Jump to content

Intalniri duminica pentru off-road soft in apropiere de Bucuresti


voinea
 Share

Postare recomandată

Eu nu ma gandeam sa fac traseul ala, am vazut deja filmuletul. Nu am vreo pretentie ca masina mea ar fi altceva decat un Leon mai inalt, cu o tentativa de tractiune integrala. Totusi, asta nu ma impiedica sa ma distrez cu ea, in limitele masinii, pe care culmea inca nu le-am atins.

Eu nu pot ajunge pe 30, plec spre Sibiu. Daca se modifica data sau repetati experienta in alt weekend, ma alatur si eu.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu sunt sigur ca reusesc sa ajung, dar m-as inscrie si eu.

Nu au legatura masinile noastre, cu Patrol - modificat daca vrei sa faci off road cu el...altfel, e cam pe burta - cum nici acesta nu are legatura cu tantarul de Samurai....sau Wrangler.

Noi...asa de plimbareala mai mult.

Posibil sa vin cu Touareg -ul meu (fara blocant).... sau (daca este disponibil) cu un Patrol modificat profi, pentru a ne juca un pic.

Oricum, vreti sa aduc si ceva accesorii de recuperare - sufe, cric hi-lift, etc ? .... sau nu ne murdarim pe pantofiori ?

Modificat de F l o r i n
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare tuturor. Acum am vazut topicul si mi se pare foarte frumoasă ideea. As vrea si eu sa vin dar nu stiu daca sharanul face fata mai ales ca e 4x2 si dsg. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@F l o r i n nu e musai nevoie de blocant ca sa te simti bine ;)

In principiu oricine ar trebui sa aiba minim un ochet, o sufa, o lopata si un toporel in portbagaj, face parte din "trusa de supravietuire"

Cu highlift-ul te cam uiti la SUV-uri impotmolite, ca nu prea ai de ce sa-l agati :lol: in afara de Patrolul modificat

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

da, oricum a mea e cam grea.... si daca e sa raman cumva cu bocancii in namol, o sa avem macar cu ce sa o scoatem.....?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Administrator

@Arl 150 chiar daca vorbim de a planifica o iesire domoala nu hard-core totusi un DSG 4x2 chiar Sharan este exclus la astfel de eveniment. Nu acum iarna.  Dca facem spring edition sau summer edition mai vorbim. Cand avem exact traseul stabilit si un punct de intalnire duminica dimineata poti ajunge acolo, lasi masina in parcarea respectiva si poti merge copilot cu cineva ce vine neinsotit.  Parerea mea ? 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multumesc pentru soluție?. O sa vad cum e timpul si daca o sa pot o sa incerc sa ajung si sa vad la cine ma arunc. Dacă nu astept fotografiile.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cei care cunosc traseul ar putea sa ne spuna si la capitolul cauciucuri ce ar trebui. Eu de exemplu, ca majoritatea cred, am doar de iarna. Nu preconizez pana atunci AT sau MT (zic pentru ca am vazut discutii de patrol-uri preparate si blocante :D )

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

MT-uri.... ?.. la alta categorie.

Eu Touareg-ul il incalt iarna cu Michelin Latitude - sper sa fie suficient. 

La alta categorie, cu MT ... Sa vedem daca o sa am disponibil un Y60 sau Y61, pe 30. Am pus poza mai veche cu y60 ul

michelin latitude.jpg

patrol.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

2 hours ago, F l o r i n said:

MT-uri.... ?.. la alta categorie.

Eu Touareg-ul il incalt iarna cu Michelin Latitude - sper sa fie suficient. 

La alta categorie, cu MT ... Sa vedem daca o sa am disponibil un Y60 sau Y61, pe 30. Am pus poza mai veche cu y60 ul

Stii ca ai putea pune BFG AT K02 pe Touareg si sa te scapi de grija gumelor. :Driver:

P.S. Salutari lui nenea Luigi ;)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ii transmit... poate il pacalesc sa vina cu noi, daca nu are alta ieseala, sa ne impartaseasca din experienta lui.

12 minutes ago, 75NOR said:

BFG AT K02

cred ca am asa ceva la el la garaj, dar nu le-as pune.... ca in rest sunt ferm convins ca sunt zgomotoase. Nu stiu daca sunt BFG sau COOPER, dar au aceelasi model

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Administrator

BFG KO2 > COOPER AT. 100% . Am fost asta vara la CampJeep cu a mea si 75% din masinile de acolo aveau BFG KO2 (inclusiv eu). 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

1 hour ago, F l o r i n said:

ii transmit... poate il pacalesc sa vina cu noi, daca nu are alta ieseala, sa ne impartaseasca din experienta lui.

cred ca am asa ceva la el la garaj, dar nu le-as pune.... ca in rest sunt ferm convins ca sunt zgomotoase. 

