Jump to content

Coduri piese - Part numbers Golf IV&Bora


rudolf.s
 Share

Postare recomandată

am revenit cu o poza mai clara   , ma poate ajuta cineva cu, codul sau piesa ?

post-141025-0-57699900-1409663951_thumb.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am si eu nevoie de niste coduri electromotor si alternator pentru un golf IV tdi (alh)

Serie sasiu : WVWZZZ1JZYW435908 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am rezolvat cumva problema cu unitatea vacuum pe galerie dar acum imi da eroare pe cilindri 1,2si 3 si la relantiu motorul tremura mai tare ? stie cineva  care ar fi cauza ?

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

038 903 018 Q daca este bosch

038 903 024 GX daca este valeo

028 903 029 GX daca este hitachi

 

02A 911 024 D bosch pentru electromotor.

 

Am si eu nevoie de niste coduri electromotor si alternator pentru un golf IV tdi (alh)

Serie sasiu : WVWZZZ1JZYW435908 

bobina,bujii,fise.....contact imperfect pe instalatie

 

am rezolvat cumva problema cu unitatea vacuum pe galerie dar acum imi da eroare pe cilindri 1,2si 3 si la relantiu motorul tremura mai tare ? stie cineva  care ar fi cauza ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut. Am si eu nevoie de un capac din mijlocul jantei de 15". Codul scris pe unul din cele pe care le am este: 6n0 601 171. La dealerul vw costa 38 lei unul si nu merita atatia bani stiind ca poate fi furat oricand. De unde pot cumpara unul mai accesibil? 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

de nicaieri...marja de pret este de maxim -5 lei.

Iti poti lua replici din ,,targ'' dar exista riscul sa zboare din janta la prima groapa .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

 

038 903 018 Q daca este bosch

038 903 024 GX daca este valeo

028 903 029 GX daca este hitachi

 

02A 911 024 D bosch pentru electromotor.

 

Am si eu nevoie de niste coduri electromotor si alternator pentru un golf IV tdi (alh)

Serie sasiu : WVWZZZ1JZYW435908 

bobina,bujii,fise.....contact imperfect pe instalatie

 

am rezolvat cumva problema cu unitatea vacuum pe galerie dar acum imi da eroare pe cilindri 1,2si 3 si la relantiu motorul tremura mai tare ? stie cineva  care ar fi cauza ?

 

da da mersi am schimbat bujiile ,si tot  degeaba si am inceput sa curatam cu mecanicu firele unde fac masa si asa cum ai spus tu undeva pe aripa stanga fata sub baterie in stanga am gasit 2 fire ce fac masa sunt bine ascunse in ultima clipa le-am gasit si care erau oxidate dupa ce le-am curatat nu am mai avut nici o eroare in bord, sper ca si altii care au aceeasi problema sa faca intai treaba asta cu,,, curatarea maselor si dupa restu , drumuri bune si far probleme !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare! Am si eu doua coduri pentru presuri OE de cauciuc, unul este pentru set de 4 si unul doar pentru setul fata, dar nu stiu care mai exact. O sa pun aici codurile . Multumesc.

- 1J1061501A041 acesta banuiesc ca e pentru tot setul;

- 1J1061501041 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutari tututor

 

Va rog, puteti sa ma ajutati cu cateva coduri de piese pentru canistra de carbon din imaginea atasata (canistra carbon, supapele ventil, furtun rezervor):

 

Masina este un Golf 4 2003; 1.4 16V cod motor BCA

 

Multumesc mult

 

post-17559-0-25840900-1410072086_thumb.j

Modificat de claudiuleahu
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ce rol are acea canistra de carbon? Ce se poTe intampla daca am un furtun care pleaca din ea rupt?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Imi poate da si mie cineva un cod pentru switch`ul de la oglinzile laterale? masina este un vw Golf IV si am vazut ca are si oglinzi incalzite. Va multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare! Am si eu doua coduri pentru presuri OE de cauciuc, unul este pentru set de 4 si unul doar pentru setul fata, dar nu stiu care mai exact. O sa pun aici codurile . Multumesc.

- 1J1061501A041 acesta banuiesc ca e pentru tot setul;

- 1J1061501041 

Nimeni? :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

1J1061501 041  Set covorase cauciuc fata negre

1J1061501A041  Set covorase fata cauciuc negru

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ce cod are G269 de pe caseta de directie de la un passat b6 din 2006 cod motor BKC?!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ma poate ajuta si p mine cineva? Macar sa-mi zica cum se cauta pe net piesa respectiva. Mulțumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

3,

L, incalzirea oglinzilor este in mijloc si R

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

1J1959565B 01C ,inainte de achizitionare desfaci butonul de pe masina si gasesti codul pe spatele lui.(verifica codul dat de mine).

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut baieti stit vreun site unde pot gasi grila asta sau ce cod are casa o caut va multumesc.

post-119923-0-45181000-1410384084_thumb.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Aerofan pinned this topic

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!