Jump to content

Audi A6


andrein

Postare recomandată

  • Replies 151
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • andrein

    73

  • CT-87-ADY

    14

  • Ice_2k

    4

  • FLorin D

    4

Top Posters In This Topic

Posted Images

dar ce nu am jante deja ?? :D

nu le schimb inca ..caci nu m-am plictisit de acestea. Le mai tin un pic.

picture036pz9.th.jpg

picture046qe7.th.jpg picture049cy7.th.jpg picture050je0.th.jpg picture051pe2.th.jpg

Link către comentariu
  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Sti ce ma nelamureste? Am vazut din poze ca acul turometrului e undeva peste 900 rpm la ralanti.

Si daca verifici pe climatronic tot atat iti arata? Mi se pare cam mare ralantiul.

In caz ca iti arata alta turatie pe climatronic ... banuiesc ca a fost umblata la kilometraj.

Poate gresesc, e doar o banuiala ...

Modificat de AndyG
Link către comentariu

Multumesc de urare !

Acul poate ti se pare ca e pe la 900 caci unghiul din care e facuta poza e mai de jos. Pe clima la relanti am (nu mai tin minte exact ) cam 880 parca. Daca vrei am sa ma uit si iti zic exact.

In rest nu e umblat nicaieri caci am reusit sa fac rost de tot istoricul masinii de la delerul unde s-au facut reviziile, desi aveam carte service.

Multa bafta in continuare,

Link către comentariu

La mine ralantiul e pe climatronic la 760-800 rpm (la cald).

Ai o masina frumoasa. Interiorul e chiar foarte elegant ...piele, alb ... ca de director/doctor ;). Sa o stapanesti sanatos!

Cum e cu intretinerea interiorului? Faci eforturi mari sa o intretii curata?

Un singur lucru parca nu se "pupa" la interior: CD playerul cu bordul (ziua ma refer, ca noaptea parca e mai interesant). E doar o parere personala. No ofence!

Pisicuta sau motanul din poze n-are ghiare? ;) Ce echilibru are!

Si o intrebare: la masina ta se pliaza numai oglinda din dreapta sau ambele?

Link către comentariu

o iau in ordine inversa cu raspunsurile:

Se pliaza ambele oglinzi, dar manual. Sunt electrice doar pt reglare. La pliere nu.

Pisica are gheare, dar le tine ascunse. Cel putin vizibil nu mi-a lasat urme.

MP3-ul intradevar noaptea e placere, iar ziua ... sufar la aspect, dar ma consolez cu calitatea sunetului ;)

Sa stii ca nu o fol ca o masina de zi cu zi. Adica ies cu ea in fiecare zi, seara deobicei (in timpul sapt) si deregula cam 2 pers. Si asta ma ajuta sa o intretin mult.

Multumesc mult de urari si sa ai si tu parte de a ta multi km.

Bafta,

Link către comentariu

mijto pozele ;), ar sta bine un xenon pe ea ;)

Modificat de cipos
Link către comentariu

Imi pare rau ca sunt ;) Ma refeream la pliere din buton, scuze. Credeam ca e o dotare standard la A6 de dupa '97, ca si dual-climatronicul. La mine comutatorul e intre schimbator si frana de mana si are 3 simboluri la 120 de grade fata de buton. Cand rotesc butonul la 180 de grade fata de pozitia neutra, se pliaza numai oglinda dreapta. Nu stiu daca e normal ca numai o oglinda sa fie cu pliere electrica.

Apropo de CD/MP3 player si al meu e aftermarket. Cel original a decedat. Nu zic ca e cine stie ce, dar mai bine ii pun o poza. Are motor-drive si ceva grafica miscatoare.

post-314-1172758751_thumb.jpg

Link către comentariu

alte poze ... xenon mai asteapta oleak. Am alte prioritati acuma ...

dsc3030nx0.th.jpg dsc3036vv3.th.jpg dsc3042hm5.th.jpg dsc3043mo3.th.jpg dsc3044jz0.th.jpg dsc3045tz9.th.jpg dsc3046sz2.th.jpg dsc3048oy0.th.jpg dsc3049sd1.th.jpg dsc3050os0.th.jpg

Link către comentariu
  • 4 weeks later...
  • 3 weeks later...

O Masina superba, s-o stapanesti sanatos si fara pb.

Acuma despre HU, ok, este mult mai elegant originalul, dar de unde SQ?

Din pacate nu cred ca exista o solutie sa le ai pe amandoua...

Link către comentariu

Multumesc pentru urari !!

La ce te referi cand spui SQ ?? Sound Quality sau la ce anume ??

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!