Jump to content

Portbagaj Passat B7 - probleme deschidere/inchidere/electric sau nu


Adrian C.
 Share

Postare recomandată

Tocmai am rezolvat la un b6 portbagajul. Nu se mai ridica nici nu se mai lasa din buton. Eroare 03047 v375(motor stanga) circuit intrerupt. Am masurat motoarele aveau in jur de 1 ohm deci bine. Am desfacut modulul stanga(sub plafon spate)si in partea de sus am vazut o rezistenta putin arsa la capat, am masurat-o si era intrerupta. Posibil ceva umezeala si a facut scurt, resistenta de 2.2k marcata 222, am pus de 2.7k(credeam ca tot de 2.2 am pus dar acum vad in poza ca nu este) si functioneaza foarte bine. Dupa reparatie portbagajul se ridica numai trei sferturi, 65%. Am dat reseteare valori adaptare, si unghiul de deschidere s-a modificat de la valoarea 220 la 350, si apoi se ridica pana sus.

 

 

20230424_133341.jpg

20230424_142011.jpg

Modificat de davidut5
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 7 months later...
On 8/12/2022 at 6:58 AM, F l o r i n said:

Da-mi seria sasiu, verific mai tarziu ce model ai pe masina. Cel turnat, nu prea ai ce sa ii faci, nu exista solutie de la producător, pt reparatie, doar inlocuire 

Salut. Am seria WVWZZZ3CZDE119290. Vreau sa stiu daca am avut din fabrica portbagaj electric. Nu am buton, dar Passatul are foarte multe dotari. Multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu are importanta ca ai multe dotari de fabrica....nu ai butonul, nu apare nici modulul la scanare, cel mai probabil este fara. O sa iti verific luni cand ajung la mine la service. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!