Jump to content

Coduri piese - Part numbers Golf IV&Bora


rudolf.s
 Share

Postare recomandată

Salut Gabi! Ma poti ajuta te rog cu codul de la compresorul de AC (varianta climatronic) pentru un golf4 ARL 4motion ?

 

Daca e sa iau din dezmembrari, conteaza tipul de motor ? ALH, AXR..etc?

 

 

stima,

p.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

salutare ma poate ajuta cineva cu un cod pt cheder de trapa golf 4,eventual si un link de unde pot comanda asa ceva,ms

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Motoarele Fsi contin 16 valve ce stiti? ca tot cand zic la mecanic ca e Fsi ei zic ca e 16 valve

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

si daca mi-a sarit de la punct la ce ma pot astepta?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut Gabi,

Ma poti ajuta cu un cod pentru furtunul de frana pe spate stanga,dreapta?In afara de original ce producator mi-ai recomanda?

Masina este golf 4 1.4 16V serie sasiu:wvwzzz1jzyb105021.

 

Mersi

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut GABIVXX poti sa imi dai codul corect de la releul de incarcare acesta este codul de la al meu dar zice ca nu se mai fabrica cu codu asta si sa schimbat in alt cod imi poti zice codu in care sa schimbat ?

BOSCH F00M 145 225

996_Regulator_0201210378589.jpg

 

Multumesc!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

F 00M 145 225   regulator  alternator ,  se înlocuieşte cu  F 00M 145 350 

F 00M 145 350 se înlocuieşte cu  F 00M 144 136  care este ultima inlocuire de cod in baza de data Bosch.

post-64586-0-16843900-1408778038_thumb.j

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut Gabi,

Ma poti ajuta cu un cod pentru furtunul de frana pe spate stanga,dreapta?In afara de original ce producator mi-ai recomanda?

Masina este golf 4 1.4 16V serie sasiu:wvwzzz1jzyb105021.

 

Mersi

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare!

Vreau un cod pentru pompa spălător parbriz si furtunele care se conecteaza la pompa (nu sunt de cauciuc se mufeaza pe pompa cu un conector).

VIN WVWZZZ1JZ4W086925.

Modificat de xflorin
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

 

Salut Gabi,

Ma poti ajuta cu un cod pentru furtunul de frana pe spate stanga,dreapta?In afara de original ce producator mi-ai recomanda?

Masina este golf 4 1.4 16V serie sasiu:wvwzzz1jzyb105021.

 

Mersi

 

1J0 611 764 K  si  1J0 611 763 K ,Ate,Delphi (calitate /pret bun),Trw,Bosch (dar este exagerat de scump),Fte (si astia sunt foarte buni pe elemente franare.

Intreaba la o reprezentanta ,am senzatia ca au schimbat codurile la ele cu putina vreme in urma si codurile noi sunt mult mai ieftine...in jur de 135 lei bucata.

Salutare!

Vreau un cod pentru pompa spălător parbriz si furtunele care se conecteaza la pompa (nu sunt de cauciuc se mufeaza pe pompa cu un conector).

VIN WVWZZZ1JZ4W086925.

1K6 955 651 si 1J0 955 665 H

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut Gabi,

 

Se poate un cod pentru discuri de frana fata pt. Golful 4 din semnatura, VIN WVWZZZ1JZ2P041211 ?

 

merci frumos

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut, stie cineva care este ultimul cod pentru valva n75 de pe un 1.8t AUM? Si pe unde as putea sa fac rost de una?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut. Vreau sa inlocuiesc esp duosenzorul de pe masina ( coduri: 1j0 907 655 si 1j1 907 637 c) cu un alt senzor (coduri: 1j0 907 655 A si 1j2 907 637 E). Se poate inlocui?

De asemenea, imi puteti "decoda" cele doua coduri de la noul senzor? Multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut! Un cod pentru arcuri spate vw golf 4 variant wvwzzz1jzyw356390, am schimbat arcurile anul trecut, am pus un set de arcuri de care nu sunt mulțumit deloc și nu le mai am nici pe cele vechi să văd măcar codul de culori. Suspensie normală, nu vreau altceva. Mersi...pa pa!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

1J0 511 115 AE

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut, m-ar interesa un cod pt rola notata cu '' G '' in imaginea alaturata si pt curea accesorii

daca se poate pe original

masina este cea din semnatura

multumesc,

curea%20accesorii.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

salut,sunt nou pe forum si nu stiu daca am postat unde trebuie sper sa nu deranjez pe nimeni, as dori si eu sa.mi spuna cineva daca are carcasa cu clapete la admisie pt golf4 1.6 fsi 110 cp,sau de unde gasesc la dezmembrari asa ceva(ca noua e foarte scumpa) mie imi lipseste piesa din imagine care e incercuita cu rosu, si am auzit ca nu se gaseste separat decat cu tot cu carcasa, serie sasiu : WVWZZZ1JZ2W691063 va multumesc anticipat.


 


 


 


https://www.google.r...28.html;369;298

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cauta la colegii care dezmembreaza masini....cam greu de gasit pt BAD.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut, m-ar interesa un cod pt rola notata cu '' G '' in imaginea alaturata si pt curea accesorii

daca se poate pe original

masina este cea din semnatura

multumesc,

curea%20accesorii.jpg

534 0138 30 intinzator curea

532 0326 30 rola ghidare curea.

ambele coduri sunt pentru masina cu AC si pe INA (echipare de original).

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

da am vazut :( o caut de cteva zile bune .........

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Aerofan pinned this topic

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!