Jump to content

Coduri piese - Part numbers Golf IV&Bora


rudolf.s
 Share

Postare recomandată

Buna !

 

Cred ca Este vorba de cotul cu nr 7. Revin cu o poza de pe masina

Mersi

post-9796-0-99756300-1422013940_thumb.jp

Modificat de sorin.gsm
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut!

Am nevoie de codul pe original pentru termostat, bora 1.6 16v. 

Multumesc

Modificat de virgilm
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Buna,

Am si eu un Golf 4 1.4 16v. Ma poate cineva lamuri cum se numesc exact piesele din imagine (marcate cu 1 si 2) si cam cat ar costa?

Mersi

post-72420-0-28960900-1422286947_thumb.j

Modificat de bucshee
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pagina 102 postul 2025 in acest topic

Burduf aer trager tubulatura aer 1.4-1.6 16 valve,80-85 lei pe original.
1J0129618B

Si 1 ar trebui sa piese piesa 7 din http://autopartmaster.com/en/?action=catalog_show&cat=skoda&t_id=4801&id_pic=1809&cod=N0139694

post-116832-0-73567400-1422295545_thumb.

Modificat de ovidiu94
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare stie cineva un cod pentru intreg corpul termostat , am o pierdere de antigel pe acolo pe langa garnitura ,si trebuie schimbat tot corpul , la service unde s a constata au gasit piesa noua cu 2 mil ,poate gasesc mai ieftin.

Golf 4 1.6 16 valve AZD .Multumesc

Modificat de As4ever89
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

salut Gabi!

te rog o poza cu toate componentele de la ambreiaj, volant.........si codurile lor pt WVWZZZ1JZ6W026675.

MERSI MULT.

Modificat de dorumito
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

038 141 025 D  placa presiune

038 141 033 C    disc

02A 141 165 M    rulment de debreiere

02A 141 180 A    manson rulment

038 105 266 BC  volant

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut. Poate cineva sa ma ajute cu codul piesei ( sau o schita cu dimensiunile exacte ) ale plasticului din poza  ? Este actionat de actuatorul de la portbagaj sa incuie/descuie portbagajul centralizat. Exista la Golf 4 1.4 16v 1999. Nu l-am gasit deloc la dezmembrari , iar pe care le-am gasit imi vand toata inchiderea centralizara si.. prefer sa nu.. ( sa nu mai zic ca am gasit pe unu` de imi vindea tot hayonul pentru acel plastic.. ) Multumesc

post_4660_1249114052.jpg

http://s16.postimg.org/nzlt0pnqd/post_4660_1249114052.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu vine separat...vine cu tot ansamblul.Doar la cineva care un ansamblu desfacut ..gasesti.

Eu am o,,maimuta daia'' provenita de la un ansamblu dezasamblat...si tin piese de rezerva pentru incuietoarea mea.

 

 

post-64586-0-97666400-1423308620_thumb.j

post-64586-0-14264400-1423308643_thumb.j

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Bună!

Caut un cod / preț, dar si o sursa pentru un furtun de antigel - e vorba de furtunul scurt, gros care iese din partea de sus a radiatorului (dreapta, privind din față) și se conectează pe o cuplă de plastic cu vreo 4 ramuri.

 

WV Golf 4 1.6 benzină combi 2003 BCB

 

... nu mai contează prea mult, dar nu înțeleg cum naiba s-au făcut 5 fisuri în el, care arată exact ca virgula folosită mai înainte... :tuktuk:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Buna seara !! Ma poate ajuta cineva cu un cod de toba intermediara la un golf 4 variant 1.6 16 v an 2000 cod motor ATN ?? Multumesc 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut

Te rog sa imi spui si mie cati suporti sunt la traseul de evacuare golf 4 1.6 16 v bcb si niste coduri pt fiecare

Vreau sa ii schimb pe toti si la service ori nu au chef sa mi schimbe ori nu stiu care sunt

cand ambslez motoru vibreaza toata masina..aia de la motor i am schimbat..am tot sudat unu de la toba dar tot se simte

Ms

Modificat de 90G_O_L
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut Gabi,

 

Poti sa ma ajuti cu un pret de referinta pentru piesa asta? 1J0-885-643-E-B41 (B41 e codul de culoare, black).

Multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Buna!

Daca ma puteti ajuta ,am probleme cu ceasurile de bord. Am nevoie de cod. Masina:WVWZZZ1JZ2W074949  1J5  054

Multumesc anticipat !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut

spune-mi te rog codul pt buton geam sofer ridicare/coborare.....se schimba doar butonul sau trebuie luata toata consola?

golf 4 2003

Ms

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Buna!

Daca ma puteti ajuta ,am probleme cu ceasurile de bord. Am nevoie de cod. Masina:WVWZZZ1JZ2W074949  1J5  054

Multumesc anticipat !

1J0 920 826 BX

 

Salut

spune-mi te rog codul pt buton geam sofer ridicare/coborare.....se schimba doar butonul sau trebuie luata toata consola?

golf 4 2003

Ms

toata consola..

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

MII DE MULTUMIRI,ASTA DA PROMPTITUDINE !!!!!!!!!!!!!! :icon_bounce:

GABIVVX

Modificat de eattila
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

MII DE MULTUMIRI,ASTA DA PROMPTITUDINE !!!!!!!!!!!!!! :icon_bounce:

GABIVVX

merci mai bine la un baiat priceput si vezi ce problema ai ceasurile tale...lipituri reci...conexiune proasta la mufa...etc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Aerofan pinned this topic

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!