Jump to content

Coduri piese - Part numbers Golf IV&Bora


rudolf.s
 Share

Postare recomandată

Cod senzor incuietoare? Vw Bora? Nu mi se aprinde becu in porbagaj stie cineva dc?

Si stie cineva cum e codul de la siguranta aia unde vine in spatele chiuloasei o tava de plastic care intra in pompa si un cap intra in corpul termostatului...unde intra in termostat are o siguranta de plastic.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

 http://autopartmaster.com/en/?action=catalog_show&cat=vw&t_id=8419&id_pic=8200&cod=032121142A

 

sau 

 

http://vagauto.com.ua/?catalogue=vag&v=vw&page=katalog_zapchastey_vw&path=80cf0545fe1d7b8acde0a0cc81a5abdc

 

 

pentru "Cod senzor incuietoare? Vw Bora? Nu mi se aprinde becu in porbagaj stie cineva dc?" ti s-a raspuns in cateva posturi mai devreme

 

 

 

Cod senzor incuietoare? Vw Bora? Nu mi se aprinde becu in porbagaj stie cineva dc?

Si stie cineva cum e codul de la siguranta aia unde vine in spatele chiuloasei o tava de plastic care intra in pompa si un cap intra in corpul termostatului...unde intra in termostat are o siguranta de plastic.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cine ma ajuta si pe mine cu codurile pentru garniturile de la pompa tandem pt bora 1.9 tdi ajm 2001, cele 2 garnituri cauciucate dintre pompa si chiulasa

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Stie cineva un cod daca este pentru semnalizarile din faruri.Multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ma juta si pe mine cineva cu ETKA ? sau cer prea mult! ? va multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Stie cineva un cod daca este pentru semnalizarile din faruri.Multumesc.

 

 

nu se livreaza separate, doar far complet.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut Gabi,

Pentru un golf 4 1.4 16V tip motor APE serie sasiu:WVWZZZ1JZYB105021,ce producator imi recomanzi pentru maneta de tempomat?

M-ar interesa maneta cu 2 butoane in capat si din ce am cautat pe net ca si producator ar fi SWAG dar nu sunt sigur.Ma poti ajuta si cu un cod pentru cea cu 2 butoane in capat??

 

Mersi mult

 

post-46557-0-58329500-1391613933_thumb.j

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Vorbeste cu FLORIN sau DANY ..parca sa zic ca ei aduc tempomate bune si ieftine.

Ala din poza ta vine parca numai pe original 1J095351301C,pentru restul ai poze..

 

post-64586-0-46229500-1391673275_thumb.j

post-64586-0-33357200-1391673276_thumb.j

post-64586-0-98021800-1391673285_thumb.j

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut Gabi !

Te mai deranjez si eu cu niste coduri daca se poate.Imi trebuie pentru kit ambreiaj si volant.

Passat '99 Variant, Cod motor AJM - 5 viteze manuala.
Vin - WVWZZZ3BZXE428964.

Multumesc mult !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

      600 0040 00   Set ambreiaj LuK care cuprinde:

414 0017 10    Rulment priza directa, ambreiaj 

415 0231 10    volant

623 3301 00    Set ambreiaj

 

      2290 601 032   Set ambreiaj Sachs care cuprinde:

3082 000 555    Placa presiune ambreiaj

2294 000 453    volant

1864 000 440    Disc ambreiaj

3151 271 937    Rulment de presiune

Modificat de GABIVVX
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Stie cineva un cod pentru burduf planetara dinspre cutie stanga(cutie automata).Multumesc mult .  :icon_bounce:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

salut ! ma ajuta si pe mine cineva cu un cod pentru actuator vacuumatic turbina sau wastegate turbina? masina este un golf 4, 1.9 tdi AJM  WVWZZZ1JZYB000550.Multumesc !

post-41432-0-62248700-1392152575_thumb.j

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut Gabi,

 

La un golf 4 batul de la antena este de cumparat separat?Ma poti ajuta cu un cod OEM pentru el si garnitura dintre plafon si baza antenei ca sa rupt si nu vreau sa ma trezesc cu apa pe plafon.

 

Mersi mult

Modificat de SSRAZVAN
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Partea de la pompa de servo si tulumba aceea neagra, ce cod are. pt un motor 1.9 tdi alh. Multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La un Golf 4, motor 1.6 i, 16 v, cod bcb se potrivesc bujiile ngk pzfr5d-11? Multumesc frumos!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut Gabi,

 

La un golf 4 batul de la antena este de cumparat separat?Ma poti ajuta cu un cod OEM pentru el si garnitura dintre plafon si baza antenei ca sa rupt si nu vreau sa ma trezesc cu apa pe plafon.

 

Mersi mult

1J0035849A  Tija antena radio pe plafon M5 lei 100

3B0051751 set reparatie baza antena.

 

La un Golf 4, motor 1.6 i, 16 v, cod bcb se potrivesc bujiile ngk pzfr5d-11? Multumesc frumos!

Da , merg PZFR5D-11

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

alut,ma ajuta si pe mine cineva cu un cod pentru modul confort pt vw bora variant,1.9 tdi,2000,geamuri electrice fata/spate,centralizat?Eu am un modul cod 1 J0 959 779 Q si mi se blocheaza usile cand deschid una dintre ele,plus ca-mi trimite curent continuu la motorasul de la inchizatoare haion,multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut,

 

Se poate sa primesc un cod pentru motoras geam dreapta spate si cod culoare daca se stie?

 

WVWZZZ1JZ2B007471

 

Eu am aflat codul acesta, dar zice sa comand doar dupa cod culoare.

 

1C0959812A 

 

Mersi!

Modificat de negrufabian
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut,

 

Se poate sa primesc un cod pentru motoras geam dreapta spate si cod culoare daca se stie?

 

WVWZZZ1JZ2B007471

 

Eu am aflat codul acesta, dar zice sa comand doar dupa cod culoare.

 

1C0959812A 

 

Mersi!

1C0959812A 017  Motor macara geam usa dr.spate

 

alut,ma ajuta si pe mine cineva cu un cod pentru modul confort pt vw bora variant,1.9 tdi,2000,geamuri electrice fata/spate,centralizat?Eu am un modul cod 1 J0 959 779 Q si mi se blocheaza usile cand deschid una dintre ele,plus ca-mi trimite curent continuu la motorasul de la inchizatoare haion,multumesc.

Vorbeste cu un electrician electronist ca de regula astfel de module de confort sunt reparabile.E posibil sa existe lipituri reci in el.

Daca vrei codul..imi trebuie seria de caroserie.

 

Imi poate spune si mie cineva codul de original pt. reperele 2 si 3 din pdf-ul nr.1 de la postul 2634(http://vwforum.ro/topic/9104-coduri-piese-part-numbers/page-132)postat de GABIVXX,eu nu le vad.

Multumesc.

 

 

Nu e mai simplu sa imi spui ce vrei si sa imi dai seria de caroserie ...decat sa ma pui pe mine sa caut in posturi anterioare si sa ajungem tot la serie de caroserie?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut,si sper ca nu te-ai suparat prea tare,ma intereseaza codurile pt. culisele si garniturile de etansare a acestora cu accesoriile aditionale(suruburi...si ce mai e pe acolo)WVWZZZ1JZWB048305.in postul specificat de mine ai pus 2 PDF-uri cu aproape toate codurile in afara de reperele 2 si 3 aferente rotilor din fata din pdf-ul nr 1.multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Aerofan pinned this topic

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!