Jump to content

'17 Superb Style 2.0 TSI 220 DSG


75NOR

Postare recomandată

52 minutes ago, 75NOR said:

@saibot: te-ai obisnuit cu cu viata buna, aka "peste 300cai" de asta zici asa :) Normal ca ti se pare ca TDI150 nu se misca. Dar, daca tot ce ai avea ar fi un TDI150, te-ai obisnui.

 

Nici vorba de asa ceva. proprietarul m-a rugat sa i confirm dc masina chiar nu se misca sau e el nebun, el fiind un om echilibrat care nu a cumparat masina pt sportivitate. La final am concluzionat ca nu e nebun :))

Cat despre fete de usi...mai bine le imbraci in piele si le dai cu crema Doina :P sau le lasi asa si te bucuri de ce e in fata  si nu in laterala.

Link către comentariu

 @75NOR  :

   Pentru etapiterie pot sa garantez ca face niste lucrari cu pasiune chiar l-am vazut acum ceva timp cand ''lucra'' un volan. Dar iti recomand cu caldura daca vrei sa iti faci fete de usi sa le desfaci singur sau cu un ''preten'' pasionat si sa le duci tu la ori care i-ai alege. Eu am facut la el cand inca era la inceput cu afacerea, fete de usi complet intinse de piele ceea au rezistat foarte bine. 

1 hour ago, kpk1 said:

Colegul @Epo cocheteaza cu Alcantara.

 

  Am cochetat dar tot piele ecologica perforata am ales la final;)

Link către comentariu

Eu ma bucur ca ai inceput sa mai postezi pe aici. Dupa trend am crezut ca ai hotarat sa nu mai postezi pe forum. :P

Link către comentariu
4 hours ago, cristi511 said:

Sefu...mai scoatem si noi masina asta la un drum? Nu de alta dar repaosul este cel mai mare dusman al ei...

Facem si noi niste planuri?

- roti pe 20"

- airride

- retrofit la fetele de usi cu alcantara

- s.a.

(Lista de mai sus e un pamflet si trebuie tratata ca atare)

Ps: esti extrem de cumpatat, nu stiu de ce bravezi :P. Mai ai tu momentele tale ( a se vedea patrolul) dar in rest...

@cristi511, eu as lua lista aia in serios :)) 

image.png.af872257139de52c962170fd037d8fa9.png

Link către comentariu

Sa o luam...metodic :biggrin:

@cristi511: Tiz, in trenul de rulare nu vreau sa investesc nimic, e perfect asa cum e (setat + roti). Dar, apreciez ca vrei sa-mi faci "Inception"

@Andrei_72: Multumesc. Am vorbit cu ei. Urmeaza sa le trimit poze si sa-mi dea o cotatie. 

@saibot: evident ca le-am dat cu Do..., adica "leather treatment" :biggrin: In functie de ce cotatie primesc, ma hotarasc daca le fac sau bag benzina de banii aia.

@vvede: Multumesc. La cei din Brasov nu prea am curaj sa apelez... Cei din Bucuresti, am mai dat de ei, par profi.

@Epo: evident, dau jos fetele cu cineva care lucreaza cu grija.

@ShadoWzZ: postez, postez, doar sa am ceva de postat. Daca nu am mai rulat cu ea, n-am prea mai avut ce sa zic. Doar ca dau ture in jurul ei zilnic :)  Stii cum e, "nimeni nu te asculta, daca nu ai nimic de spus" :lol: 

@EmilianPop: mersi, dar cu stance din ala, nu am ce sa caut pe la noi. Nici in parcarea subterana nu intru :) 

@Rave: care, unde? :) Merg cu ea zilnic...din Martie in Noiembrie. O tin "de buna" :biggrin::ceuameni:

O sa fiu ca si capeteniile indienilor Comanche: cand o sa mor, ii rog pe unii sa sape o groapa cu excavatorul si sa ma ingroape cu tot cu masina :tomato:, de fapt in masina, la volan :) 

Link către comentariu

Ti-o trebuit sa postezi de dragul prafului, poftim cultura :))

Hai cu volan, fete usi, plafon alcantara....schimbi scaune/bancheta cu linia sportline...evacuare duble aftermarket "cum trebuie" .... ca doar de dragul atentiei o ai, fun car detii si te dai in cercuri pe munti..ce mai astepti ? :D

Eu las ceva mai domol....macar ca si idee...

