Jump to content

Coduri piese - Part numbers Golf IV&Bora


rudolf.s
 Share

Postare recomandată

Salut Gabi,

Poti sa-mi spui un cod si eventual pret pt senzor pozitie  arbore cotit pentru masina din semnatura.

VIN: WVWZZZ1JZ2W585625, MOTOR 1.6 77 KW AZD, an 2002.

Multumesc!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Exista vreun cod ca piesa de reparatie a acestei prinderi de pe oala telescopului? Este pt telescop de capota.

post-10283-0-87010900-1401128967_thumb.j

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut Gabi,

Poti sa-mi spui un cod si eventual pret pt senzor pozitie  arbore cotit pentru masina din semnatura.

VIN: WVWZZZ1JZ2W585625, MOTOR 1.6 77 KW AZD, an 2002.

Multumesc!

Generator impulsuri indicator turatie arbore cod 030957147J dupa 2004 s-a inlocuit cu 030957147AA

Pret aproximativ 340 ron

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mersi Robert!

O zi buna!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am si eu o nelamurire.S-a rupt ceva la ansamblul de la timonerie.Am improvizat si am pus un surub de fier in locul acelui ax de plastic, si acum merge ,dar are momente cand intra greu in viteza 5.Am gasit o piesa pe internet si m-am dus cu codul la un magazin unde am gasit la 2 preturi (16 si 90 ron).Codul este 1J0711256 .

Oare sa se potriveasca ?

post-131813-0-99294300-1401209636_thumb.

Modificat de reddacy
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ai timoneria pe cablu sau pe bara de legatura.?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Este pe cablu....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am cumparat-o azi si sa vezi ce riscant o sa fie cand intra bucsa aia alba pe axul de plastic....trebuie indoita partea de sus si daca este plastic mai rigid se poate rupe...

Merg la un service sa nu risc.Am luat-o pe aia romanesca ,cu toate ca pare imensa diferenta de la 16 la 95 ron.Asta este facuta pe undeva pe langa Tg Mures.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

salutare baieti... nu ma injurati ca intreb aici, dar racordul de la motor -> teava esapament pt golf 4 1.6 16v bcb din 2002; ce cod are?? si totodata daca imi puteti lasa un link direct pt bucuresti de unde sa il cumpar.. multumesc anticipat

Modificat de pcristian
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut, as dori un cod pentru un kit de raparatie macara geam electric pentru un Golf IV in 2 usi, mai exact macaraua din partea dreapta.

Exista si pe bucati? adica fara sufa si alte piese, deci numai piesele care se strica, cele 2 cleme care culiseaza pe sine?

Multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

dan_wolf

1J3837462J macara geam fara motor dreapta 2 usi

1JE898100 set pentru reparare elevator geam dreapta 2 usi

Gasesti si doar plasticele pe la 50-80 roni pe net sau la volksparts.

 

pcristian

1J0254300T teava evacuare fata. Pe original vine teava cu tot cu racord flexibil.

Daca vrei doar racord felxibil se gaseste si separat dar trebuie sa mergi la un atelier care are si sudura in argon.

Modificat de robert r.
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mersi mult de tot

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multumesc robert r. pentru coduri. Mai am o intrebare, clemele (plasticele) pentru masina mea in 2 usi sunt la fel cu cele pentru una in 4 usi? Ma refer strict la cleme nu la tot kitul.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Wvwzzz1jz1d385011

Salut Gabi mappyi ajuta te tog cu o schema pentru furtunele de vacuum de la servo frana ?

Multumesc,

PS scuze Moderatorilor am apasat din greseala pe report.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut!

 

As avea si eu nevoie de codurile, eventual si preturi pentru reperele 2,3,7 si 17 din poza atasata:

 

Ce oring si siguranta am nevoie pentru reperul 17 la capatul din dreapta ? in poza nu apare nimic si nu stiu ce sistem de prindere trebuie folosit...

 

Sunt piese pentru un golf4 ARL 4motion..

 

 

Merci!

post-108853-0-61133100-1401792769_thumb.

Modificat de waf
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cred ca ar fi mai simplu sa iti alegi de aici codurile. Este pentru motorul tau.

post-572-0-47100600-1401903560_thumb.jpg post-572-0-34119400-1401903579_thumb.jpg

Modificat de robert r.
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut,

 

Cod pentru bieleta directie stg/dr pentru wvwzzz1hztb017334

 

Multumesc!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

 

Wvwzzz1jz1d385011

Salut Gabi mappyi ajuta te tog cu o schema pentru furtunele de vacuum de la servo frana ?

Multumesc,

PS scuze Moderatorilor am apasat din greseala pe report.

 

pai e un singur furtun de servo...nu prea ai ce sa gresesti

 

Salut,

 

Cod pentru bieleta directie stg/dr pentru wvwzzz1hztb017334

 

Multumesc!

1H0419803 si 1H0419804 pentru caseta fara servo

Si pentru caseta cu servo sunt cateva modele.....identificarea trebuie facuta vizual la demontarea bieletei.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut, am nevoie de un cod pentru odometru (senzor viteza) pentru o cutie de viteze 6 trepte, provenita de pe un 1.9 TDI AJM (nu stiu seria sasiu)

este modelul ce preia impulsul direct de pe un ax, nu cel semi mecanic cu con rosu - seamana (sau e identic nu stiu) cu cel de la cv automate.

Multumesc.

Modificat de guppster
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

salut. am si eu nevoie, va rog frumos, de un cod pentru furtunasul care pleaca din actuator de la turbina . la masina din semnatura. multumesc .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

salut,stie cineva codurile distributiei (daca se poate separat pentru curele,role si pompa de apa)

 pentru vw Bora,benzina ,1.6 16v motor AZD din 2001?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut baieti stiu ca nu m-am adresat in topicul bun dar nu stiu unde sa postez sa ma ajute si pe mine cineva cu un raspuns ceva...am si eu o problema! Am o bora si de ceva timp cand ajunge apa la 90 sau mai bine zis cand se incalzeste binisor motorul incepe sa se auda un carait dar nu stiu de pe unde poate provine doar cand se incalzeste mai bine...nu tot timpul are momente dar am observar dar cand e cald...si nu imi dau seama de la ce poate proveni nu ati avea idee? Va multumesc si ma scuzati ca m-am adresat in topicul gresit!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Aerofan pinned this topic

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!