Jump to content

inca una neagra


gabriel

Postare recomandată

e aproape un an de cand le am si am facut o combinatie , are voinea de vanzare cu tot cu rama si mufe si camera si navigatie cu dvd pe la vre700 vorbeste cu el daca le mai are erau la vanzari puse

Link către comentariu

foarte frumoasa masina.. am mai vazut-o prin oras da nu am urmarit topicul ca sa iti spun :).. Felicitari!

Link către comentariu
octavia 4ever

poi e mult mai buna decat senzorii de parcare ... ai facut o masina faina... eu as pune jante pegasus pe 17 (acum am vega pe 16'') dar am PDG , o camera in spate + dvd , xenon aftermaket (dar nu stiu cat e de bun ) si cam atat.... De ce nu se puteau pune jante pegasus pe 17 impreuna cu pachetul de drumuri grele din fabrica ??

Link către comentariu

Pai jantele pe 17 vin impreuna cu sasiu sport si daca puneau cu PDG se bateau cap in cap, oricum nu prea e reusita combinatia dintre jantele de 17 si PDG./

O zi buna tuturor!

Link către comentariu

la pdg masina e mai sus si deci nu merge suspensie coborata cu suspensie inaltata iti dai seama ca ar semana cu un jeep o masian cu pdg si jante de 18 am vazut si era incredibil de urata , omul o facuse asa sa vada cum se simt rotile nu o tinea dar era hidoasa rau :)

ps va multumesc la toti o sa mai urmeze multe modificari unele drastice dar pe parcurs pt ca am hotarat ca masina asta ramane, daca va fi nevoie si de alta vor fi in paralel dar asta ramane sigur ca am pus prea mult suflet si bani castigati numai de mine in ea nu cersiti de la parinti :P

Modificat de gabriel
Link către comentariu
  • 1 month later...

Un parbriz nou pe masina, heliomat cum nu exista la dealer , adus pe comanda din germania , 16 mil cu montaj cu tot,

refacuti montantii fata , cu chit cu plastofix cu 15 mii de materiale sa fie dintr-o bucata stalpul cu ceasuri si cel care era ca el pe partea opusa la fel , vopsiti in culoarea masinii ...

Mi se par totusi prea luciosi, cred ca le voi schimba culoarea intr-un gri cum sunt insertiile de pe bord si usi dar pe parcurs daca nu ma obijnuiec cu ei negri sau sa fac si insertiile alea asa negre, e greu de intretinut negrul asta firar sa fie

Si acum ceva poze si din vizita pe transfagarasan unde m-a uimit cu extraordinarul consum pe 722 de km de 4,7 :scratch: (scrisesem pe topicul de consumuri 4,8 dar ea afisaza 4,7 pe 2 )

dscf1845py5.th.jpgdscf1846zw6.th.jpg dscf1660xm2.th.jpgp1020894cp6.th.jpgp1030069ey3.th.jpg

p1020876vr3.th.jpgdscf1782yc1.th.jpgdscf1779or5.th.jpgdscf1742qu4.th.jpgdscf1743cn0.th.jpg

dscf1743fu4.th.jpgdscf1744td9.th.jpgdscf1778yq8.th.jpgdscf1678li2.th.jpgdscf1677rv8.th.jpg

dscf1673bn4.th.jpgdscf1639pn5.th.jpgp1030070jn3.th.jpgp1020986jo0.th.jpgp1020992ab3.th.jpg

Le: in poza de pe transfagarasan facuta de la inaltime daca numarati se vede ca skoda domina , o simpla poza si sunt cele mai numeroase masini pe o portiune de cateva sute de m , facuta la intamplare sa nu credeti ca asteptam skode sa le pozez :P

Modificat de gabriel
Link către comentariu

O masina impecabila. Toate modificarile aduse asupra masinii sunt facute cu foarte mult gust. Legat de consum : jos palaria. La cati mai multi km cu aceasta bijuterie :scratch:

Link către comentariu
  • 1 month later...

TE INVIDIEZ!!!!!

DAR MA BUCUR NESPUS DE MULT PENTRU TINE SI ACEASTA FURIE PE ROTI........ESTE DE DEPARTE CE-A MAI SUPERBA SKODA!!!!!!!!!!!!

Modificat de puiupiu
Link către comentariu
  • 3 weeks later...

Gata am trecut la rotile de iarna , la primavara look-ul celor pe 18 va fi istorie , pana atunci le voi schimba culoarea...

Am pus leduri in catadioptrii din bara , legate cu greu pe frana ...

Sunt nefoliate , joi vor fi si ele foliate si urmeaza tot joi si un parasolar din folie ca sa nu mai bata soarele in ochi cu toate ca parasolar are si parbrizul e heliomat , cred ca e mai mult o chestie de marketing.

