Jump to content

Golf 6/Jetta - Repere / accesorii OEM


psyk3
 Share

Postare recomandată

pai hy sa va starnesc o mirare.am comandat un golfulet si cu un rcd 210 si am vrut sa optez pt rcd 310 apoi insa a fost prea tarziu.ideea e urmatoarea ca am sunat la reprezentanta sa mi zicaun pret pt rcd 310 si mi au zis .........41 de milioane fratilooooooooooorrrrr

pot sa iti spun ca 510 este la ei 54 mil...merita totusi sa il comanzi direct cu 510,eu am am dorit cu 510 special si merita si ca design pe plansa de bord si ca functionalitate

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

sa dau 50 de milioane pt un casetofon,chiar 54...paiun dvd cu multiple functii il iei la 10-20 de milioane.asa ca o idee.eu ma gandsc sa iau o serie de jante detroit si ma ajung incaltate tot la 30 de milioane,si asta ii schimba cu totul imaginea

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

mai gandeste-te, jantele alea costa 16 mil bucata la reprezentanta, deci cu 30 mil iti iei doar 2....

cele replica, intr-adevar le poti avea pe toate 4+cauciucuri la 30 mil.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

:blah:

@exchange daca le vrei neaparat ma gandesc ca le poti gasi mai ok ca pret la un proprietar de gti care si-a schimbat rotile cu unele aftermarket si le vinde pe cele OEM

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...

Poate cineva sa imi spuna si mie pretul pentru cotiera originala VW ?Vine pe codul 5K006112382 V , daca va vine sa credeti eu nu am cotiere.Ar fi extraordinara o plansa explodata din ETKA

Multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pretul este 901,79 cutot cu tva

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Merci mult tutu581.

Mai am o intrebare pentru plafoniera cu ambient.?

Am mai gasit cateva topic-uri legate de plafoniera chiar si un numar de telefon al cuiva care aducea dar cand am sunat si am spus codul mi-a zis ca este incomplet.

Codul pe care il stiu eu 1K0947105 .

Exista un alt cod pentru golf VI si poate ma ajutati si cu un pret.

Multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

180,48 ron este pretul plafonierei cu ambient iar codul este 1K0 9470 105 G

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

iata niste preturi cu tot cu TVA penrtu cateva accesorii ce m-i s-au parut interesante:

1K0 9470 105 G

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Curiozitate...!?

Cotiera de Golf VI se potriveste cu cotiera de la GOLF V?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am si eu o intrebare:

stie cineva daca exista scut metalic pentru motor la Golf 6, daca da care este codul si de unde se poate lua.. si daca nu,,, oare cel de pe golf 5 se potriveste?

Am mai citit si in alt topic, si m-am uitat si in showroom, clar ca nu au absolut nici un scut, macar de era de plastic. M-am convins ca pentru RRomanica este necesar unul metalic.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am inteles ca de plastic e, asa zicea cineva cu g6. ala metalic il iei doar daca iei si pachet drumuri grele.

maku5000: oare de ce tempomatul e asa ieftin, cand daca il iei o data cu masina e 300 si ceva de euro? in mod normal sunt mai scumpe ulterior.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

eu m-am uitat specialla una de 1.4 80 cp, poate la 1.4 tsi 160 highline sa am macar de plastic. mi se pare absurd sa trebuiasca sa iau tot ppachetul. ar trebui sa existe ca piesa de schimb. si la megane l-m luat separat , eu neaavand pachet de drum greu.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Se poate comanda pachetul de drumuri grele,pretul lui este:

scut metalic 1K0018930H - 879,48

bara sustinere fata 1K0018936F - 291,92

bara sustinere spate 1K0018926B - 50,00

sistem prindre stanga 1K00180966E

sistem prindere dreapta 1K0018965D

suruburi: N90965002 - 2,8

N10403203 - 1,17

N10505602 - 5,00

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@mandelu - pai e ieftina piesa, nimioc de zis dar nu am specificat cat mi-au cerut pe montaj: 580 RON :P

oricum, per total piesa + montajul te duc mai ieftin decat daca il comanzi din configurator de prima data

L.E. : pretul toatal este de 345.61+580 = 925.61 RON (echiv 226 EURO) in comparatie cu pretul ca optiune cand il configurezi de prima data care este de: EUR 290 fara tva - echiv 346 EUR

Modificat de mAku5000
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare,

Daca are cineva nevoie de o oferta completa de accesorii originale pentru Golf VI il rog sa posteze aici .

Daca vor aparea mai multi doritori , o voi face publica.

Numai bine,

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Administrator

puff

o poti posta fara probleme aici... sunt niste informatii publice f utile pentru posesori -> vezi documentele similare de pe aria G5

Multam! :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare,

Aveti aici o parte dintr-un catalog .

Mai am vreo 2 dar nu mai stiu momentan pe unde le-am pus . Cum il gasesc am sa le postez (promit sa fie in romana sau macar in engleza :blah: )

Pentru detalii legate de pret call PBN sau orice alt dealer VW !

*din pacate nu-l pot posta deoarece are mai mult de 800kb , in speta 1100kb . Daca stie cineva unde-l pot posta free pentru a putea fi download-at de acolo as fi recunoscator !

Modificat de puff
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

A comandat cineva ceva de pe TMT Tuning?

Trimit in Romania?

Modificat de Asigurator
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Administrator

Catalog accesorii Golf 6 - prima parte

multumiri lui puff - eu sunt doar mesagerul

Este in germana, puteti folosi diverse instrumente online... conteaza prezenta codurilor si a descrierii

Am inteles ca vor mai urma

Asigurator, cauta si vei vedea ca au mai fost tentative de group-buy (vezi topicul de Accesorii originale Golf5) insa neconcretizate

Accesorii_Golf_VI.pdf

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare,

O sa vina in scurt timp si completarea ofertei de accesorii pentru golf VI !

P,

*preturile spre surprinderea mea sunt foarte atractive ca sa zic asa, varianta ramane aceeasi : sunati la PBN !

**daca cineva crede ca il mai pot ajuta cu ceva , il rog sa TIPE :icon_thumright:

Modificat de puff
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am mai gasit un pdf pe www.volkswagen.ch, dar nu pot sa il incarc (are vreo 3,4 mb)

acolo sunt si poze mai clare la fiecare element

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!