Jump to content

'17 Superb Style 2.0 TSI 220 DSG


75NOR

Postare recomandată

ce rau imi pare ca nu exista motorizarea asta 2 TSI 4x4 DSG 6 pe Octavia ... :( as fi luat-o fara sa clipesc

Modificat de aureliandan
Link către comentariu

Domnilor,

Mersi de aprecieri. Da, e cazul de o sedinta foto, mai ales ca lumina de toamna e ideala. Revin.

Ref la consum, e strict de statistica, putea la fel de bine sa fie mai mare. Cel mai mare "all time" pe 99h a fost 8.9%, iar cel mai mic "all time" a fost 8.0%.

Link către comentariu

Distractie in continuare pe asfalt si keep the spirit alive prin coclauri cu "masina de oras" :))

Astept sa ne vedem prin Apuseni cu drag :)

Link către comentariu

@ToniM: Multam fain. Bineinteles :cool::cheers:

 

In alta ordine de idei, revin cu niste cadre.

In compania unui Jungle Green cu Sirius si peisaj nocturn, urban, ploios :D

IMAG3527.jpg

IMAG3713.jpg

IMAG3710.jpg

Link către comentariu

Arata biine..si foarte interesanta culoarea, pe lumina rece pare ca se transforma in business grey.

Link către comentariu

Aseara m-am dus si eu ca omu', sa dau jos praful de pe masina.

Cand colo, peste cine dau in spalatorie ? Fix peste @ShadoWzZ ;)

Desi primul gand a fost sa-l "asasinez" cu teoria beneficiilor aduse suprafetelor de piele tratate cu... lapte Doina :biggrin:, am abandonat ideea si "l-am dat" o tura de Poiana, cu "GTi-ul XXL" (ca sa-l citez pe @laduncaag ). Tura a fost in stilul meu, desi nu am mai pus manusile. Eu m-am simtit foarte bine, am fost egoist. Cum s-a simtit @ShadoWzZ, doar el poate spune :P

Cu ocazia asta ii multumesc pentru incredere (eu unul nu m-as urca cu toti tembelii sa ma dea pe Poiana) si pentru faptul ca mi-a dat imboldul unei ture si mi-am reamintit de ce iubesc masina asta. Recunosc, de o buna perioada nu am mai scos Superbul pe Poiana, asa ca eram cam "anesteziat", blazat, etc. All work and no play, not good. :(

IMG-20180917-WA0010.jpg

IMG-20180917-WA0015.jpg

IMG-20180917-WA0016.jpg

IMAG6757.jpg

Link către comentariu

Ma declar complet multumit de tura si de felul in care sta pe sosea GTI-ul XXL ?. Intalnirea a fost reusita in pofida glumelor cu laptele Doina :))

Link către comentariu

No, de nu facem aceeasi "chestie" in Octombrie, macar o spalare a masinii si 2-3 poze impreuna :)

Link către comentariu

@ToniM: Cum sa nu facem ? Evident ca vreau ;)

Faceam si in datile anterioare, dar fuserati pe fuga :lol: asa ca ne-am concentrat pe alte activitati, mai personale si egoiste :) 

 

Link către comentariu
  • 2 weeks later...

Inca o spalare, inca ceva poze cu interiorul...

Si una din "block start" :) 

Apropos, pentru cei care isi beau cafeaua de dimineata in daily commute, ca mine, recomand cu caldura thermomug-ul de la Accesorii. L-am avut si pe anteriorul, dar l-am pensionat dupa 2 ani, era glossy si greu de curatat pe interior. Ah da, brandingul s-a spalat dupa vreo 2 luni :( 

Noul mug are un finisaj mat, interiorul e mai bine facut, iar capacul - punctul slab al celuilalt - este foarte usor de curatat. Cam 3 ore lejer pastreaza cafeaua calda

*Acest post a continut plasare de produse :lol:  

IMAG6755.jpg

IMAG6760.jpg

IMAG6800.jpg

Link către comentariu

E ok ca tine cafeau 3 ore calda , dar daca o si bei in 3 ore ar fi ceva...cel putin pentru mine, un inceput perfect de zi ( pana la 11 am sa nu ma deranjeze nimeni si nimic ) :)

 

ps: interiorul ala....

Link către comentariu

Deci, cum e interior asta! Big LIKE (chiar daca nu merge sa-ti dau :))) pentru cum arata intreaga masina, dar mai ales pentru interiorul ala! :wub:

Link către comentariu
On 9/28/2018 at 8:12 PM, gabinitu23 said:

Nu iti spune OCD-ul ca lipsesc niste ornamente pentru pedale? :censur:

Nope. Never did :)

@lambda_dryver: multam fain :icon_thumright: Iti intorc gandurile/urarile bune :Driver:

Link către comentariu

Am profitat de anomaliile termice din ultima perioada, asa ca am dat o fuga pe zona Paltinis... De fapt "the journey/road was more important than the destination" :lol: 

Care destinatie cam sucks, din pacate, desi potential are. Din fericire drumul este mega ofertant, asfaltul impecabil, iar experienta foarte rewarding.

Am descoperit si o alta PS din Raliului Sibiului, intre Seica Mare si Seica Mica. Relativ scurta, dar mega intensa.

Ma rezum la cateva "statice", dupa faza de racire...

IMAG7240.jpg

IMAG7254.jpg

IMAG7256.jpg

Link către comentariu

@75NOR, suntem in aceeasi oala. Si eu aud "frumos, passatu'" de la prieteni destul de des :)) Cat despre poze, geniale! :)

Link către comentariu

Si as mai aduga si faptul ca esti foarte mandru de el @75NOR ?

Big like.

Modificat de GT680
Link către comentariu
On 4/2/2018 at 5:49 AM, cristi511 said:

 

Salutare. Am cam lipsit de pe aici...

Felicitari, frumoasa alegere. Cind ajungi prin Cta da un semn. Eu sint in voiaj, ma intorc pe la sfarsit de decembrie.

Daca vii in Cta iti recomand sa o iei prin Intorsura Buzaului. Drum senzational, fara trafic mult, peisaje, te poti abate pe la vulcani. Daca ai timp si te mai abati usor poti sa o iei mai apoi prin Macin, manastirea Celic Dere, alt drum de senzatie.

Nu stiu de ce am raspuns pt cristi511

Link către comentariu

@75NOR Mare dreptatea ai despre locatie ca este slab exploatata. Dar drumul insa merita.

Peisajele mie imi par cele mai misto toamna cand este o varietate misto de culori apoi primavara si iarna la egalitate.

Drumuri bune si fara evenimente in continuare. 

Modificat de valyemil81
Link către comentariu

Daca ai fost la Paltinis inseamna ca te-ai plimbat pe 106A, frumos drum. Insa recomand cu drag si 106D si 106J, folosite in raliul Sibiului.

Data viitoare poate ne vedem pe acolo, sa speram pe acelasi sens de mers ca sa fie mai intens :)

Link către comentariu
  • Rave a închis acest topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!