Jump to content

Passy 1.6 TDI DSG Highline


V.M.

Postare recomandată

  • 6 months later...

249.000 km

Schimb de ulei si filtre 

Ravenol 5W30, Filtre Purflux. In cazul filtrului de interior am revenit la la cel pentru particule fine de 2.5 micro. Se simte diferenta fata de cele care au doar carbon activ.

Link către comentariu
  • 3 weeks later...

249.870 km

In sfarsit mi-am facut timp si am schimbat :

Lichid de frana

Ulei cutie

Ulei hidraulic Mechatronic

Senzor de parcare fata / dreapta / centru. 

Link către comentariu

Intrebare: cand ai schimbat distributia la 242k km era cea originala sau ai mai schimbat-o odata? Intinzatorul de la cureaua de accesorii: ai schimbat doar rola sau tot intinzatorul?

Link către comentariu
On 12/30/2023 at 4:31 PM, Xman_ghio said:

Intrebare: cand ai schimbat distributia la 242k km era cea originala sau ai mai schimbat-o odata? Intinzatorul de la cureaua de accesorii: ai schimbat doar rola sau tot intinzatorul?

Salut, a mai fost schimbata distributia. In kitul de la Dayco am incredere pt 100.000 km. Cureaua e teflonata. Intinzatorul de la accesorii este pe arc asa ca am schimbat doar rola. pentru a schimba intinzatorul cu totul trebuie sa dai electromotorul jos. Alta distractie faina. Totodata la schimbarea distributiei la 100.000 km recomand si schimbarea curelei pompei de ulei. Eu am luat pe original si inauntru era tot Dayco.

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!