Jump to content

inca una neagra


gabriel

Postare recomandată

de ceva timp ma gandesc si eu sa montez incalzire in scaune.Tu unde ti-ai montat butoanele?Nu le mai ai pe acelea pe scaun cu 1 0 2 ?Am gasit si eu pe un site o incalzire din carbon cu acelasi tip de butoane dar as vrea butoane originale in bord.Ai idee ce modificari trebuie facute?(pentru montarea butoanelor)

Link către comentariu

O mica jucarie montata cu greu pe masina...Un modul compass de la o masina de america, facuta sa functioneze pe octavia pentru ca o2 nu are as aceva din fabrica nici ca optional cum spunea cineva.

snc00408u.th.jpg snc00409.th.jpg snc00410.th.jpg snc00411m.th.jpg

snc00412.th.jpg snc00414f.th.jpg snc00416.th.jpg snc00406.th.jpg

Ceea ce as vrea sa intreb, pe cei care mai aveti asa ceva, ce inseamna zone, standard vine setat pe 6 , am de la 1 la 15 setare pe zona, pe ce trebuie sa mearga sau ce face setarea asta.

sony4uandrei

Ca sa pui butoane nu merge , trebuie sa iei modulul de clima dar nu stiu dac ava merge cu alte rezistente, ma gandesc ca au o anumita valoare si daca nu le vede cum trebuie nu le activeaza si e mai greu de facut , probabil o s amearag dar nu stiu cum sa iti spun.

Momentan nu am luat nimic, poate o sa iau in ianuarie dar ceva cu buton cu 5 trepte si butoanele o sa fie tot pe scaun.

Modificat de gabriel
Link către comentariu

Nice..

S-au nimerit gaurile de prindere din hayon? Sau unde ai montat-o?

Ca si curiozitate..Nici la Seat nu e disponibila busola asta. Insa am observat ca daca e montata navigatia originala, apar pe maxidot indicatiile punctelor cardinale. Insa nu am nici un fel de setare "zone".

Link către comentariu

Am vazut si eu noul dispozitiv de pozitionare geografica pe masina lui gabriel si pot spune ca e prea tare :icon_thumright: .

Cele 15 zone se pot seta pentru America din ce am citit

Modificat de dragos2007
Link către comentariu

Nu are treaba modulul compas cu navi.

Exact. Compass nu are treaba cu navigatia, in schimb are navi treaba cu el. In sensul ca modulul compass e built-in (cel putin la RNS 310 / Amundsen).

Cat a costat? Vreau sa instalez asa ceva pe un Golf 1K.

Link către comentariu

Frumoasa masina Gabriel :icon_thumright: !

Am vazut undeva de forum, erai interesat sa-ti montezi un volan de G5 GTi. E compatibil/potriveste airbagul de la O2 cu capacul de la G5? Merci!

Link către comentariu

Am un diy dar nu merge airbag-ul decat daca ai inainte volan de rs (in 3 spite)

Am pus volanul de piele cu comenzi pt ca cel de rs nu are decat piele si ma interesau comenzile.

In viitor probabil va fi schimbat cu o combinatie de r pt ca imi plac volanele de a r cu steguletul, din aceasta cauza are si pedalele de r de la vw.

Multumesc pt aprecieri.

Link către comentariu
  • 3 months later...

Cu vremea asta nu dam inainte deloc....

A primit leduri pe hayon...foarte frumos lumineaza de sus portbagajul.

Un modul de navigatie pt dvd de il avea, merge foarte bine, un display cu touchscreen si pentru spate dar foarte gru de aranjat toate modulele si cablurile pe sub scaune si cotiera asa ca mai astepta caldura sa vina toate .

Am rezolvat problemna cu dvd care se stingea doar din buton, asa ca am mdificat, acuma se aprinde la deschiderea din telecoanda si se inchide la inchidere sau din buton .:D

Pentru spate mai are in plus si un modul de 12v > 220 v modul original de touareg.

In scurt timp, cand nu o sa mai ninga pentru ca s-a pus iar in seara asta , o sa fac si poze pentru ca este foarte murdara dupa iarna asta, a cam avut de suferit datorita namolului de pe strazi.

