Jump to content

'16 Audi A4 B9 2.0 tdi quattro


cristi511

Postare recomandată

Eu te felicit ca nu le ai :)) Mi se par ultra incarcate jantele alea...chestie de gusturi evident.

Modificat de saibot
Link către comentariu

Am un fetish cu multe spite asa....ce sa i faci? Cand te mananca te scarpini :))

 

Link către comentariu

Sa deschidem cutia Pandorei, zic :)

19x8.5 et 35, cb 66.6

Apreciez fiecare parere in parte, atata timp cat e exprimata cu bun simt.

IMG-20180731-WA0015.jpg

IMG-20180731-WA0017.jpg

Link către comentariu

Sa  le vad incaltate si puse pe masina si abia dupa iti urez de bine si iti spun sa iti iei proteza de boxer, cand circuli prin bucuresti :)))

Link către comentariu

Sincer, ma asteptam la altceva. Nu seamana nici cu cele oem din poze. Personal, cred ca sunt modele mult mai nimerite cu multe spite care sa nu fie GMP.

Nu ma pronunt de calitatea GMP, nu stiu de ei prea multe. Nu sunt insa de top in privinta aftermarket.

Riscul la cele cu multe spite aftermarket si cu un design incarcat, diferit e sa se vada ca nuca in perete.

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

Mie nu îmi plac pentru că aduc a vossen dar nu sunt vossen. 

Poate pe mașina dau bine, așteptăm poze.

Link către comentariu

Daca schimbi si capacele centrale si pui de audi cred ca vor aduce foarte mult cu un set de jante oem.

Link către comentariu

Cam asta e ideea. Capacelele oem merg la fix. :)

@deenman probabil ca s au strambat in timpul tranportului. 

@bobalex18 vedem, vedem.

@The_Ego intotdeauna factorul subiectiv este extrem de important. De ceva vreme caut o janta in genul asteia iar variantele oem sunt nesimtit de scumpe. Acum nu ramane decat sa le primesc, sa le echipez cu noile anvelope si sa trag concluziile.

To be continued...

 

Link către comentariu

Prima impresie a fost 'bleah', dar până la urmă par cel puțin ok, clar abia puse pe mașină va putea fiecare să le aprecieze corect

Link către comentariu
15 hours ago, Luciosu said:

Sa  le vad incaltate si puse pe masina si abia dupa iti urez de bine si iti spun sa iti iei proteza de boxer, cand circuli prin bucuresti :)))

Merg altii si cu 20" fara probleme :P 

Link către comentariu

Si mie imi plac jantele. 

Montate pe masina o sa arate si mai bine.

Spor in continuare!

Link către comentariu

Mi-am pierdut 5 minute din viata ca sa gasesc jantelele alea Vossen dar se pare ca am ratat :)) in afara de faptul ca sunt tot OEM like si ca fac si ei jante cu spite strambe, nu prea am vazut asemanari.

Cristi a ales ce i-a placut lui si dupa umila mea parere, ce a luat arata mult mai bine decit ce a mai gasit el ca si second hand originale. Cit despre 19, Cristi stie parerea mea de om batran si bolnav ...

Link către comentariu

I can't wait!

Mda, si eu mi am pierdut timpul cautand Vossen care sa semene si n am avut succes.

Capacelele oem merg plug-n-play ?

Link către comentariu
3 hours ago, Ice_2k said:

Merg altii si cu 20" fara probleme :P 

Corect, dar aia au proteza scoasa... :)) 

Link către comentariu

Momentul adevarului.

O singura mentiune: capacele oem sunt putin mai mari asa ca voi cauta un inlocuitor adecvat. In rest, peste asteptari.

Ps: sunt chiar ceva mai usoare ( la cantarul mainii) decat cele oem echipate cu dunlop.

Asadar, fara alte comentarii, voila:

IMG_20180801_173148-1984x1488.jpg

IMG_20180801_180311-1984x1488.jpg

IMG_20180801_184054-1984x1488.jpg

IMG-20180801-WA0033-1984x1120.jpeg

IMG_20180801_185351-1984x1488.jpg

IMG_20180801_185328-1984x1488.jpg

IMG_20180801_185341-1984x1488.jpg

IMG_20180801_185955-1984x1488.jpg

Link către comentariu

Mie imi plac :)

Sa le invarti cu placere.

Eu as fi facut o aroganta cu niste distantiere de 4-5mm ?

Link către comentariu

@Xadrian multumesc frumos.

@loghy da, dar asta nu inseamna ca nu vreau sa gasesc o solutie :)). Mersi frumos

@Marius82 mersi. Daca ar fi fost 4/5 mm mai iesite ar fi insemnat sa iasa de sub caroserie. O fi frumos la offroad-ere...dar la turisme clar nu.

Azi am un drum de +300km, o sa revin cu impresii. :)

 

Link către comentariu

jantele nu au sens, cum e la alte modele?adica sa fie "infiletate" indiferent pe ce parte sunt montate.

nu imi gasesc bine cuvintele , sper sa intelegi ce vreau sa eman

Link către comentariu

Nu, sunt unidirectionale. Asa sunt si Rotor and co. 

Cum s-ar spune, sunt toate de dreapta ( sau stanga) :))

 

Link către comentariu
  • Rave a închis acest topic
  • cristi511 a deschis acest topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!