Jump to content

Modificari, Upgrade-uri, Update-uri, Retrofit


cascadoru
 Share

Postare recomandată

Ce presupune asta?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

On 4/20/2021 at 1:01 PM, Dragoș Pahonțu said:

@andutzelai încercat și altele?

Monroe si KYB


 

On 5/4/2021 at 12:10 PM, CiprianDan said:

care ar mai fi ? in afara de SACHS ...

 

 

KYB - rigide

Monroe - echilibrate

Sachs - comfort

 

Jante 18 anvelope XL, arcuri normale.

Modificat de andutzel
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Bună ziua grup.. Dețin un Passat b8 din 2017 și as dori sa schimb farurile normale cu cele LED 7G.. Pot face aceasta schimbare?? Și ce ar trebuie sa fac? Mulțumesc 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

F l o r i n

Da, cu modificările aferente...posteaza o scanare a masinii, sa vedem ce bcm ai

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

On 5/16/2021 at 5:11 PM, andutzel said:

Monroe si KYB


 

 

KYB - rigide

Monroe - echilibrate

Sachs - comfort

 

Jante 18 anvelope XL, arcuri normale.

Multumesc , o sa merg si la un service specializat pe VAG sa vad ce zice ....si care ar fi varinta cea mai buna .

 

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

On 5/10/2021 at 5:13 AM, sabinx said:

Hristos a inviat! Se poate aplica o parametrizare speciala de sunet (asta daca are unitate MIB 2) , moment in care se va schimba complet. Bafta!

In ce consta parametrizarea unui MIB2 pentru imbunatatirea sunetului, te rog?

 

Nu stiu nici macar ce sa caut pentru a ajunge la un rezultat. 😬

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

F l o r i n

Se scrie un fisier dedicat, cu odis sau vcp pro

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@Xeo este vorba de un dataset (doar pt partea de sunet) @F l o r i n ce am eu nu este pt VCP, doar pt Odis nu provine de pe alte marci sau modele ale grupului. S.a lucrat 2 ani la acest dataset. Este "special" in adevaratul sens al cuvantului.

 

Transforma cartoanele masinii intr.un adevarat sistem audio.

 

Bafta tuturor!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multumesc mult pentru lamurire. 👍

 

Exista codare pentru oglinzile rabatabile electric sa se deschida cand se pune contactul si nu atunci cand descui masina? 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multumesc mult, Florin. 

Am reusit. Foarte usoara codarea. 

 

In poza sunt informatiile necesare pentru cine doreste sa faca modificarea ca oglinzile rabatabile electric sa se deschida la punerea contactului si nu la descuierea din telecomanda. 

Pentru a functiona trebuie doar comutat pe: Stored Value - Not Active. 

 

 

IMG_20210528_180603.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut. Momentan am pe mașină (Golf 7) Composition Media Mib II și aș vrea să fac un upgrade la o navigație Discover Media sau Discover Pro. Din câte am înțeles pot păstra display-ul actual dar trebuie să schimb unitatea din torpedo. Vă rog să-mi explicați care sunt diferențele dintre cele două tipuri de navigații, în ce constă schimbarea, de ce anume ar trebui să țin seama și de la care producător sunt cele mai fiabile. 

Mulțumesc anticipat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Harman. Se schimba unitate, se face component protection online.....sau component protection off (dupa cum preferi), se instalează antena gps, etc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Dar care sunt diferențele între DiscoverMedia și Discover Pro? Dar între Mib 2 și Mib 2.5? Antena trebuie trasă până în spate, pe mașină unde se află antena radio sau poate să stea sub bord?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Poate sta si sub bord, daca folosesti o antena de calitate.

 

Gasesti peste tot diferențele, trebuie doar sa cauti pe Google, mib 2.5 este mai noua, se poate monta cel mai mare display disponibil, etc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

media, nu are stocare, tine harta pe SD, nu ruleaza fisiere video *decat prin youtube - android auto, usor mai lenta, suporta display de maxim 8" (mib 2.5 discover media PREH sau DELPHI)

 

Pro, are stocare - acolo tine harta (care harta are 29gb fata de 14 la discover media, stie sa ruleze fisiere video, se face VIM, merge youtube, mai rapida, suporta display de 9.2" (mib 2.5 discover pro HARMAN)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ioanid Constantin

Salut! S-a defectat lcd -ul navigației (Discover Pro)5G6919606 Am găsit pentru schimb  5G6919606A.Este bun? 

Mersi!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

14 hours ago, sabinx said:

media, nu are stocare, tine harta pe SD, nu ruleaza fisiere video *decat prin youtube - android auto, usor mai lenta, suporta display de maxim 8" (mib 2.5 discover media PREH sau DELPHI)

 

Pro, are stocare - acolo tine harta (care harta are 29gb fata de 14 la discover media, stie sa ruleze fisiere video, se face VIM, merge youtube, mai rapida, suporta display de 9.2" (mib 2.5 discover pro HARMAN)

Mulțumesc pentru informații. Poți să-mi spui dacă Mib 2.5 discover pro HARMAN poate rula pe display-ul meu actual (Mib 2 Composition Media)? Ce poți să-mi spui despre cele care au și slot pentru sim?

Ce pot face în plus? Îmi cer scuze pentru atâtea întrebări dar vreau să cumpăr în cunoștință de cauză.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut, 

Aveți idee dacă se poate face un update de soft pentru discover pro instalat pe un tiguan r line din 2018 on line? Este recomandat? Hărțile sunt neactualizate din 2017, am opțiunea sa dau ,, online update" sau ,, update software ". A făcut cineva asa ceva? Dacă dau online update se face actualizare doar la hărți sau si la navigatie, adică la ultima versiune de soft?

Mulțumesc 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Update de hărți e una de soft e alta... Hărțile le găsești pe site, download, pui pe card și faci update. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ma gândeam ca asa este, însă am vrut sa ma asigur...  am mai citit pe undeva ca odată cu update ul on line se face și actualizarea softului navigației 

Îmi recomandati sa fac și up date pentru softul/firmware-ul navigației? Oare se poate face ? Este ok sa l fac? Dacă da unde as putea sa l fac?

Mulțumesc de răspuns 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut, 

 

Sunt detinator de B7 cu scaune textil ventilate si nou posesor de B8 Alltrack fara ventilatie in scaune textil. L

Cunoasteti vreo solutie de montare ventilatie in scaune? Vreau sa raman pe textil.

 

Merci

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Doar daca iti cumperi un set de scaune donatoare 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu exista optiunea asta pe textil, am inteles... 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   1 membru

    • Nenciu Victor
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!