Link către comentariu

O mica jucarie montata cu greu pe masina...Un modul compass de la o masina de america, facuta sa functioneze pe octavia pentru ca o2 nu are as aceva din fabrica nici ca optional cum spunea cineva.

snc00408u.th.jpg snc00409.th.jpg snc00410.th.jpg snc00411m.th.jpg

snc00412.th.jpg snc00414f.th.jpg snc00416.th.jpg snc00406.th.jpg

Ceea ce as vrea sa intreb, pe cei care mai aveti asa ceva, ce inseamna zone, standard vine setat pe 6 , am de la 1 la 15 setare pe zona, pe ce trebuie sa mearga sau ce face setarea asta.

sony4uandrei

Ca sa pui butoane nu merge , trebuie sa iei modulul de clima dar nu stiu dac ava merge cu alte rezistente, ma gandesc ca au o anumita valoare si daca nu le vede cum trebuie nu le activeaza si e mai greu de facut , probabil o s amearag dar nu stiu cum sa iti spun.

Momentan nu am luat nimic, poate o sa iau in ianuarie dar ceva cu buton cu 5 trepte si butoanele o sa fie tot pe scaun.

salut

eu am acesta functie (modul compass) pe masina din fabrica...si nu am stiut sa il setez pe zone... :blink: masina este fabricata in germania pentru US si a avut radio cu mp3, adica nu a avut sistem de navigatie cu toate ca in bord imi arata punctele cardinale.

pe ce zona ai setat pana la urma?

merci

Link către comentariu

te-am vazut astazi in valea rosie pe la masina, frumoasa, sa o stapanesti sanatos

Link către comentariu

Multam, trebuia sa te opresti ne salutam si noi si ne cunosteam poate ca doar pe forum ne-am salutat:D

Am pus fetele de usi la loc ca nu erau de cateva zile si am luat presurile la spalat ca pe vremea asta nu pot face mare lucru...

Urmeaza saptamana asta dupa program sa pun rotile de vara si arcurile la loc.

Modificat de gabriel
Link către comentariu

Am terminat de completat pachetul lumini ca la bmw si anume am mai adaugat cate o luminita pentru fiecare buzunar al usilor*donor un seria5)...se vede interesant dar ceva obscur se vede doar daca e ceva in care sa se opreasca lumina in buzunar, la momentul pozelor nu am avut ce sa pun decat un dvd .

Mai am de montat un suport de instinctor original tot bmw, cred ca in portbagaj, o plasa de s klasse in portbagaj cred si aia cu toate ca venea montata pe tunelul central partea cu pasagerul dar din moment ce am sub ambele scaune suport de depozitare nu ii mai vad rostul, poate uit ceva acolo se vede si imi sparg astia masina.dscf0553x.th.jpg dscf0557.th.jpg dscf0560q.th.jpg

dscf0558l.th.jpg

dscf0518ay.th.jpg dscf0515yk.th.jpg dscf0502y.th.jpg

Modificat de gabriel
Link către comentariu
  • 3 weeks later...

Asta cu luminile in buzunar ma batea si pe mine gandu :) dar nu am avut curaju ca sa nu arate urat:( as fi tare curios sa vad cum da la tine ..si ce leduri ai folosit ? asta daca vrei sa imparti secretul ! In rest masina belea , si nota zece pt imbunatatiri ;)

Link către comentariu

Cu voia proprietarului E60-ului sau fara ? :blah:

O masina super. Imi place ca lucrezi foarte profi la ea !

Link către comentariu

Omul arunca acel interior cu totul, am montat unul de 2009 cu alte scuane volan bord plafon fete de usi etc... ce mai facea cu cele vechi?

Ma bate gandul sa montez 2 lumini si la capota , asa cum sunt la porsche sau la touareg , sa vedem unde se incadreaza si cred ca urmeaza un schimb de placute.

Modificat de gabriel
Link către comentariu

WOW... arata super bine !!! ai facut din ea o masina frumoasa :icon_thumright: spor la km fara evenimente nefericite!!! si sa o stapanesti la fel, fara evenimente nefericite!!!

Link către comentariu

salut maestre, te-am vazut si de data asta :) astazi in zona Hotel Emma in Lpaus pe la 8.50

Link către comentariu

New pics... cum o spal cum ploua :(

N-o mai spala nene! Eu asa fac! :lol:

Frumos! Like! Like! :Driver:

Link către comentariu
  • 4 months later...

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!