Jump to content

RCD 330G


Mihai my
 Share

Postare recomandată

Buna seara.

Pe RNS315 din dotarea masinii din semnatura(jetta 2014 Hybrid) mai se afiseaza si info despre modul de functionare a masinii.

Aceste info mai pot fi afisate si pe un RCD330 ?

Ma intereseaza sa il schimb numai datorita hartilor pt EE de la VW care sunt sub orice critica.

E penibil sa stau cu un GPS dedicat,( cu  IGo) in ventuza pe parbriz cand am GPS in RNS315.

Fiind purtator de ochelari ecranul tel. este destul de greu de utilizat ca sa folosesc GPS ul lui , asa ca trebuie sa folosesc GPS dedicat care are ecran de 7'

Un exemplu de ce se afiseaza in plus pe RNS in atach .Mai afiseaza si alte date dar doar am exemplificat cu aceste 2 poze.

Multumesc pentru timpul Dumneavoastra.

01.jpg

02.jpg

Modificat de DECC
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

330 nu afiseaza clima, spre exemplu - deci, e foarte posibil sa nu afiseze nici aceste meniuri.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca 330 se pare ca nu ma ajuta, stie cineva ce model/tip ar putea sa afiseze si meniurile acestea.

Scuzati va rog off-topicul.

Multumesc pt timpul Dvs..

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare, este normal ca rcd-ul 330g plus sa încarce telefonul atunci când nu este cheia in contact ? Este montat pe un golf 6 diesel. Doua baterii au “murit” in ultima luna, nu noi. Pana sa cumpăr baterie noua prefer sa știu dacă fura curent. Mulțumesc. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

scoate-i siguranta si masoara consumul in stand by.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si la mine incarca daca nu e cheia in contact. Nu am avut pb cu bateria. La tine este de altundeva. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare, am si eu un 330gplus 187a desay, cine ma potate ajuta sa instalez o versiune extinsa. Am citit in posturile precedente dar nu am gasit nimic. Am reusit sa schimb culoriile in albastru+rosu dar nu reusesc sa instalez aceasta versiune extinsa. Ma pot conecta cu telefonul doar daca intru in wince. Am incercat sa vorbesc si cu "G@kturks " dar nu raspunde. Pe mine ma intereseaza mai mult ce a facut adiserv.

Multumesc anticipat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@andruvb in privat. Ne putem vedea in Pitesti si se rezolva.

@DECC hartile la rns315 sunt vechi. Pentru rns510 sunt harti de 2018,si ai si restul de functii.

Modificat de adiserv
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

315 meu are Bluetooth din fabrica montat sub scaunul pasagerului.Afiseaza agenda din telefon.

510 bluetooth stiam ca nu are si se monteaza/adapteaza greu . Gresesc?

Daca da, atunci chiar merita inlocuirea daca intradevar hartile EE sunt mai bune/noi.

PS.Am tel.cu Android. Ok, am vazut, pt info 510-Bluetooth exista topic.

 

Modificat de DECC
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sunt in căutare de a cumpara așa renumitul RCD 330 , care este cea mai ok versiune la momentul actual pentru VW , momentan utilizator de iPhone  ? Am văzut spre vânzare modele RCD 330 G, fără G  , PLUS, 187 A sau B .  No Name sau ceva firma .  Care sunt avantajele dezavantajele aflate pentru aceste modele? 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut, am instalat de curand un RCD 330g plus cu ultima versiune de soft pe un golf 5 gti cu comenzi pe volan si maxidot si intampin urmatoarea problema: daca comut intre meniurile din MFD, conum, consum instant etc. cu butonul de pe maneta de la stergatoare, se schimba si frecventa (postul de radio). Stie cineva cum se rezolva problema?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@Dorin940 gasesti in forum descrieri,comparatii... Pe scurt gasesti rcd 330g cu vers A si B.

A-cea mai ieftina vers,oem,are bluetoth,sdcard,usb.are suport de mirrorlink(nu e suportat de toate telefoanele dar exista alterntive)(easy connect).Sistem de soft windows ce,ram 256mb.)

B-mai scumpa.mai multe vers,cu mai mult ram(512mb-1gb.)diversi producatori( cei mai multi pe platforma linux).Fata de vers A,la acestea gasesti apple car,android auto.

Daca ai senzori de parcare oem, afisarea se face pe rcd.Poti sa instalezi camera (s-video). Cu comenzile pe volan exista probleme(functioneaza doar cu anumite modele(12butoane).

Orice vers ai alege ,e mult peste orice chinezarie.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Are cineva versiunea 6RD 035 187E ?
E vreo diferenta fata de 187B?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare, un coleg care a facut update-ul la 5515 , ceva feedback ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@Dragos-Ionut, e ok updateul. Merita facut daca ai problema cu reimperecherea sau reconectarea BT in timpul utilizarii android auto. Mie mi-a rezolvat problemele. Am instalat acum 5516, revin cu pareri dupa cateva zile.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mulțumesc de feedback , aștept și pentru 5516

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

sunt curios daca isi revine sunetul de la playerul unitatii la acelasi volum dupa ce vorbesti cu asistentul google 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am inteles ca pt Skoda update-ul este 5506?Sunt ceva diferente fata de 5516?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am facut eu update-ul la 5506 , nimic deosebit fata de Y802 cu BT210 ,  a ramas erroare cu volumul la muzica dupa ce vorbeste asistentul google. nu am testat 5516 dar in teorie sunt diferente , de ex. 5516 are reglaj de volum separat pentru telefon, siri/google assistant, navi si audio, tema care este rosie pentru VW 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Are cineva fisierul cu update-ul 5314 ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Momentan, in afara de fonturile noi, n-am descoperit nicio schimbare majora la 5516..

20190126_130440.jpg

20190126_130517.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut! Intentionez sa trec de la RNS510 la RCD 330 plus. Pe masina am OPS si camera marsarier OEM VW. Din ce am vazut OPS este recunoscut de RCD330, problema ar fi la camera. 

A facut vreun coleg adaptarea/conversia pentru a putea folosi camera OEM impreuna cu navigatia? Ma poate indruma spre cineva care se pricepe?

Aceasta este singurul lucru ce ma opreste din achizitionarea unei unitati RCD330plus, nu vreau sa renunt la camera.

Multumesc!

Modificat de PAP
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

iti trebuie un convertor CVSB-Av.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Gasesc in Ro asa ceva? Am cautat pe google ce ai spus, dar nu gasesc rezultate, cel putin nu din RO.

Am urmarit gasit un video pe youtube cu un baiat care a reusit sa faca sa mearga camera OEM cu RCD330, dar e din SUA si convertorul e comandat de pe amazon, iar vanzatorul nu livreaza in RO.

Nu a facut nimeni conversia sa furnizeze niste detalii?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Ex member pinned this topic

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!