Jump to content

RCD 330G


Mihai my
 Share

Postare recomandată

ar trebui sa ai mirrorlink , e compatibil cu telefoanele Samsung dar si cu alte modele 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@emilmusatDa, are mirrorlink, Baidu Carlife si Apple Carplay,pe Huawei nu merg. Nu as vrea sa-mi schimb telefonul pt Rcd ?.

Multumesc de feedback. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Vinde-l cuiva care are iPhone si ia unul care stie Android Auto atunci... Desi daca citeai pe aici mai intai stiai ce sa cumperi din prima ;) 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

da, majoritatea telefoanelor Huawei nu au mirrorlink,  cum zicea colegul mai sus, vinde-l si iti iei un NoName 187B care are Android Auto, dar atentie, de ex. la Huawei P Smart nu merge Android Auto si am citit pe net ca sunt probleme si cu restul modelelor , eventual colegii care au mai experimentat AA cu telefoane Huawei  sa ne spuuna  daca si cum merge AA pe Huawei 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare, am un rcd330g plus varianta 187A si am incercat sa imi pun camera de marsarier dar nu a mers desi am activat o din vcds la park assist cat si la canbus.

In schimb am gasit ca unitatea imi arata o eroare la scanare si anume: Controle module for back up camera J772 si arata 004 no signal/ communication si fault status: 01100100

Cum as putea rezolva aceasta situatie?

Inclin sa cred ca din acest motiv nu reusesc sa conectez camera.

Multumesc,

 

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

13 hours ago, Bogdan20cj said:

In schimb am gasit ca unitatea imi arata o eroare la scanare si anume: Controle module for back up camera J772 si arata 004 no signal/ communication si fault status: 01100100

pai aici e problema, nu ai de ce sa o activezi in 19-can gateway, ca tu instalezi varianta low line. Dezactiveaza de acolo, codeaza doar pe radio si pe 10-park assist

Dupa care verifica cablajul, etc - daca tot nu merge

Modificat de F l o r i n
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@emilmusatDa, si eu cred ca este Desay , din pacate ...cand l-am luat ma gandeam ca este varianta No Name, am evitat sa scrie Desay.

Nu ma gandeam ca nu se poate face update nici cum.

In fine , raman cu el iar cand o sa schimb telefonul voi avea in vedere sa aibe mirrorlink.

Poate apare un update si la varianta asta ?.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare! Am montat un RCD 330G Desay 187B cu CarPlay, dar nu reușesc sa ma conectez de pe un iPhone 7. Îmi spune ca nu se poate conecta sau telefonul este blocat. Am încercat și cu un iPhone xs și face la fel. Am schimbat regiunea și limba pe UK, dar nimic. Ce trebuie făcut? Menționez ca mirrorlink functioneaza de pe un Samsung S8

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Buna seara,

Doresc sa imi achizitionez si eu RCD 330G. Momentan am o navigatie chinezeasca de care nu sunt multumit. Detin un Golf 5 din 2005. Am cateva intrebari:

1. Pe varianta 187A voi putea folosi mirrorlink (si implicit aplicatii de pe telefonul meu - waze, youtube etc ) in mers fara sa se opreasca? 

2. Care este diferenta intre 187a si 187b ? Ce justifica diferenta de pret?

3. Cat costa si in ce consta update de can ca sa nu imi descarce bateria? 

Va multumesc frumos pentru ajutor !

 

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut, eu am 187A si am cumparat floating apps de pe playstore si merge waze, youtube, googlr maps etc.

A fost un drum lung in care am invercat o multime de aplicatii dar S7 este un pic mai pretentios :)))

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@rosuadrian.21

1.pe mirrorlink stiu ca exista limitari (folosirea in mers). Exista solutii ca easyconnect (pentru 187A).(am postat acu cateva luni un filmulet cu un 187A modificat)(mirrorlink nu functioneaza cu orice telef).

2.vers A- doar mirrorlink.

vers B- android auto,carplay,mirrorlink.

3.update de can- software(daca se poate face update), sau fizic(inlocuire)daca nu suporta update. Cu pretul nu te pot ajuta eu(vezi inainte ce vers ai la can ai(fa un scan si vezi ce vers e).

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La Desay SV 187B  se poate dezactiva sa numai intre in  rear view camera   cand dau in marşarier (nu am camera montata si nici nu intentionez sa montez)

Long Coding ul actual este cel din poza,   VCDS ul 17.1.3 nu are o descriere la ce face fiecare Bit.

RCD330 plus.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Exact ce ai in poza. Byte3 -> Bit6 trebuie debifat pt a dezactive camera. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare!Am si eu un NoName varianta B cu Android Auto si Carplay!Am volan simplu si doresc sa montez volan multifunctional,masina fiind Skoda Superb 2 2010.Aveti idee daca vor functiona comenzile de pe volan cu Rcd-ul?Multumesc!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am montat si eu un RCD 330G PLUS varianta NoName 187B cu Android Auto , sunt multumit de ea , dar doua lucruri nu imi plac , am inteles ca nu are AF si trebuie sa tot scanez posturile radio, iar al doilea lucrul ca nu am pictograma la posturile de radio.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La cele OEM, nu ma refer aici la 330, pictogramele se incarcau manual. Cauta prin setari ceva de genul, poate are

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Rcd330 e oem doar ca nu e pentru piata din Europa. Logo-uri la statiile radio nu se pot pune, deocamdata. La noname se poate schimba startup logo si updatat softul, atat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sa zicem ca ma pot obisnui fara pictograme , dar tot duc lipsa de AF ...e frustrant sa tot cauti posturile radio.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@Omegaa ai cumva fisierul tar cu  logo-ul de Skoda ? 

Modificat de emilmusat
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sunt pe forumul rcd330 dar pentru skoda e doar cel normal, pentru vw sunt mai multe variante. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

da, am luat arhiva aia dar nu am vazut fisierul de skoda, desi la inceputul topicului apare in imagini si logo-ul de skoda

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Ex member pinned this topic

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!