Jump to content

unde se pote sabla si galvaniza o broasca?


jumpy
 Share

Postare recomandată

Pe apa e racirea?Si daca e ce probleme ar fi?spune-ne Mishule sa stim cum dansam!Eu sunt pentru rez. ala mare,ca zic eu, mai multe mici ocupa mai mult loc si nu stiu nici cat de eficiente sunt.Cum de altfel ar fi bine sa punem cel mai capabil compresor,eventual mai reparam ceva la el,da si cand va fi pus la treaba ,pai o va face pe treaba aia a lui :blink: Ar mai fi o problema si cu ce miscam hardughia,eu ma gandeam la un motorel termic,care racindu-se cu apa ,facem un circuit si pentru compresor(asta daca n-am zis vreo tampenie la cap.racire comp.cu apa)Da-mi un bip cand vrei tu sa aprofundam problema :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 56
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • MishuL

    18

  • George53

    8

  • charlie

    6

  • ciprivw

    4

Top Posters In This Topic

Pai am zis: participarea mea la acest proiect este motorul termic, racit cu apa, si repararea compr daca e cazul... mu e mare chestie de facut racirea la compr numai ca atunci dihania chiar ca devine cvasi-statzionara, ca se face extrem de grea

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da faceti bre topic separat cu compresorul asta, ca n-are nici o treaba cu KG-ul lui germin ! Mereu ma pacalesc, cred ca a mai facut conu' ceva la masina si cand colo ...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Mihaie eu pun la bataie "curtea"din pantelimon.. doar ca acu nu are gard, curent etc :icon_redface: In primvara o sa aiba ... ca incepem casa. Mai aproape de atat.. e la 5 min de cora pantelimon. Sunt dispusa si sa infiintez un mic atelier ca spatiu ar fi, restu' lipseste...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ziceai ca o sa duci un garaj prefabr. acolo... E o chestie... de retzinut.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Aia cu garaju... costa mult. Oricum garaj daca nu duc, imi fac la fatza locului ca nu tin eu vw-u si trabi in ploaie, plus piese etc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!