Jump to content

Montare lumini avertizare / warning lights usi spate


Seby19
 Share

Postare recomandată

sa inteleg ca pot pune la usi orice leduri? nu da eroare? la lampile de sub bord am pus leduri si da eroare pe tester iar ledurile se aprind la prima deschidere a portierei, 3 secunde maxim apoi se sting.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 82
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • F l o r i n

    20

  • adidas72

    7

  • Al Bundy

    6

  • Red Bull 2017

    5

aha, deci trebuie leduri care nu dau eroare, ok ms mult

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

In lampile din usi poti pune led normal ca nu iti va da eroare, doar la cele de sub bord trebuie doar can bus.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pfff m-ati bagat in ceata...unu spune da...celalalt nu....adevarul e undeva la mijloc?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu stiu ca am avut nevoie de benzile acelea cu led-uri la usi ca sa nu dea eroare.

 

Nu am incercat sa vad daca da cu un singur led. 


Seby poti sa incerci. Oricum tu ai Passat.

Modificat de The_Ego
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cel mai bine te poti convinge singur cu o proba si o sa vezi cum stau lucrurile. :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

DAu eroare pe tester, nu pe bord.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

aha. ok ms. asa am patit si cu cele de sub bord....e normal sa se aprinda doar cateva secunde(in jur de 3 secunde) la prima deschidere a usii dupa descuierea masinii? daca inchid usa si o deschid iar nu se mai aprind...trecuie sa astept cam 2 3 minute si apoi se aprind daca am deschis usa. intreb pt ca azi mi-am montat lampile sub bord si le-am pus leduri....urmeaza sa pun si in usi si vroiam sa stiu daca sa cumpar leduri can bus sau sa pun normale( mai am cateva prin casa)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si de ce nu codezi centrala ca avand leduri la picioare sa nu le mai stinga ?

Sent from my  using Tapatalk.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

In lampile din usi poti pune led normal ca nu iti va da eroare, doar la cele de sub bord trebuie doar can bus.

 

Am pus in tot interiorul led-uri simple(mai putin la warning lights care nu le am montate inca) si nu dau eroare nici daca citesti cu vcds-ul .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 11 months later...

Pentru cine are Passat B6 (al meu e fabricatie 2010) pozitionarea firelor pe FATA sunt la fel ca cele de la Golf 6 (18+ si 19 - )  dar cele de pe SPATE difera: din mufa calculatorului usii si anume pozitia 18-  si pozitia 6+ (deci firul maro se introduce in mufa la pinul 18 si firul rosu la pinul 6,am aflat de la cineva din reprezentanta ) .Pinii de pe firul mufelor spate,cumparate (set) sunt modelul mare iar in mufa masinii mele trebuie modelul de pini mici ca cei de pe fata.Am cautat la reprez.VW si am gasit de la ei 4 pini pe care i-am inlocuit. Apoi a urmat codarea (vezi mai sus) si totul a mers perfect. Sper sa ajute pe cineva informatia mea.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ajuta - este valabil pentru controller-ele tale.... 2010.

pentru modele mai vechi de 2008, difera.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 6 months later...

va rog sa-mi spuneti daca la passsat b6  2010  se procedeaza la fel ca si la golf 6,ma refer la conectarea pinilor in mufa calculatorului de usa si procedura vag .Am cumparat lampile si as vrea sa le montez si nu stiu sigur cum.

 
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pe fata e la fel, pe spate sunt alti pini: "+" pin 6, "-" pin 18.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Probabil. Incearca sa pui intrebarea in aria de B6. Inainte da un search, poate deja a postat cineva raspunsul pe care il cauti.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 years later...

Salut.am reusit sa montez lampile fata la un passat b6 an 2006 lumini avertizare usi.

Acum am ajuns la usa spate am prins pinii in mufa motor geam electric la pin 4 si 14 cum am gasit in tutoriale pe forum

Am codat corespunzator pe convienence si pe fiecare usa in parte cu +64 la codarea actuala dar nu se aprinde.

Am verificat si +am doar pe mufa cu firul alb gros

Va rog un sfat passat b6 2006 geamuri electrice spate

Multumesc!!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

trebuie trase firele - de la modul confort (in fata, sub torpedou) sau mufa de pe stalp - trebuie vazut pana unde le ai... sau daca le ai. La unele sunt pana in mufa interioara de pe stalp, la altele deloc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multumesc Florin..cum arata firul de - din stalp la usa culoare sau care trebuie verificate. 

+o sa iau de la motor macara  fir gros Alb?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

poti sa faci si asa, daca vrei sa alegi calea usoara - si identifici fir subtire alb, care aduce masa de la switch

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...

Salut!

Am incercat sa montez lampa de avertizare pe usa din stanga spate si in mufa de 18 pini de la calculatorul de portiera, am pus minusul la pin 4  si plusul treubie sa il pun la pinul 14, doar ca ar fi o problema. Pinul 14 este ocupat in mufa cu un fir alb/bleu. Si nu imi dau seama unde ar trebui sa fac mufarea acum ca sa pot face si cu vcds activarea!

Va rog sa imi dati niste sfaturi.

Masina in cauza: Passat B6 2006 mufa 18 pini din calculatorul de portier TuerSG

cod calculator poritere:

Generation 2 Min (K)

1K0 959 701K (1K0959701K) – drivers side
1K0 959 702K (1K0959702K) – passenger
(fitted from January 2005 to September 2005)

 

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu merge - ori te legi in modulul confort, ori faci o romaneasca si tragi plus din usa si minus direct de la switch yala.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Asta este mufa si cablul albastru e pin 14 dupa numaratoare si cablul rosu subtire care sta in jos e pin 4

Ceva sugestii daca nu e bun asa?

WhatsApp Image 2017-04-11 at 12.32.10.jpeg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Alex, nu ai citit ce ti-am scris mai sus, ca ai de facut ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!