3.jpg?raw=1&key=e4247f01206af4b98682a6b2

 

@Rave : din cate stiu, nu il incanta cele OEM de pe 280; de asta am zis sa imi bat tastele sa ii ofer alternative :P

Modificat de ToniM
Link către comentariu

Tocmai ma pregateam sa scriu ca, la linia masinii, s-ar potrivi niste evacuari dreptunghiulare, nu rotunde, si apoi am vazut cum arata pe 280 :)) 

Cred ca asa ceva, dar nu false, ar fi ce trebuie

skoda_superb_tsi_280_4x4_saloon_13.jpg

Link către comentariu
24 minutes ago, ToniM said:

Ti-o trebuit sa postezi de dragul prafului, poftim cultura :))

Hai cu volan, fete usi, plafon alcantara....schimbi scaune/bancheta cu linia sportline...evacuare duble aftermarket "cum trebuie" .... ca doar de dragul atentiei o ai, fun car detii si te dai in cercuri pe munti..ce mai astepti ? :D

Eu las ceva mai domol....macar ca si idee...

3.jpg?raw=1&key=e4247f01206af4b98682a6b2

 

@Rave : din cate stiu, nu il incanta cele OEM de pe 280; de asta am zis sa imi bat tastele sa ii ofer alternative :P

Funny thing, masina din poza e la baza 280, actual 5xx cp :)) 

@75NOR ma bucur ca mai share-uiesti cate una alta pe aici :D  keep em coming.

Link către comentariu

@ToniM: ha,ha, mersi. Vedem ce si cum intră în buget. Stiu masina postată de tine, are evacuare completă Sebring si vreo 500cai, cum zice si @bubu182

@Rave: dap, am găsit niște trapezoidale simetrice, nu ascuțite ca cele OEM si îmi fac cu ochiul rău. Doar decupajul fustei imi da ceva stres, dar caut soluții

@bubu182: mersi fain. O sa revin în forta, mi-e dor de dat cu Superbul. Tocmai ascultam aia cu "pentru ca imi place să-mi bag banii în masina mea" ?

Weekend fain 

Link către comentariu

@Marius82: Mersi :) Stiu prea bine SportLine-ul ala Dragon Skin, a fost masina de showroom a Delcarului. 

Vezi ca evacuarile alea - desi arata foarte bine proportional - sunt fake :) SportLine-ul ala e diesel 190 4x4 :)

Evacuari "real" are doar TSI280 si sunt mai inguste. Vezi poza pusa de @Rave mai sus, doar ca e facuta de la nivelul solului si par mai agresive :) 

Link către comentariu

@darksun: studiez o solutie de tips de la Pilot, dar mai intai trebuie sa vad cum fac decupajul "fustei"

In ceea ce te priveste, la tine e usor mai tricky: ai evacuare doar pe stanga, tu pe dreapta ai rezervorul de AdBlue. Ce poti face este un tips "pe bune" adica cel stang si unul "fake", pe dreapta. Vizual va fi simetric si la tine, dar vei "scoate abur" doar pe cel din stanga. Vezi in poza de mai jos cum arata implementat pe o masina ca a ta. Iti trebuie 2 tipsuri, sa decupezi "fusta", cel din stanga il cuplezi/sudezi pe evacuare, continuand toba, iar cel din dreapta il prinzi de clemele metalice din zona - aici trebuie putina "meserie" din partea celor care fac lucrarea, ca sa iasa la nivel cu cel din stanga, in acelasi plan vertical.

uploadfromtaptalk1452680686639.png

Link către comentariu
  • 2 months later...

Bun, a venit primavara, deci, e cazul sa scot TSI-ul la soare

Am zis sa incep cu un up-grade, ca sa maximizez experienta de condus: volan OEM Skoda Alcantara, cu padele.

Bonus, manusi de condus.

Nu am apucat sa fac prea multi km, am un drum lung weekendul asta, pe care il astept cu interes.

Pana una alta, volanul este sesizabil mai mic in diametru, are baza tesita si un grip excelent. :wub:

In combo cu tapiteria piele/alcantara din masina, volanul este fix din filmul masinii :icon_thumleft:

IMAG4536.jpg

IMAG4807.jpg

IMAG4810.jpg

IMG-20180331-WA0032.jpg

Link către comentariu

Arata si cred ca se simte intr-un mare fel.

Tot cautam butonul de Like dar nu il gaseam :)) 

Link către comentariu

Arata super, sa-l invarti sanatos.

 

Sunt curios cum se simte fata de al meu cu piele perforata, tot tesit.

Link către comentariu

Super tare. Senzatia cred ca este wow.

Si da, chiar sunt din acelasi film.

Invarteala placuta.

Frumoase manusile, sunt confortabile?Vreau sa-mi iau si eu pentru ca imi transpira mainile pe volan.

Link către comentariu

Pe toti v-a lovit Alcantara?! :)) Trebuie si la schimbator facut switch-ul sa se lege frumos totul ;) 

Link către comentariu
  • Rave a închis acest topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!