta?" , iar al doilea avea o jucarie cu laser care nu s-a lasat pacalita. 

Spor la joaca si "drive safe" ;)

Link către comentariu

azi am decoperit ca am paznic buildin

 

a7DjI8c.jpg

 

Si, cum familionul nu era acasa, mi-am permis o plimbare. 

Modificat de zidanne
Link către comentariu

Si o poza din timpul escapadei 

RubkCFr.jpg

Tre sa imi beau cafeaua inainte de a posta ceva mai lung de 3 randuri.

 

Link către comentariu

Si am ajuns:

F3AJDNp.jpg

 

BBCMG5P.jpg

 

600m altitudine ;)) 

Bucuresti - țară - Pitesti - Ramnicu Valcea - Horezu - Targu Jiu - Baia de Arama - un sat uitat intre dealuri ;))

 

Era 4.8 pana sa incep ascensiunea finala ;))

 

Modificat de zidanne
Link către comentariu

Misto plimbarea aia scurta pana la Sibiu dar wow 10h si 700km de condus, yikes! :)  cum ai zis si tu, cam mult timp pierdut in masina chiar daca masina e misto dar bine ca ai pasageri rabdatori. Misto pozele! in afara de alea cu consumul care sunt deja meh :)

Link către comentariu

Foarte faine plimbarile astea. Cand eram holtei am bagat si eu Oradea Transalpina Transfagarasan si retur intr o zi, vreo 1200ish km parca one day challenge trip, and it was f.... amanzing :D

Cu masina potrivita, o asemenea escapada poate fi food for the soul, chiar daca fizic e f obositor si teoretic nu merita...

Keep the stories comming 👍

Link către comentariu

@ev21 nu am luat 2.0 TSI 190 pentru consum.

Dar, citind SSP645, am descoperit ca e un motor optimizat pentru consum redus. Si, in anumite situatii, chiar face asta. 

Pe timpul cand bagam zbor lunea, miercurea si vinerea, cand ajungeam acasa, luam logodnica (pe atunci) ne urcam in 1.6 TDI si luam tara la picior/roata. Neavand permis, de multe  ori dormea in dreapta. La 3.3% media, am prins zeci de rasarituri pe plaja la Mamaia si tot atat de multe apusuri pe platou in Bucegi. 

Cum am zis, planul nu era sa facem TA, si, teoretic sa ne cautam cazare dupa ce vedem mirificul zoo. 

Socoteala de acasa nu s-a potrivit cu cea din targ si, pana la urma, am comis o nefacuta. 

@acidone77 am mai patit-o o data, am plecat de undeva de langa Sapanta, am bagat Baia Mare - Aiud - Cluj Napoca…. pitstop… Sebes cu cazare pe TA. Numai ca nu am mai gasit locuri (aka propietarul ne daduse camera si Booking n-a avut nimic de zis) asa ca am continuat pe TA si am prins niste peisaje… 

Utima bucata (A1) am facut-o pe CC la 91km/h pe GPS.  Eram tot cu baba (1.6 TDI)

Link către comentariu

Cateva poze de ieri, cu telefonul, pana apuc sa scot tot din aparat si dashcam:

2u2GPga.jpg  mRLsFQv.jpg  MwtLnHK.jpg  uMqcqMk.jpg  jqVbb6n.jpg  6OkhSc2.jpg  ktEQbVK.jpg  xsKRRkG.jpg  zeRnmrP.jpg  wS7jGzh.jpg  H0nRNba.jpg  9ksU4Gv.jpg  uDqw0U7.jpg

 

 

Link către comentariu

Ce frumos a fost pe Valea Cosustei (MH)

 

N-am stiut ca circul atat de aproape de linia continua :(( 

De revizuit!

 

Modificat de zidanne
Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!