Jump to content

Golf 6/Jetta - Repere / accesorii OEM


psyk3
 Share

Postare recomandată

  • 2 weeks later...

M-ar tenta ca peste un timp sa schimb volanul de pe Golf (TL) cu unul de piele, fie cu comenzi pe volan, fie nu.

E fezabil ? Cat ar putea costa ? Oare un volan de G5 GTI sau oricare altul s-ar preta ??

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Volanul de Golf 6 imbracat in piele 5K0419091H pret 729,34 ron si volan multifunctional 3C8419091K pret 1,808.18 ron

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

faza nasoala e ca nu sunt identice si doar sa aiba butoane in plus ala mai scump. ala mai scump e si putin "sculptat" altfel, se simte altfel cand pui mana pe el, mi-a placut extrem de mult ala multifunctional la drive-test, si cel din piele e misto, dar celalalt are feelingul mai misto.

iar ala de GTI mi se pare si mai smecher, ai idee de pret?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

O sa ma duc pana la reprezentanta la noi. Cel ieftin e ok, cel scump e cam...scump.

Nu cred ca unu de GTI e mai ieftin, dar se gasesc pe ebay pe la 200-300 de euro si trebuie verificat daca se potrivesc.

Ma intreb doar daca as gasi pe cineva interesat sa cumpere un volan de G6 in trei spite non piele, ca sa zic asa.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Volanul de Golf 6 imbracat in piele 5K0419091H pret 729,34 ron si volan multifunctional 3C8419091K pret 1,808.18 ron

sint preturi cu tva sau fara ??

la Rombat Bistrita mi s-a comunicat sa sint preturi fara tva, mai costa gen 70 de lei manopera.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

dar de ce nu iti imbraci volanul in piele? Sunt foarte multe firme care fac asta (acum vreo 2 luni m-am interesat la vreo 4 firme, cel mai ieftin am gasit la 250 RON si cel mai scump la 400 RON). Am vazut oferte si aici pe forumul VAG, si dpdv financiar sunt mai ieftine si lucrate foarte bine

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

da si tu un link, daca nu e prea mare efortul.

ma gandesc ca poate as putea sa vand cuiva volanul (cu airbag) si ma scot.

ideea e ca eu sint bistritean si nu m-as plimba cateva sute de km, ca ies tot pe acolo cu pretul.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...

Vad ca au aprut stopuri pentru GTI ( 5K0945095F )pe ahw-shop .

Cred ca au o tenta fumurie fara de cele normale

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare,

As avea si eu o intrebare la care nu am gasit pe cineva sa-mi dea raspuns:

Am un Golf 6 de 80 CP si as dori sa-mi montez turbina pe el ca sa-mi creasca puterea la 122 CP, oare se poate ?? ? Si daca da, stie cineva cat ar costa ??

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

:eek: Asa ceva nu se poate.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

:icon_thumright:

practic, cam totul "se poate", doar ca nu prea merita.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

stie cineva cat costa un volan gti de golf 6 ?(am golf 6 si as vrea sa mi pun un volan de gti.ideea e ca cel de gti are o aderenta mult mai buna si niste materiale de invidiat.)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

mda..am aflat si cat costa un volan de gti 6 pt un golf 6.23 de milioane e acel volan fara airbag.eu unu nu ma bag;(

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare ! Caut presuri de G6 pentru locurile din fata doar. La dealer in config apare la 100 cu tva adica vreo 400 Ron.Din pacate sint textile alea. Stie cineva ce se potriveste exact pe g56. Nu vreau sa stau sa tai din ele.Caut sa fie din cauciuc pentru ca cele textile se murdaresc mai repede si e pacat sa dau 4 mil pe alea :).

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare!...Alexzander ..vezi ca este un tip aici , fff de treaba, TheMircea( il gasesti la prestari servicii+oferte extinse) el are tot ce vrei tu in legatura cu covorase, presuri, tavite, etc..Eu mi-am comandat de la el un set de covorase cauciucate si sunt ffff multumit de ele..(chiar scrie si "golf VI" pe ele). Se potrivesc perfect, si pretul este un unul f bun.Numai bine.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...

Presurile de Golf 6 sunt exact ca cele de Golf 5 - asa ca poti sa cauti si de Golf5.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

in legatura cu pretul eu am dat 14.896 euro cand am luat-o.(29.01.2009) :biggrin:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 5 weeks later...
  • 4 weeks later...

Si totusi... o lista oficiala cu preturile si accesorile care exista in romania are cineva?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am si eu o intrebare putin stupida dar pt . a fi sigur , o lansez: se potrivesc pedalele de aluminiu de pe golf 6 GTI cu cele de pe golf 6? ma tenteaza sa le schimb

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...
Volanul de Golf 6 imbracat in piele 5K0419091H pret 729,34 ron si volan multifunctional 3C8419091K pret 1,808.18 ron

salut...vad ca ai preturile pe coduri...ne spui si noua de unde le ai sau de unde putem sa vedem si noi cat coste accesoriile din catalog? evident am prefera sa vedem preturile online undeva daca e posibil

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Incercati sa cititi topicul de la inceput. Ceva ceva se gaseste.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Exista ornamente de protectie pentru praguri de Golf 6?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!