Jump to content

Coduri piese - Part numbers Golf IV&Bora


rudolf.s
 Share

Postare recomandată

Nu iti pot gasii reperul ala,este prea complicat.Vezi ce cod are pe el.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut Gabi,

ma ajuti si pe mine cu un cod pt colierul de sub masina care tine teava de esapament?

multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

1H0253141B toba spate

191253141F toba fata

1J0253144G tampn central(2 bucati)

1J0253144 tampon spate (1 bucata)

Modificat de GABIVVX
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare. Ma poti ajuta te rog cu un cod pentru un kit de ambreiaj cu volant masa simpla pentru Skoda Octavia 2004 90cai cod motor ALH? As vrea kitul de conversie , am inteles ca asa ii spune. Multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

vezi valeo 826317,km 069 1072,starline SL 4DS1005 ...dar la banii aia iti iei ambreiaj normal cu volanda dual mass

Modificat de GABIVVX
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut colegi imi puteti spune si mie codurile de la piesele din poza, si sa imi spuneti de la ce masina este consola centrala ?

 

Multumesc!

 

fff.jpg

Modificat de gheaba
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

salut ! am si eu nevoie de o pompa de abs cu modul esp .am fost la service si tipul de acolo mi-a spus ca nu are importanta ce cod are piesa , important este sa aiba 6 gaurele pentru lichidul de frana(asa cum e cea de pe masina) . Este posibil sa se potriveasca doar asa ?

multumesc !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu prea cred,imi trebuie serie de caroserie sa vad daca pot face ceva.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Gabi, am o rugaminte mare: da-mi te rog un cod pentru furtunul indicat cu sageata in poza de mai jos, ca nu-l gasesc nicaieri si un pret eventual.

Masina: VW Bora, 1.8T 150 CP - AUM, 2003, VIN: WVWZZZ1JZ3W164630. Multumesc. :beer:

 

post-50992-0-97613500-1396976080_thumb.j

 

PS: E vorba de un furtun de langa valva PCV cred.

Modificat de Deadly
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am gasit ceva dar nu sunt sigur daca e corect codul: 06A103221AF. Imi poti cumva confirma daca e codul corect ? Multumesc. :icon_thumleft:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ala este codul(06A103221BK codul nou)100 lei sau ai varianta vaico V10-2773 dar greu de gasit.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

doar ce ti-am dat am gasit eu personal...nu cred ca mai exista alt producator pt el.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ok, cu asta am rezolvat. :icon_thumleft:

As mai dori un cod pentru motorasul V71 de la climatronic (aceeasi masina) ? Multumesc. :beer:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut,

As dori un cod pentru conectorii electrici din mufa de la lampa spate, masina este un golf 4 an 2001.

Multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ok, cu asta am rezolvat. :icon_thumleft:

As mai dori un cod pentru motorasul V71 de la climatronic (aceeasi masina) ? Multumesc. :beer:

1J1 907 511 A ,Swag 30 93 4151,Topran 111 094,Vemo V10-77-1002,Valeo 509572 (scos din fabricatie,nu mai este livrabil de catre producator ).

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut,

As dori un cod pentru conectorii electrici din mufa de la lampa spate, masina este un golf 4 an 2001.

Multumesc.

conectorii de la lampa nu-i gasesti separat,conectorii de la mufa instalatiei banuiesc ca sunt n90684405 sau varianta cu fir 000979133

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare

 

Ma puteti ajuta si pe mine va rog cu niste coduri de piese  :

 

Vreau sa montez pe Golf 5-ul meu arcuri Spate de Octavia 2 - Pachet Drumuri Grele si m-ar interesa si pe mine codurile de piesa pentru  :

 

Arcuri spate - Octavia 2 berlina cu PDG
Arcuri spate - Octavia 2 Break cu PDG

 

 

Multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si nu exista nici o diferentiere ?   Diesel/benzina ? Inaltimi diferite ?

 

Pentru diesel m-ar interesa.

 

10x

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut, poate sa ma ajute cineva cu un cod pentru cablul din scaun care regleaza scaunul in zona lombara a spatelui. Am desfacut scaunul pentru ca nu mai puteam regla scaunul si am vazut ca este rupt. Seamana cu un cablu de frana pentru bicicleta.


 


Masina este cea de la profil.


Am mai postat intr-un loc, insa nu am primit nici un raspuns acolo.


Multumesc!


Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu cablu din care tragi scaunul fata-spate....

Eu nu am vazut la bora un cablu prin scaun prin care faci reglajul lombar.

tmp.fpi.pdf

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

In pdf 25A si 25B sunt rotitele cu care se face reglajul. Am desfacut ieri scaunul si era acel cablu. Cand rotita 25A se invarte cablul se tesioneaza si pune 'in miscare' ansamblul 1C din cate imi dau eu seama. Cred ca acel cablu apare si in 1C, ultima [cenzurat] de jos.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare, ma poate ajuta si pe mine cineva cu un cod la o piesa?

Piesa in cauza este: Surub (floare) de fixare roata de rezerva!

Masina in cauza: Golf 4 Hatchback (pentru ca nu stiu daca exista diferenta intre variant si hatchback). Am incercat unul de Passat B5.5 variant si nu vine, e mult mai lung si nu da voie la spuma unde vine cricul in roata de rezerva, deci pericliteaza si capitonajul ce se aseaza peste roata de rezerva!

Multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Aerofan pinned this topic

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!