Cateva poze :

dscf2015cu5.th.jpgdscf2017ef5.th.jpgdscf2018cm6.th.jpg dscf2019pr6.th.jpg dscf2021bn8.th.jpg dscf2023ng8.th.jpg dscf2264ie8.th.jpg dscf2263yr2.th.jpg

dscf2260gc1.th.jpgdscf2031oi3.th.jpg dscf2028be5.th.jpg dscf2265ga5.th.jpg dscf2268tw1.th.jpg dscf2270jv5.th.jpg p1010388iz4.th.jpgpicture013fp5.th.jpg

Modificat de gabriel
Link către comentariu

Foarte frumoasa masina! Ti-am vazut-o ieri parcata pe P. Ispirescu mai toata ziua... interesanta ideea cu ledurile, daca tii frana apasata la semafor le scoti ochii la toti din spate :D

Link către comentariu

Ce pot sa zic decat Foarte Frumoasa si cu un tuning de bun gust :D

Cand ma uit la masina ta cum arata parca si acum regret ca nu mi-am luat Octavia, iar legat de consumul foarte mic pe care ziceai ca l-ai scos-deci se poate chiar si cu jante mari pe 18, nu cum zic unii ca iti creste considerabil consumul daca pui roti mai mari :angry:

Link către comentariu

Nu stiu de ce lipsesc din poze...ideea e ca nu mai pot edita ...

Masina de pe Ispirescu nu e a mea , e a unui prieten , nu sunt la fel decat la culoare si ca sunt tot octavii.

Nu deranjaza stopurile pe nimeni pt ca sunt jos iar de maine vor fi negre ca si celelalte si nu vor mai fi stridente asa cu toate ca doar in poze par asa.

Consumul cum am mai spus e aprox acelasi , poate cu vreo 2 300 de ml mai mult , dar avand in vedere ca motorina nu mai e euro 3 si e numai euro 4 si mai proasta , masina are deja un nr de km ,34800 :icon_thumright: ,e normal sa fie asa, jantele nu influenteaza asa mult consumul, sau cel putin la mine.

Ms pt urari si pt ca va place , multumesc totodata si lui ''Ice'' pt ideea cu vopsitul becurilor cu vopsea cromata sa nu se mai vada galben in semnalizare... :sick:

Pozele care lipsesc inca odata puse:

dscf2264hl8.th.jpgdscf2260lh6.th.jpgdscf2015in6.th.jpg

Modificat de gabriel
Link către comentariu

Du tu masina asta la americani, sa vezi de nu-i bagi rau in dificultate (What`s that bro`, a Volvo, a Beemer ? :) )

Mi se pare de bun augur ca ai pus in catadioptrii leduri, chiar o idee marfa (mai multe poze ar fi si mai bine).

De ce vrei sa vopsesti si jantele de aliaj ? Menirea lor ar putea fi asemanata cu aceea a unui cercel/colier/inel. E firesc sa faca nota discordanta cu restul.

Numai bine !

Link către comentariu

Ha ha ha cu ce sa ma eclipsezi ca vin colegi cu motoare de 2,8 de 3000 si alea ma eclipseaza nu ceata ta pe amblele parti, ledurile le-am pus sa vad cand dau cu spatele zicea unu ca nu mai vad prin geamuri.....:)

Link către comentariu

hahaha...lasa ma ce zice lumea :) tie sa-ti placa ;) si mie mi s-a zis ca am facut "RS`ul saracului" :) ca ledurile din masina sunt stil "manelistic" :) deci... am un RS de manelist sarac =))

Link către comentariu

Cum sarbatorile de iarna sunt aproape... ,arata bine ca pom de Craciun :)

In alta ordine de idei :folia e necesara , e prea mare contrastul,zic eu!

Link către comentariu

Le dau jos sa le pui tu pe golf oricand :) ,vedem noi cum va da dupa foliere daca nu vor ramane doar 4 leduri iar restul de 6 se vor trece pe ceata...

PS: pom de iarna nu am, o sa imi iau iar daca la tine pomul doar atatea beculete are sa stii ca e sarac :)

Modificat de gabriel
Link către comentariu
  • 1 month later...

Un update

pedale de r32 cu footrest de r36

dscf2515oo1.th.jpg dscf2518sc2.th.jpg dscf2525qe8.th.jpg dscf2541gw9.th.jpg

urmeaza maine sau poimaine footwell lights ca nu am mai avut timp pt ca am mai lucrat si la masina lui ricuss

Multumim pe aceasta cale domnului cu garajul si lui dragos2007 pt suport prezenta si dat cu aspiratorul minune :mellow:

Modificat de gabriel
Link către comentariu

De nota 10+ masinia lui gabriel . Pedalele sunt bestiale(ca si restul masinii), sa le stapanesti cu placere!

Link către comentariu

Ceva deosebit, intr-adevar ! Numai ca mie unul acum mi-ar fi mila sa mai calc pe ele sa nu le stric ! PS : spala si tu presul ala :P

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!