Jump to content

'16 Audi A4 B9 2.0 tdi quattro


cristi511

Postare recomandată

Pentru ca plimbare si pentru ca dizal si pentru ca rulaj ?

IMG_20180602_160613.jpg

IMG_20180602_161928.jpg

Link către comentariu

Nu stiu cum rezisti cu efficiency ala :) L-am incercat o singura data si mi s-a parut odios de exagerat 

Link către comentariu

Sa inteleg ca Efficency asta este opusul lui Sport? 

Ai mers la "consum" boss :))

 

 

 

Link către comentariu

@Ice_2k a fost o incercare, nu mai fac a doua oara. Este exagerat de anesteziata masina dar m a omorat curiozitatea cu consumul.

@Marius82 dupa viteza medie tu ce zici? Traseul a fost Pitesti - Ramnicu Sarat (Buzau) 

Maine, returul. Sincer, imi e frica de afluxul de masini. :(

 

Link către comentariu

Si returul, ceva mai aglomerat si cu 3 opriri ( vreo 15min). In plus, trebuie sa completez cu adblue. :)

In continuare anvelopele ma dezamagesc si mai ciudat, cand se incalzesc se schimba tonalitatea zgomotului.

LE: si pozele aferente baitei bine meritate. Avantajul de a merge de 3 4 ori pe saptamana la do it yourself este ca n-are timp mizeria sa se "aseze"

IMG_20180603_132307.jpg

IMG_20180603_174215.jpg

IMG_20180603_174249.jpg

IMG_20180603_174236.jpg

Link către comentariu

Super viteza medie, mai ales pentru traseu în timpul zilei. 

Cat ai rezervorul de adblue? Eu am încărcat de curând și mi-a ieșit cam 1litru de pipi la 1000 de km. 

Link către comentariu

Parca are vreo 12l rezervorul iar consumul este in jurul a 1l de pipi per 1000km. Aia e, azi dau comanda de al 3lea bidon de 10l. :)

In iulie trebuie sa fac ITP-ul si directia si cred ca astea sunt cheltuielile pentru anul asta. 

Link către comentariu

eu bag cu bidonul de la moll. 58lei pentru 10l - bidonul arată foarte premium. numai că a început să se vândă foarte bine și nu găsești mereu (unde mai pui că o doamnă punea adblue în loc de lichid de spălat parbrizul)

Link către comentariu
3 hours ago, bobalex18 said:

numai că a început să se vândă foarte bine și nu găsești mereu (unde mai pui că o doamnă punea adblue în loc de lichid de spălat parbrizul)

Pai probabil asta e motivul pentru care nu se gaseste mereu ;) 

 

Link către comentariu

Vad ca e o moda acum la VAG ca la 2 ani sa schimbi stergatoarele. Bineinteles ca Audi nu putea face nota discordanta asa ca...tanaaaa!

 

IMG-20180607-WA0000.jpg

Link către comentariu

Se fac din ce in ce mai proaste ca sa avem ce cumpara ?

Colegu' @stryder se plange ca dupa 1 an au crapat la Kodiaq.

Link către comentariu

Vezi, aici se vede calitatea : la AUdi si VW stergatoarele tin nene, 2 ani ! :)) 

Link către comentariu
  • 4 weeks later...

Such brand much colour...

 

Nimic deosebit, maine facem itp-ul, avem vreo 42k km, implinim 1 an de relatie la finalul lunii, trebuie sa remediem un scurt la incalzirea oglinzii de pe partea stanga, trebuie sa facem directia, trebuie sa studiem un posibil update/recalibrare de soft pentru cutie...

Lucrurile sunt ok, ne intelegem bine dar ca in orice relatie, ar putea fi si mai bine. 

Consumul all time ( vreo 14k km) e pe la 7.6%, asta daca intereseaza pe cineva. :)

Incet dar sigur in mintea mea incolteste ideea de SUV cu suspensie pe aer iar optiunile sunt destul de limitate, in zona a 40k euro sh. (Q5, Touareg...)

In functie de rulajul de anul asta, iau in calcul si varianta ca pana in iarna sa fac revizia la cutie. Vom vedea...

IMG_20180701_151435.jpg

Link către comentariu

Dupa ce ai avut Audi e interzis sa te cobori la VW.

Link către comentariu

WOW! Super rezultat! Felicitari pentru felul in care ingrijesti masina.

Ce solutie minune ai folosit? Eu am incercat Autosol metal polish dar parca nu au iesit chiar asa oglinda :)) 

 

Link către comentariu

bun pont. la mine s-a înfipt unul în fund și deștepții au înlocuit un singur tips și acum am unul nou și unul uzat....trec la treabă

 

Link către comentariu

Tipsurile le-ai pus singur sau trebuie neaparat mers la un service?

Link către comentariu

Sunt by default. Tot ce am facut a fost sa pun carpa pe ele. :)

Link către comentariu
  • 3 weeks later...
  • Rave a închis acest topic
  • cristi511 a deschis acest topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!