Jump to content

Golf 6/Jetta - Repere / accesorii OEM


psyk3
 Share

Postare recomandată

Da codul lor este 5K4 071 303(pret 498.42ron) cu sigla GOLF inscriptionata sau 5K4 071 310 (pret 408.35ron)simple.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

salut!stii cam cat costa stopurile astea cu led?

sunt fffff faine! :icon_thumright:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Spuneti-mi si mie care sunt dimensiunile jantelor de 16" care vin la echiparea HL. Vreau sa iau jante OZ, de aceea intreb. Jantele originale raman cu anvelope de iarna. Ce anvelope de iarna recomandati?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

o sa apara vreodata in comert stopuri din acelea de mai sus??

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

stie cineva daca pot gasi niste praguri cromate pt interior? Modelul acela pe care scrie golf...ca m-am saturat de atatea talpi...Multzam

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da se gasesc citeste in postul 76, acolo am pus codurile si preturile :icon_thumright:

Modificat de WVWZZZ
Adaugare link.
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut,

Cu riscul de a fi off-topic, cum as putea pune xenon pe un G6 fara a pierde garantia sau a avea probleme cu dealerul sau firma de leasing. Am vrut sa o fac la ei, dar nu vor sa-mi ia banii.

Multumesc anticipat,

Alex

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pai tu ce xenon ai vrut sa iti intalezi?Unitatea originala sau aftermarket?

Banuiesc ca originala , e putin logic sa nu doreasca nimeni sa iti instaleze xenon chiar daca masina nu este in garantie la reprezentata.

Daca este vorba de o intatatie originala zi-mi si mie un pret.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am vrut sa pun xenon original Vw, asa cum vine acum pe G6 din fabrica. Din pacate cand am comandat masina nu exista aceasta optiune, a aparut in configurator la doua saptamani dupa. My bad, nu am fost inspirat atunci sa modific comanda ca nu era tarziu. Xenon aftermarket se poate pune in multe locuri, calitatea si pretul difera mult, dar am vrut sa fiu corect si sa nu umblu la masina in perioada de garantie, plus ca deocamdata sunt utilizator, nu proprietar de drept. Cat despre pret nu am idee exact pt. ca cei de la reprezentanta s-au uitat crucis la mine si au zis ca nu se poate, sunt primul care vrea asta. Daca ma uit la lista de optionale este aproape 1000 de euro, de cateva ori mai mult decat o solutie aftermarket ceea ce ma face sa cred ca am fost fraierul absolut cand am indraznit sa ma gandesc la asta.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Administrator

In lista de optionale era aprox 1000 eur... daca vrei intreg sistemul (faruri, instalatie xenon, senzori autoleveling, spalator faruri daca nu ai, samd) iti garantez ca as parts, pretul total sare de 2000 eur

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da, dar la after-market nu aveti faruri cu lupa, nu aveti auto-leveling ceea ce nu se compara cu xenon din fabrica.

Oricum, in curand trebuie sa iasa o solutie si de la Hella.

Later-Edit : am postat in acelasi timp dudu.

Modificat de DemenTZial
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da , asta asa trebuie sa iasa un Dynaview pentru G6 , vad totusi ca isi intarzie aparitia

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Vad ca au aparut la vanzare pe e-bay si in listele de optionale stopurile cu leduri .

Pe e-bay am gasit de la 500 la 350EURO si in optionale din cate am citit ar fi tot 350.

In cateva luni cred ca ar trebuii sa mai scada

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Asigurator unde ai gasit pe ebay si in ce liste optionale?Mersi.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pe e-bay sunt mai multe , ajung pana la 700EURO .

incearca pe Germania.

In listele de optionale, pot sa iti confirme cam toate revistele de specialitate online pretul fiind de 350 euro .

Modificat de Asigurator
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Astazi am fost la VW sa mai rezolv ceva cu niste acte si daca tot eram acolo am intrebat la departamentul piese auto cat costa sa comanzi stopurile cu led-uri si pretul lor este de aprox 2600 RON cu tot cu TVA. Au mai spus ca este posibil sa vi tu cu ele si sa le monteze ei acolo.

:P Multumesc pt link-urile de mai sus.

Modificat de Alin aka iPoooh
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Astia sunt cu capu' ...

Daca vrei sa iti ia cineva cheful de adaugat accesorii pe masina iti recomand cu caldura orice reprezentanta VW din tara.

Am intrebat de cotiera si cereau 2700RON , la nemti fiind 850RON .

Pretul lor este de 350 EUR ca si optional deci nu poate diferii cu mult separat : "R

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Apropos de cat de dusi sunt cu capul dealeri din Romania in ceea ce privesc preturile. Dupa cum am mentionat in cadrul altui topic de aici eu mi-ai comandat la Golf si Media-IN cu cablu USB pentru ca nu se poate alege la Golf sa vina cu cablu iPod, asadar urmeaza sa imi cumpar eu cablul separat. In una din cautarile mele pe ebay m-am gandit sa ma uit de cablu care l-am gasit. Mentionez ca acest cablu la dealer in Romania costa 243RON, iar pe ebay l-am gasit cu 100RON, dar surpriza cea mai mare consta in locul unde este produs... Am atasat o poza in acest sens.... :icon_cool:

post-59223-1260744146_thumb.jpg

Modificat de Alin aka iPoooh
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si eu am vrut sa pun faruri cu xenon OEM ca nu era disponibil cand am comandat masina si mi-u zis ca nu se poate ca nu stiu ce computer mai trebuie schimbat si de pret ar fi cam asa:

2400 ron farul bucata

1200 becul bucata

900 ron droserul bucata

800 ron droserul pentru cornering bucata

preturile sunt aproximative ca nu le mai retin exact

Modificat de kleine
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

OOOOhhhhoooo! Tu nici visezi batrane ... nu te aproprii!Te duce la undeva 2000EURO .Sunt foarte multe adaptari necesare

Pentru xenon ma tot gandesc sa imi pun lupa separat pe farul OEM... din cate stiu exista o firma care comercializeaza asa ceva , dar nu pot sa imi imaginez cum ar arata

Pentru xenon OEM Look recomand inarmare cu rabdare si nu ramane decat sa asteptam la Hella

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

vin cu o serie de optionale din reprezentanta care m au tentat:

fusta spate gti 390ron

,casetofon rcd310 2400ron

casetofon rcd 510 dyno 15.000ron

masca gti (formata din emblema si dungi rosii)1000ron

,toba gti stanga dreapta 1500ron

,volan gti 2300ron(fara airbag=airbagul costa inca 2000ron,si mentionez din experienta unui coleg care a facut miscarea asta ca nu se potrivesc airbagurile de pe volanul standard la cel de gti

din ele am

ales fusta spate gti (toba aftermarket borla 700ronplus manopera undeva la 1000ron)

ps ma interesa mult si volanul dar 4300ron mi se pare extem de mult tinand cont ca cel de pe golf 5 gti se poate procura si cu 250euro

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

alte preturi

faruri gti cu lupa 7.000ron

xenon si toata instalatia 3000

110-120 de milionane tot pachetul...mai bine aftermarket la 200e zic eu decat 3000e

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pot să le import la cca. 460 EUR setul. Vorbesc despre aceste stopuri. Poate dacă se face group buy se mai face o reducere, nu ştiu c

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!