Jump to content

Ceasurile de bord


mask2k
 Share

Postare recomandată

salut!! am si io o intrebare cine se pricepe sa schimbe becurile de la bordul unui vw polo classic ?? vreau sa-mi pun lumina albastra la bord si eventual cine are becuri si cat ma costa oricum nu prea mult sper :censur: :censur:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 138
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • mask2k

    29

  • kisslorand

    14

  • COSMIN27

    6

  • maDmaX2005

    5

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ti-l pot face dar e cam mare distanta! Nu se pun becuri, se pun leduri (da' nu din alea banale de 5000 de lei)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

da interesant !! cam mare distanta dar idee e ca din cate am vazut la mine nu e luminat fiecare cifra sau limbile ceasurilor sunt 2 becuri sus adil lumina vine de undeva de sus gen cum e la dacie; daca ai timp si vrei sa explici (sau altcineva sa explice asta daca nu e din bucuresti ca sa ne intalnim si sa le faca personal) cum se face unde montezi tu acele leduri , poate incerc singur :censur:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca dai jos bordul si-l desfaci o sa-ti dai seama singur unde ar veni ledurile. Eu mi-am pus o bara de 6 leduri.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ok dar ce leduri sa pun de care sa iau si de unde :censur: , banuiesc ca nu sti in bucuresti de unde as putea sa iau :censur:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Administrator

incearca la Conex electronic sau KON Electronic ...

sunt doua firme de electronice foarte dotate (pe Maic Domnului)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ok sa zicem ca ma duc gasesc cumpar dar totusi nu stie nimeni din buc sa le monteze ca totusi mie cam tarseala sa ma bag de unu singur sa desfac bordu si sa le pun si sincer nu prea stiu pana acu un an am avut oltcit si dacie la alea imi mai bagam nasu' dar la asta ma doare sufletelu :censur: sa umblu fara sa stiu asa ca daca stie cineva sa-mi spuna :censur:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

sa vad o sa ma duc maine pe Maica Domnului la magazinele alea de care zicea Voinea s o sa vad ce nuante de albastru au sper sa nu coste o gramada :censur:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

si oricum tre sa ma interesez si unde pot sa le montez ; dupa cum am mai spus ma depaseste sa incerc singur

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

O sa mai ai nevoie de 2 rezistente ca va trebui sa faci 2 grupuri a cate trei leduri in serie. Vezi ca rezistentele sa fie mai mari de 240 de ohmi.

P.S.: Asteapta-te la vreo 2eur/buc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

mda clar tre sa ma ajute cineva care a mai pus asa ceva ; la tine cum se vede nu ai niste poze ceva

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

da si la mine sunt cam la fel ceasurile adik ce iti spun io tie ca sunt convins ca le stii; e chiar marfa si la tine sunt tot sus plasate ledurile nu??

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

auzi si alea dn spatele de la toate butoanele de la climatizare cum pot sa le schimb acolo banuiesc ca sunt tot leduri la mine acu sunt rosii la climatizare si verzi pe butoanele de deschidere a geamurilor?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

aa si apropo ale tale chiar sunt reusite adik e super albastrul ala

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

stai ca am mai vazut ceva inelele alea cum le-ai pus si din ce sunt?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Deja devine mai complicat, du-te la cineva care se pricepe.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

bine las luminile ca ma duc zi-mi de inele daca le-ai facut tu pot sa incerc repet incerc sa le fac si io numai sa-mi spui din ce si cum daca nu te superi :censur: pls

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Aici m-as opri. Daca vrei iti pot trimite un set cu 600k lei si poti sa la studiezi. :censur: ...si sa le montezi, evident

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

da ok am inteles nu vrei sa iti fure cineva secretul:D momentan nu dispund de 600de mii cand o sa fac rost o sa dau eu de tine cumva asta in caz ca nu-mi vine vreo idee:)oricum mersi

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

haide mah secretosule macar spune-ne si noua dn ce material sunt :censur:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!