Jump to content

Golf 6 2.0 TDI - Candy White


florinpbv

Postare recomandată

Săptămâna asta a papat nu gluma în oraș.

PS: de la temperatura din poza începe încălzirea... de fapt :)

DSC_2454.JPG

Link către comentariu

Daca aveau si pentru telecomanda cu doua butoane ... Arata bine husa.

Link către comentariu

Lasa ca atunci cand vor fi temperaturi insuportabile la campie acolo o sa fie lejer :)

Link către comentariu

Nu e bai ca vad 8-9% în oraș. Brașovul e mic și nu se fac multi km.

E ok ca am reușit sa o mai scot în afara,  de 2-3 săptămâni am făcut 1000 km doar extern (=talpa=dpf happy)

PS: am eu un stres cu potențialele părți negative aduse de filtrul asta)

Modificat de florinpbv
Link către comentariu

Ma tot uit la.Obd Eleven. Oare ar fi bine sa iau pachetul Pro?  

Ma ajuta la ceva?  ideea e sa pot citi erori și pot activa diverse funcții. 

Nu am avut treaba și nu "ma știu"  nici cu VagCom. 

Link către comentariu

Lasa ala ca de activat le activezi odata si gata si sa speram ca nu o sa ai nevoie sa stergi des erori :) 

Poti sa te uiti la asta, in schimb...

F851FACF-A742-4ED4-B783-EA23EBEB129A.thumb.jpeg.08e621dfdc3235d57896825aeb0d431c.jpeg

Link către comentariu

I-am dat si eu link la o bara spate de GTI, dar lui ii arde de codari si sters erori :biggrin:. In afara de ale mele, acu' ma uit si pt tizu' meu din BV :P

Link către comentariu

Alea fata merg pe orice... Cred ca pana si pe e-Up! :)) Si incalzirea se muta de pe cele actuale, nu e panica

Modificat de Rave
Link către comentariu

Cred ca îmi închid topicul :)

Sincer, scaunele de Gtd ( deși ar completa un eventual pachet Gtd)  nu ma atrag asa tare.

Am scaunele sport cu alcantara,  sertare etc impecabile. Cred ca de exterior trebuie sa ma apuc. 

Link către comentariu

Man ..  scaunele alea sunt din alt film.... spui ca nu te atrag pentru ca bucile tale nu au atins inca sezutul unui interior de Gtd :))))))) One you go gtd/i ... you can't go back ! :)

Link către comentariu

Sincer nu am atins un astfel de interior.  Sunt convins ca dacă l-as vedea pe o mașină ( gtd) mi-ar plăcea. 

Ce perioada ciudata... Am ajuns sa tot caut info, sa configurez și sa bălesc efectiv după Seat Ateca ( nu uitați ca o sa am nevoie de spațiu)

O sa aștept sa vina bebe....și după... Dumnezeu cu mila :)

Și ca sa fiu în tot cu sărbătoarea ce vine: Piei retrofitule( indiferent care), piei din gândul meu! 

#rezist

#sărbători 

#vinebebe

 

Sărbători fericite tuturor! 

Link către comentariu

Am facut test-drive cu Ateca, faina masina. Quite funky pentru un VAG, dar in stilul Seat e setata cam rigid pentru genul ei de masina, cel putin cand e goala in spate.

Link către comentariu

Îmi plac mașinile care "stau bine pe asfalt"  cum se zice, și nu sunt fan crossover/suv,  dar la cum arata/spațiu/iarna la Brașov... Nu as da înapoi.

Trebuie sa vad cum se mișcă un 1.4tsi...deși inima ma roagă sa ma uit și la 2.0tsi. Ar fi ce trebuie... 

Om trai și om vedea... deocamdată doar calcule pe hârtie. Mai e pana la fapte.

Link către comentariu
1 hour ago, florinpbv said:

Sincer nu am atins un astfel de interior.  Sunt convins ca dacă l-as vedea pe o mașină ( gtd) mi-ar plăcea.

A fost, cred, singurul lucru pe care l-am regretat de pe Golf... Inca o mai fac! Sunt cele mai comode scaune de masina in care am stat si care te mai si tin pe loc oricum ai arunca masina. Geniale!

Chiar am luat in calcul sa le pun pe e-Up! dar acolo chiar e bine sa pastrez masina cat mai nealterata posibil din motive de garantie :) 

Spor la configurat Ateca! Sa-mi zici la ce te hotarasti ca si eu sunt in acelasi pas 

Link către comentariu

Acum nu vreau sa fiu Gica contra, dar am niste prieteni, tot cu un Golf 6, si au 2 pitici, unul de 2 ani si altul de 3 luni, si se descurca cu carucior si bicicleta etc. Acum este alegerea ta, si iti urez spor in orice alegi sa faci.

Si cel mai important, sa fie sanatos bebe ! :beerchug: 

Link către comentariu

Deci cand eu aveam golfu 6, nu gaseam in veci bara completa la 1500 lei sau interior de Gti la 1000 ron. :))   Mai ca imi vine sa-mi iau G6 inapoi. LOL.  Am pus csenoane oem si leduri pe spate....

PS:  Un scaun deala de GTD te tine fff strans in brate.... mai ceva ca o majora de 18 ani, dornica de razbunarea prietenului infidel!

Modificat de Stefan.DFS
Link către comentariu

Stefane,  nu uita în ce perioada sunt eu acum ( bebe pe drum)! 

Nu va mai jucați cu mintea mea aducând vorba de puștoaice de 18 ani...chiar dc in miezul discutiei erau scaunele de Gtd. 

Ceva curățenie,  după ce a umblat iar soția la maneta stergatorului spate. E furtunul ala spart și a făcut un mic lac acolo 

 

Modificat de florinpbv
Link către comentariu

Exact Rave....Mai un cover la pedale, niste lampi in usi,.....3 luni mai tarziu faceam full retrofit la xenon, leduri spate, resoftare...si numaram banii pt downpipe in timp ce stateam cu fundul pe noile jante.

Dar hey, pentru ce suntem noi aici!  Hello Florin! Welcome to our AA meeting!...sort of! :)) 

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!