Jump to content

'16 Audi A4 B9 2.0 tdi quattro


cristi511

Postare recomandată

Cred...a fost un poc infundat, puternic. Partea amuzanta e ca nu mergeam cu viteza, nu cred ca aveam 120. Dar mi-a dat de m-a julit, damage vopsea sarita cam pe 1cm2 si zgarietura de 1 cm. 

Macar consuma putin?.

Link către comentariu

Dupa ce ca avem si noi cativa km de autostrada , o mai folosesc si pasarile...

Ps: e superba masina, colegu' !

Modificat de florinpbv
Link către comentariu

Unde ai facut pozele ? Fi o sursa de inspiratie , nu tine doar pentru tine !  ☺️

Link către comentariu

Zona Pestera. E incredibil de frumoasa si linistita, la doar 10 min de drumul principal. 

Traiasca @75NOR ca ne-a invatat de bine. :)

 

Link către comentariu

Ambele masini cu jante "ideale" de offroad. :))

19 inch la ambele?

Dar pozele sunt frumoase... :)

Modificat de ct_act
Link către comentariu

Suspensii sport, jante pe 19, anvelope cu balon mic, 4x4 cu open diff, fix ce trebuie in off road :))

In zona aia, fiecare poza iese bine.  Dar linistea era asurzitoare! 

Link către comentariu

Subscriu, foarte tare zona aia, am fost si eu recent, pacat de drum ca pe alocuri lasa de dorit. 

Link către comentariu
  • 2 weeks later...

Pentru ca e benefic sa ti pui teluri aproape imposibil de atins (cel putin eu asa functionez) iar la anul pe vremea asta se termina leasingul la A4 incep sa fac calcule pentru o nenorocire d-asta. Benzina, 3l, mild hyb, Doamne-ajuta! 

Intre timp A4 ajunge la reprezentanta saptamana viitoare pentru verificarea anuala (sa dea bine la istoric) si rezolvarea a mici probleme.

 

Screenshot_20190723_210542_de.mobile.android.app.jpg

Link către comentariu

In timp ce nefasta pierde vremea printre boarfe...

IMG_20190728_133348.jpg

Link către comentariu

Evident, pai ce, astia cu haudi sa fie mai fraieri? 

A mai fost acum vreo 6 ani o faza cand de pe topicul de "picture game VAG" cineva a luat o poza cu jetta si a pus-o pe ai "parcat ca un bou". :))

Ma astept si asta sa apara pe undeva deci..no worries. 

Ps: nu puteam centra poza fara sa iasa in decor cladiri si alte cele ?

 

 

Link către comentariu

Inspirata alegere a sportului, daca era ceva cu piciorul ma scoteai din serva.✌️

Link către comentariu
  • 2 weeks later...

Salutare,

Ce face romanu' cand e cald de transpira respirand si mai mult, e in concediu? Pleaca la munte, bineinteles. Asa ca azi, pe la 1, ne-am pus la drum cu destinatia exotica: Balea Lac. 

Drumul? Prost si aglomerat.

Masina? Inca acelasi A4, fara vreo noua modificare sau vreo posibilitate de schimbare in viitorul apropiat.

Destinatia? Aglomerata, dar ma asteptam la mai rau, insa  aerul curat, temperatura de afara ( vro 23 de grade) si mai ales, motivul ( asta ramane personal) au facut sa merite cele 10 minute petrecute in tunel la +2000 m altitudine pentru ca, ce sa vezi, e greu al dracului sa te hotarasti daca vrei sa intri in parcarea din dreapta sau in cea din stanga.

Nu am vrut sa cobor spre Sibiu ca mai apoi sa incerc sa fac o urcare "de placere" pentru ca aglomeratie, lipsta de timp dar mai ales, pasageri cu rau de masina. Bleah! Evident ca mi am facut putin de cap pe urcarea dinspre Arges dar...nesatisfacator. Va urma!

Ah da, era sa uit. Bai, e plina tara asta de dobitoci, jur! Am vazut 2 ursi azi, unul junior, maxim 2 ani insa cel de-al doilea, aflat la vreo 2 km maxim de hotel Posada, adult! Iar idotii opreau cu masinile, la 2 3 m distanta, sa faca poze pe geam, cu copil catel purcel. Doamne-ajuta, dar nu cred ca ne mai facem bine ca natie. 

 

IMG_20190812_194003-1984x1488.jpg

IMG_20190812_184010-1984x1488.jpg

IMG_20190812_191008-1984x1488.jpg

IMG_20190812_153402-1984x1488.jpg

IMG_20190812_174728-1984x1488.jpg

IMG_20190812_172931-1984x1488.jpg

IMG_20190812_221655.jpg

IMG_20190812_221747.jpg

Link către comentariu
în urmă cu 9 ore, cristi511 a scris:

cald de transpira respirand

nu ti-ai facut antrenamentul in Sahara? :P  in comparatie cu Tunisia trebuia sa simti racoare nu caldura.

Link către comentariu

@Aerofan eh, cand e cand e cald oriunde :))

In alta ordine de idei, e timpul pentru o premiera personala si anume, posesia unui compresor auto. N am avut vreodata asa ceva pe nicio masina iar acum, ca sunt la inceput, mi se pare o jucarie draguta. Concret, cat il voi folosi...habar n am. Am facut azi presiunea celor 2 masini, mai mult ca sa vad cum functioneaza, dar probabil nu voi face un obicei din asta.

Nu am detalii tehnice, e primit cado' de la socrameo asa ca...

 

 

IMG_20190816_130637.jpg

IMG_20190816_132413.jpg

Link către comentariu
  • Rave a închis acest topic
  • cristi511 a deschis acest topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!