Oh da, e la categoria "monstru sacru", "maestru emerit al sportului", etc :icon_thumright:

Inseamna ca trebuie sa te dau o tura cu BFG AT K02-urile mele, ca sa te convingi. 

Au "B" la franarea pe ud, e o guma extrem de versatila, cu un life-span - pe testatelea de prieteni - de 80 000km rulaj. Improvement masiv fata de generatia trecuta la comportament pe zapada/mazga/zapada framantata. Am avut KO pe Patrol, iar acum K02 pe Wrangler si e diferenta uriasa la ce inseamna "iarna"

28 minutes ago, voinea said:

Am fost asta vara la CampJeep cu a mea 

I really hate you for this right now ;):icon_thumright::cheers:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

On 12/10/2018 at 3:44 PM, Cristian said:

Propun sa o mutam in ianuarie 2019. 

In caz ca se va mai face o iesire dupa cum a propus si Cristian, ma inscriu si eu :) 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

9 hours ago, Andrei_72 said:

As zice sa pui bannerele și pe FB și Instagram eventual cu o poza dintr-o ieșire anterioara.

Sau poate ne ajuta @Mask001

Voi si STACS/Streetmaniacs ma faceti sa imi doresc din ce in ce mai mult o masina capabila de off-road :rolleyes:

Am fost in concediu cu geta dar am revenit si maine ma ocup si va postez peste tot (Fb si Insta) evenimentul daca data a ramas batuta in cuie.
Pe 30 nu pot sa ajung dar next time poate vin copilot la cineva sa experimentez si eu ca tare frumos pare din poze

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Dupa ce o sa vina ateca si o sa termin rodajul ma voi alatura si eu pentru trasee soft.

Dupa ce am facut transalpina inainte de asfaltare cu leonul nu mai vreau senzatii exagerate.

Modificat de Sop
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

6 hours ago, 75NOR said:

Inseamna ca trebuie sa te dau o tura cu BFG AT K02-urile mele, ca sa te convingi

Au "B" la franarea pe ud, e o guma extrem de versatila, cu un life-span - pe testatelea de prieteni - de 80 000km rulaj. Improvement masiv fata de generatia trecuta la comportament pe zapada/mazga/zapada framantata. Am avut KO pe Patrol, iar acum K02 pe Wrangler si e diferenta uriasa la ce inseamna "iarna"

Suna bine.... O sa studiez problema 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Florine, ca sa nu ramai cu " burta deteriorata" ( a Touaregului , nu a ta?), te mai asteapta, "inca" scutul de Al de la antec 4x4 online!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Domniile Voastre, caci vad doar "aveoane" pe aici, primesc si autohtone cu anvelope d-astea ieftine?

Sau e limita de cai putere pentru acces? :P

 

 

394593698.nexen-winguard-suv-215-65-r16-98h.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

50 minutes ago, Mecatronic said:

Florine, ca sa nu ramai cu " burta deteriorata" ( a Touaregului , nu a ta?), te mai asteapta, "inca" scutul de Al de la antec 4x4 online!

Ma cunoști, știi ca nu stau fără casco.....ii basculam cracii, de e nevoie... Și luam altceva.... ?

Cristi, orice marca, zic eu.... Important e sa ne simtem [hihihi] bine.  

Termosuri cu ceai, un Salam pe capota cu pita cu cartofi...etc...experienta împreună e ceea ce rămâne din noi... După noi.... Restul... Trecatoare

Modificat de F l o r i n
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Administrator
14 hours ago, Sop said:

Dupa ce o sa vina ateca si o sa termin rodajul ma voi alatura si eu pentru trasee soft.

Deja dupa studiu din ultimele zile am gasit si trasee frumoase prin Dobrogea. O sa le facem in primavara pe uscat zic. Dar pana atunci sa revenim la iesirea din 30 decembrie. 

@cristi511 orice marca primim si cum bine sti la plimbare pe dealuri nu ai nevoie de sute de cai.  Doar chef de plimbare, masina 4x4 si daca e SUV este perfect.  

@F l o r i n Clar luam pranzul pe capota. Nu ar fi prima data la mine 

 image.png

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Valabil pentru 30.12 .2018

1. @voinea
2. @Doomy +copilot @Muale
3. @mad_kat
4. Nelu Stamanichi (PBV) x 2 masini
5. @F l o r i n + copilot @D@ny
6. Cristi Campina (ticu) 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!