Jump to content

Seat Leon FR 2.0 TSI - noul FLA


flaviusmaff

Postare recomandată

CatalinDumitrana

Salut.

Ce se mai aude de masina?

Ai mai facut schimbari?

Toate bune?
ma tot bate gandul sa trec la o benzinara de genul, cum e per total?

Ai probleme cu consumul de ulei?
Ai idee ce costuri are o distributie?
Dupa soft cum se comporta? Rezista ambreiajul stock?
Nu stiu daca sa intreb de consum, vin de pe diesel, am avut FR 1P1 TDI DSG si consuma mult mai mult fata de acutalul 5F, dar.... benzina e benzina, vreau o a doua masina sa ma faca sa zambesc mai mult :)) 

<ultam 😄 

Link către comentariu
  • 1 year later...

Nici nu mi am dat seama când au trecut doi ani și jumătate de când nu am mai postat nimic. Masina încă este la mine, a ajuns la 197000 de km. Am montat doua seturi noi de jante,  Sparco Podio 8x18 ET48 cu anvelope Goodyear EfficientGrip Performance 225.40.18 si un set pe care l am folosit foarte puțin iarna aceasta, Carmani Star 8x18 ET45. 

Pana acum a funcționat impecabil, nu mi a creat nicio problema, în afara faptului ca acum o săptămână s a ars stopul pe frână adițional de pe hayon.  A costat 250 de lei cle OEM, l am montat oarecum ușor și eroarea de bec ars s a șters de la sine.

Btw, masina este vânzare, se poate gasi.pe site urile de profil. Am renunțat sa postez vreun anunț pe forum, din cauza moderatorilor din aria de vânzări care s au gândit sa șteargă anunțul pe motiv ca gen, lipsește luna din anul de fabricație. Motive absolut minore. 

Paste fericit tuturor.20220422_002141.thumb.jpg.93d7b342cf1675771d83fab98a8540fd.jpg

20220422_002032.jpg

20220422_001955.jpg

20220422_001924.jpg

20220422_003320.jpg

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!