Jump to content

Intalniri duminica pentru off-road soft in apropiere de Bucuresti


voinea
 Share

Postare recomandată

Am fost deturnat de niste prieteni - alte activitati, din pacate nu offroad :(

pe data viitoare, sper ...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Administrator

AMR 3 zile
Sa vedem cati ramanem. Deja mi-a mai venit o idee de traseu. Dar il facem pe asta de aici acum. @CristiALF te bagi copilot intr-o masina ? 
Care participati rog un nr de telefon pe PM sa va bag intr-un grup de whataspp.
Ne grupam dimineata la 8:45 in benzinaria SOCAR de pe Bd.Th.Pallady. De acolo plecam la 9:00 spre traseu. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu nu pot ajunge, va doresc distractie maxima si sa faceti multe poze/filmulete.

Pacat ca nu va fi deloc zapada, ar fi facut totul mult mai interesant.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pana la urma cati suntem ? daca mergem doar doua sau trei masini... mai mult consumam carburant.

Modificat de F l o r i n
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Administrator

Asta e pe unde am mers azi : https://drive.google.com/open?id=1tlCb17UlZYYLvB_ZGub0sgpQPOZtp8oM&usp=sharing

Ne-am pus la drum de la SOCAR la 8:45 si abia dupa ora 16 am revenit in Bucuresti. Spalatoria la Lehliu ne-a tinut 2h dar macar am ajuns acasa fara kg de namol.  Nu am mai avut deloc zapada. Am putut merge si unde nu am reusit eu cu Florin la recunoastere. Toate patru masinile au mers excelent, nici un copilot (da au fost si copiloti) nu a trebuit sa coboare la pus sufa si din ce am vazut tuturor le-a placut. 

Pranzul impeuna a fost delicios

image.png

image.png

image.png

image.png

image.png

image.png

image.png

image.png

image.png

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

46 minutes ago, voinea said:

nici un copilot (da au fost si copiloti) nu a trebuit sa coboare la pus sufa 

Aici îmi pare rău... Păcat ca nu și-au murdărit deloc bocancii.... Eu am tot sperat....???

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Frumos, imi pare rau ca nu am putut ajunge. Pana la urma ati fost 4 masini, din ce vad in poze: un Patrol, un Jeep, un Touareg si un Tiguan. Ati avut probleme de aderenta pe namol?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

45 minutes ago, voinea said:

:)):)):))

Norocul lor ca avem masini bune

 

IMG-20181230-WA0038.jpg

IMG_20181230_115653.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Vad ca Exploratorul meu e vedeta :)  

Luati de aici ceva ce am copt rapid : 

 

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Bravo, pe unele locuri pare un pic la limita cu anvelope normale. ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Asa da , bad bad cars ... dirty cars:Driver:

La cum arata Nissan-ul , a fost deschizator de drum la viteza maxima

Felicitari pentru aventura

La Multi Ani si sanatate multa tuturor :beerchug:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Administrator
12 hours ago, Cristian said:

Frumos, imi pare rau ca nu am putut ajunge. Pana la urma ati fost 4 masini, din ce vad in poze: un Patrol, un Jeep, un Touareg si un Tiguan. Ati avut probleme de aderenta pe namol?

Nu a fost deloc rau nici la Tiguan sau Touareg cu roti de iarna. AT-uri sunt clar de avut in astfel de iesiri. Cui ii place sa urce dealuri chiar poate sa le considere ca varianta de anvelope pentru iarna (AT-urile de la BF sunt si M+S dar cu siguranta si altele sunt asa). Urmatoarea iesire offroad sper sa fie pe zapada si as planifica prin zona Campina ceva. 

 

4 hours ago, tavitara said:

La Multi Ani si sanatate multa tuturor :beerchug:

Multumim la fel ? 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La multi ani !!!

Felicitari pentru ieseala...

Acum ca am vazut despre ce este vorba...v-ati gandit deja cand va fi urmatoarea?:)

Am si eu un prieten interesat de iesiri de genu acesta...soft :)

IMG-20170626-WA0003.thumb.jpg.6f8d747963d7dea059f0cf6c4ca8f95b.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Administrator

Ce bine arata masina prietenului ?

Ma uitam pe ce ne asteapta in perioada urmatoare -> http://www.severe-weather.eu/mcd/update-latest-model-trends-for-the-upcoming-arctic-outbreak-across-the-balkan-peninsula-jan-2-5th/

Ce ziceti de o iesire planificata in 13 sau 20 ianuarie ? Pe la Campina de data aceasta.  Cu siguranta sansele de zapada sunt mult mai mari in acea perioada. 

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru mine Ianuarie e cam imposibil in weekend :( 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@voinea: Cand va astept in zona la o iesire ? ;)

Las si eu niste poze, pe post de teaser... :cool:

 

@Laurentiu_LWR: nu vrei sa vii cu tot cu prietenul tau cu "aia rosie" pana la munte ? :icon_thumright:

IMAG7671.jpg

IMAG7673.jpg

IMAG7722.jpg

IMAG7731.jpg

IMAG7610.jpg

IMAG7650.jpg

IMAG7710.jpg

IMAG7778.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cu mare placere...

Putem discuta aici despre o ieseala in cadru VWF sau in privat daca e sa iesim numai noi....

Avand aproape aceleasi masini cred ca ati avea foarte multe de discutat...mai ales ca el inca nu a facut foarte bine cunostinta cu masina...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

75NOR, weekendul viitor vin prin zona. Cred ca incerc traseul din Magura - Pestera si apoi pe drumul asfaltat pana in Moieciu. Binteles, daca nu e zapada foarte mare, altfel o las pentru primavara/vara. Ai fost cumva de curand pe traseul asta?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@Cristian: Magura - Pestera weekendul asta nu a fost practicabil. A nins foarte mult si nu se baga lama pe acolo. E nasol, are cateva portiuni off-camber (adica varsa spre prapastie) unde se strang suluri de zapada. Daca intri prea incet ramai. Daca intri prea tare risti sa te verse spre prapastie.

Poti merge pana pana la intersectia cu Manastirea si te uiti spre stanga (ai indicator de Pestera). Daca nu sunt urme largi si batute bine, te intorci in Magura.

Iti sugerez Zarnesti - Magura - Moieciu, adica traseul direct si apoi Simon - Balaban, cu urcare pana la Balaban Inn. Google it, e deosebit.

Ma poti suna daca ai nevoie de mai multe detalii. Ninge si acum, apropos :) 

Daca vrei ceva frumos mergi Brasov - Vama Buzaului cu 2 obiective: Cascada Urlatoarea si respectiv Vama 54. Amandoua bine semnalizate si amandoua au nevoie de 4x4 ca sa ajungi, dar e perfect pretabil pentru Ateca. Google it, as well. E cu totul altceva fata de zona Bran, nu e "de masa"

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multumesc, renunt atunci la traseul ala, oricum aveam ceva retineri ca as putea ajunge pe acolo. In limita timpului alocat, incerc unul din traseele sugerate de tine.

Grupul de prieteni cu care merg mai include un Hyundai Tucson si un Duster.

Later edit: 75NOR, presupun ca drumul de care spui spre Vama Buzaului e prin Tarlungeni si Zizin, pe DJ103A. Cum e drumul, e cat de cat accesibil?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 months later...

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!