Jump to content

Golf 6 2.0 TDI - Candy White


florinpbv

Postare recomandată

 Nici cu masina neagra nu e mai bine. Tot asa se vede murdaria pe ea. La tata pe Sharan se vede imediat orice urma de praf. La mine la Golf...albastru, la fel... :( 

Link către comentariu

Nu ma plang, dar ca acum nu am mai văzut-o ( prima iarna împreună)  :)

Oricum de 10 luni de cand o avem, am căzut de acord cu soția ca si următoarea tot alba va fi.

Trebuie sa ii schimb toate cele cumparate deja ( distribuție, accesorii,  antigel etc) Cred ca o sa mai iau si bujii.

Un singur upgrade mai important va trebui sa il fac: scaunul de bebe ? 

Trebuie sa studiez bine problema :)

Link către comentariu

eu am acum neagra..la urmatoarea am dat comanda alba..oricum te asigur ca alba e mai bn ca neagra..la neagra o spal acum..ajung acasa si se vede deja praful pe ea... ?

Link către comentariu

Priveste partea buna, vara la masina alba temperatura din interior este mult redusa, daca ai si geamuri atermice ai rezolvat totul. Oricum speli masina, indiferent ca e gri, sau alba, neagra, pe altele nu se vede asa tare jegul, dar el exista, si e tot acolo.

 

Albul mai are un avantaj, esti mai bine vazut in trafic, soferii te percep mai repede.

Modificat de deenman
Link către comentariu
  • 1 month later...

 mergem inainte cu km , fara probleme.

ma tot gandul ( sau Youtube) sa trec la Rns510 sau rcd330g plus. Nu stiu exact cu functiile, poate e mai ok si mai OEM varianta cu RNS510, dar am vazut functii interesante si pe 330 g plus

Link către comentariu

Lasand la o parte marele avantaj de a avea Waze, 330 e la jumatate de pret si are si bluetooth inclus. Asa ca daca acum nu ai bluetooth pe masina, o sa ai in aceeasi bani; daca ai, il vinzi + player-ul actual si iei 330 aproape gratis...

Decizia e simpla! ;) 

Link către comentariu

Pai la asta ma gândesc, dc merita sa trec de la Rcd510 și Bluetooth... La rcd330.

Se descurca bine cu Waze oare?

@mike. android am :)

Link către comentariu

Eu ma jur ca as lua un Android ieftin cu o cartela cu net de undeva si l-as tine in torpedo doar sa ruleze Waze daca as avea cum :)) 

Link către comentariu

E cea mai buna alegere, eu am si pe Golf si pe Smart cate o chinezarie. Sunt foarte ok, pe Golf o am aproape 2 ani :)

 

 

Link către comentariu

Sunt curios dacă la partea de Bluetooth e la fel de ok, ca și modulul ce îl am eu separat. Sau îl pot păstra și pe asta.

Link către comentariu

Cu 330-ele vei pierde din calitatea sunetului. Sunt mai multi colegi care au observat asta. Daca cum suna muzica conteaza mult pentru tine, ramai la 510.

Link către comentariu

Da, contează!  Și dacă e asa, mai stau puțin și trec la Rns510.

Mai lamuriti-ma cu ceva: bara spate de 2.0 tdi difera de cea de Gtd...ca nu îmi dau seama. 

Link către comentariu

Da, la decupajul numarului, reflectoare si putin la forma, cea normala e trasa putin inauntru in capetele de jos, cea de GTI/GTD cade ceva mai drept. 

Bata normala: 

35683635-69D1-4546-BF03-9D11963308F7.jpeg.b5e2e4da4789f5eeebb58b9bbc23fa13.jpeg

Bara de GTI/GTD:

904322C6-B09B-4AE2-899F-8BEBA2517767.thumb.jpeg.9ed5d92028e4fc5002627eabc3c82047.jpeg

Link către comentariu

Bara spate stock este cea mai putin frumoasa dintre toate variantele pentru MK6; recomand cu caldura swap la bara spate de GTD, mai ales ca, spre deosebire de bara spate de R/R-Line, aceasta nu cere praguri, eleron, etc.

Link către comentariu

Da..asa din poze e mica diferența.

@RaveRave parca știai ceva cu Srs tec. Chiar ma gândeam la fusta din prima poza pe bara normala.

Link către comentariu

Decat sa dai o caciula de bani pe difuzorul ala, mai bine iei o bara de GTD - mai ales ca pe culoare pe care iti trebuie tie se gasesc din plin...

Link către comentariu

Pai vreau sa fac pasul asta și pentru partea din fata (gtd).. deci ar fi bine sa existe o continuare.  

Se găsesc și complete, cu senzori,  spălătoare...deci, abia aștept. 

O încep sa fac mișcări în sensul asta :)

Link către comentariu

Mda, diferentele nu sunt foarte evidente pentru cine nu stie la ce se uita. 

61466668-5C27-4A53-82A4-43D46B79D314.thumb.jpeg.87d833b14080bda7ba073effcd48d268.jpeg

Dar masina este mai bine cu bara de GTD si, desi nu poti sa spui exact ce e diferit, e cumva mai bine masina. O modificare perfecta pentru cine vrea OEM+, adica. :) 

Link către comentariu

Nu numai, dar toti au si schimbat bara asa ca stim exact despre ce vorbim :)) 

Masina mea, cu tot cu bara de GTD, e in poza de mai sus. :D 

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!