Jump to content

S Kodiaq Moon White

yanq

Recommended Posts

1 hour ago, skodamen said:

Dusterul acela belumarin e cu modificari la transmisie? Ca vad ca nu prea ii sta nimic in cale.

Da 🙂 remap, ridicată 3.5 cm, scuturi, anvelope adecvate...

54 minutes ago, Yasmin said:

@yanq De curiozitate cate grade erau acolo? -6 cumva? si oamenii mergeau cu ATV-ul. Ma luat frigul in casa la 24 de grade cand am vazut aia...:)

Mai precis -5.5 gr. Nu rezistam mai mult de cateva minute la opriri in afara masinii desi eram imbracat cat de cat adecvat. E adrenalina probabil (atv-ist vechi fiind si eu) 🙂

IMG_20201122_145400_419.JPG

IMG_20201122_150437_416.JPG

Edited by yanq
  • Replies 757
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

• yanq

344

• Marius82

45

• ct_act

19

• Laurentiu_LWR

16

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Ce poți face după 3 zile consecutive de ploaie de toamnă? ...o urcare la Lacul Vulturilor ?

Sa detaliez un pic si traseul. Bulgaria si Turcia le-am tranzitat doar cu opriri scurte de alimentare motorina/odihna/hrana. Singura oprire programata la dus a fost la "Sumela Monastery" langa Tr

Eu ii dau dreptate lui @emihai90si imi retrag afirmatiile cu imagini horror , nu m-am uitat atent , se vad si fire de iarba Pana la urma de aia ne-am luat suv-uri , sa evadam in natura ca sa scap

Posted Images

Asta e cel mai off road urs posibil

Cand va fi sa vinzi masina important e ca cel care o cumpara sa nu vada topicul asta

Iar Skoda ar trebui sa iti dea noul model care o sa apara , gratis , la cata reclama pozitiva ai facut acestei masini

A facut reclamă la tot grupul, Kodiak, Tiguan, Allspace si Tarraco.

Ma gândesc ca dintre toate, Tiguanul având un ampatament mai scurt ar fi chiar mai eficient.

Imi place si apreciez enorm faptul ca prezinti aventurile tale pe forum.

In momentul in care am ales Kodiaqul meu, chiar daca nu se compara cu al tau, nefiind 4x4 si avand cel mai mic motor din gama, am zis clar: "daca colegul @yanq a mers acolo si acolo si acolo cu el... masina poate..."

De ce ai pus restrictie de varsta la multe din videourile de pe youtube?

Am observat ca ai pus optiunea de offroad si de protectii suplimentare pe sub masina, de ce nu ai luat direct Scout-ul? Ma gandesc ca fiind deja in pachet ar fi putut cumva fi mai ieftin? Desi jantele alea de 19 de pe Scout nu cred ca te ajutau la nimic (decat la bani in plus scosi din buzunar)

Restricția de vârstă este pentru că am primit mesaje de la youtube ( nu stiu daca automate sau ca urmare a unor raportări) că au fost reanalizate, continutul lor nu este adecvat pentru minori si s-a aplicat automat restricție.

Scout-ul nu exista cred la momentul la care am comandat-o (si oricum au vaduvit-o de multe optiuni incluse by default in Style).

Iar pentru 0.3 cm garda mai mare si decoratiuni de plastic bară față-spate chiar nu aduce nimic in plus in materie de offroad față de ceea ce am.

Nu are legatură cu traseele noastre. Noi colindăm doar în acord cu prevederile legale.