Jump to content

Golf 6/Jetta - Repere / accesorii OEM


psyk3
 Share

Postare recomandată

Dan98 : la pretul ala ma inscriu la un set de stopuri cu LED , dar sa aiba incluse si adaptoarele ca nu merge doar sa schimbi mufele intre ele.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

alte preturi=bara spate gti 1500ron ,buza plastic gti 390 ron(buza din plastic gti nu se potriveste pe bara stock.e nevoie si de bara gti )acest post e venit in ajutorul celor care vor sa si faca visual update gti

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

Nu sunt originale dar ce ziceti de astea ? am dat de ele din intamplare. http://www.dectane.de/product_info.php?inf...-drl-optic.html mai sunt si taillights si rear led license plate numbers

Modificat de inspektah
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cam kicios (pentru gusturile mele) dar faptul ca au inceput sa apara unitati optice AfterMarket nu este decat un pas inainte

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Are cineva o poză cu jantele originale pe 16" din configuraţia Highline? Cu puţin noroc mă asteaptă un upgrade al maşinii c

Modificat de deeJayOg
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Oho, super! Seamănă mult cu Estoril sau Charlestone-urile de pe G5. Mulţumesc!

Modificat de deeJayOg
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Dan98: Eu as fi interesat sa cumpar spoturile spate cu leduri. Daca se da o comanda majora si mai scadem putin pretul ma bag si eu. Atentie trebuie sa contina pachetul si niste adaptoare din ce mi-a spus la service.

Modificat de Patrick007
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Intrebare: Spoturile sunt fumurii ca cele de pe modele HL ? Ca eu pe masina mea le am fumurii si nu le-as vrea pe cele care stralucesc de pe modelel tl si cl.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

buna seara

are cineva Golf 6 CL model 2010 cu jante optionale Atlanta?

ma intereseaza daca sint exact cele standard de pe HL (cum are iepumare in postul 106), pentru ca am vazut un CL cu jante care semanau dar nu erau identice 100% ( erau in 2 nuante de gri, vezi postul 55 de la topicul http://vwforum.ro/index.php?showto...51472&st=40 - unde era o dezbatere atlanta versus cleveland).

In catalogul tiparit de prezentare Golf 6 editia aug 2008, cele denumite Cleveland aici pe forum, sint prezentate in poza ca Atlanta ( standard pe HL ).

si o observatie: am vazut azi un G6 CL negru cu TSI pe spate (SI scrise cu rosu- deci 160 CP) dar care nu avea cele 2 tevi de esapament la vedere, ci o singura teava mascata de spoilerul spate (ca la motorizarile 1.4 80CP sau 1.6 102 CP) :tuktuk:

multumesc grig

Modificat de grig
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ma bag si eu , avem un pret cu discount pana la ora asta?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@grig..

la noi in Romania se aduc un singur fel de atlanta, cele intr-o singura culoare(vopsite la fel peste tot, vezi postul mentionat de tine). Ce ai vazut tu sunt atlanta cu spitele slefuite(cut diamond)- acest model exista doar in cateva tari la optiuni vazut prin Ungaria, Austria, Germania. Acest model e mai frumos, dar din considerente de costuri au preferat sa nu mai slefuiasca exteriorul spitelor.

mai jos o poza cu atlanta slefuita

post-41331-1267718687_thumb.jpg

Modificat de sorinsab
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

multumesc sorinsab.

mie din contra, imi plac cele intr-o singura nuanta

grig

Modificat de grig
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ce se mai aude de stopurile acelea cu thenologia LED? Daca mai sunt noutati va rog sa ma lamuriti si pe mine poate ma bag si eu la o pereche...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Se pare ca nu se aude nimic. Si eu as vrea o pereche doar in conditiile in care sunt fumurii.. la fel ca cele de pe HL.

Stie careva daca se pot vinde cele de pe masina care as vrea sa le inlocuiesc si la ce pret?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ma inscriu si eu pe lista doritorilor de stopuri LED daca vor fi cat de cat accesibile a pret, daca nu cine este interesat sa le vanda pe cele de pe masina sunt interesat de stopul de pe stalp stanga (nu cel de pe hayon), al meu s-a spart si am fransiza la casco mai mare decat costa el la reprezentanta.

Toata stima!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@grig..

la noi in Romania se aduc un singur fel de atlanta, cele intr-o singura culoare(vopsite la fel peste tot, vezi postul mentionat de tine). Ce ai vazut tu sunt atlanta cu spitele slefuite(cut diamond)- acest model exista doar in cateva tari la optiuni vazut prin Ungaria, Austria, Germania. Acest model e mai frumos, dar din considerente de costuri au preferat sa nu mai slefuiasca exteriorul spitelor.

mai jos o poza cu atlanta slefuita

La highline vin monocolore in standard,in rest daca le pui ca obtiune vin bicolore. (eu le am pe cele bicolore pe golf)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La G6 -urile care vin cu cotiera , contin si "desfacator" - ul acela in spatiul de depozitarte (consola centrala sofer/pasager ) sau este un accesoriu after sale?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La G6 -urile care vin cu cotiera , contin si "desfacator" - ul acela in spatiul de depozitarte (consola centrala sofer/pasager ) sau este un accesoriu after sale?

desfacatorul trebuie sa vina odata cu masina din fabrica... in trecut existau unele probleme si se furau in vama la curtici. Daca nu l-ai primit odata cu masina, vorbeste cu cei de la dealer, vezi cat de fair play sunt... in alta ordine de idei, daca vrei sa-l cumperi, el vine si ca accesoriu insa nu vrei sa stii cam cat costa :cool:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cotiera mi am cumparat eu aftermarket dar oem (originala si pretul ei este de 1700ron =400e iar eu am luat pe comanda din germania de la ahwshop la 189e cu transport 221e.

post-64733-1268926232_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...
cristian2cu
desfacatorul trebuie sa vina odata cu masina din fabrica... in trecut existau unele probleme si se furau in vama la curtici. Daca nu l-ai primit odata cu masina, vorbeste cu cei de la dealer, vezi cat de fair play sunt... in alta ordine de idei, daca vrei sa-l cumperi, el vine si ca accesoriu insa nu vrei sa stii cam cat costa :coffee_lol:

eu am ridicat masina fara desfacator... nu m-ar fi deranjat lipsa daca ar fi avut un spatiu pentru pahare separat de acesta.

pana la urma dupa ce am cerut in cateva randuri sa mi se dea un desfacator contra cost, am intrat in posesia unuia luat de pe o alta masina din show-room pe care nu l-am platit ce-i drept.

costul unui astfel de accesoriu pe e-bay este undeva la 19$... daca mai adaugi si transport probabil ajungi la 24$.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Masina trebuie sa vina echipata cu desfacator!Asta a fost primul lucru la care m-am uitat

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

a incercat cineva sa puna mufa USB? mai nou cred ca e si la noi in configurator, insa eu cel putin cand am cumparat-o nu aveam optiunea asta. ce m-a enervat a fost ca la service cand am intrebat de comandat si montat USB m-a luat nenea de-acolo foarte conspirativ sa-mi dea nr de tel la mai stiu eu ce costel electricianu. ori e in catalogu de piese si se poate monta, ori nu... cu aceeasi ocazie am intrebat de LED + mufa aia necesara si-am primit raspunsu, undeva pe la 2400 RON fara manopera. nu mai tin minte acuma daca dark cherry de pe r sau cele de pe gti, dar presupun ca-s la acelasi pret.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pai alea de pe GTI nu sunt leduri, asadar mai ieftine...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!