Jump to content

Elcar Gid


elad
 Share

Postare recomandată

Alo, alooooooo! Vreau si eu sa zic ceva de ElcarGid (am fost cu @audi_fan, am facut revizie 30.000 KM). :Driver:

Deci, am descoperit un bug in system la dansii: pe langa frigiderele cu bautura, nu era nimic de macare :P sa mori de foame nu alta domle...in rest, mi-a placut foarte mult de atentia primita, si de felul cum au bibilit masinuta mea :vaidecapulmeu: , a, si domisoarele dragute de la receptie :D

Am observat ca domnul Vlad (nu stiu cum o face) era prezent cam pe langa toate masinile, si mai ales era prezent in cele care ieseau la testare...mi-au facut reglaj geometrie-directie, domnul Vlad, m-a invitat la un drive-test sa vedem daca a iesit bine. N-a iesit bine datorita anvelopelor mele, au schimbat intre ele si iar la drive-test. Super tare, client care :vaidecapulmeu:

O alta problema semnalata, era usa sofer care se inchidea mai greu, trebuia s-o trantesc , au remediat super duper, acum se inchide ca la carte. Merci.

Cand sa plec, ditai sacosa cu filtrele vechi, frumos impachetate, in portbagaj :lol: , consilierul care a avut grija de comanda mea, m-a insotit la masina, si m-a intrebat daca doresc sa plec cu filtrele in portbagaj sau sa le arunce el, ... mai vin sa mor io :lol: (daca puneti si automate cu mancare hihihi)

Merci pentru atentia acordata noua clientilor.

P.S.

Ar mai fi ceva de spus, prima revizie am facut-o in Buc la un service (fara nume ca ies discutii ;) ). La acest service X, mi-au facturat 5 litrii ulei, dar au bagat doar 4, si nici macar nu mi-au dat al 5-lea bidon, decat dupa scandal)...

La Elcar, totul a mers ca la carte.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

d'artagniane ti-am zis eu :vaidecapulmeu:. vezi ce patesti daca mergi pe mana mea? mori de foame :vaidecapulmeu:

Modificat de audi_fan
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

putin mai sus era o benzinarie, peste drum o dugheana...de rontait se gasea ceva.

sa recapitulam pt dl. elad: internet wifi si mincare :vaidecapulmeu:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mie mi-au zis ca daca vreau sa mananc,ma indruma ei unde sa merg,sau daca vreau sa ma plimb

prin oras,imi cheama un taxi.

Oare nu putem sa-i punem niste roti sa tragem ElcarGid-ul mai spre Bucuresti ? :offtopic:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

putin mai sus era o benzinarie, peste drum o dugheana...de rontait se gasea ceva.

sa recapitulam pt dl. elad: internet wifi si mincare ;)

daaaaaaaa, WIFI ar fi fost beton...daca se poate si o camera web sa filmeze masinutele si sa posteze in real time imagini :offtopic:

a, si domnule Vlad, prea multi consilieri de gen masculin aveti if you know what i mean :exclaim:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

dar si cele doua de sex feminin sunt ... foarte dragute :Driver:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

daaaaaaaa, WIFI ar fi fost beton...daca se poate si o camera web sa filmeze masinutele si sa posteze in real time imagini :somnmare:

a, si domnule Vlad, prea multi consilieri de gen masculin aveti if you know what i mean :lol:

Avem si camere ...numai ca la solicitarea unui client am comutat pe televizor....o sa mai achizitionam inca un ecran astfel incit si cei care doresc sa vizioneze masinutele proprii pe durata reparatiei si cei care doresc sa vizioneze un program tv sa fie multumiti :somnmare: .

In rest sa auzim de bine, incepind de saptamina viitoare voi fi in concediu...sper eu, meritat.Daca aveti probleme, apelati la echipa...e instruita sa va asculte si sa va ajute!

Modificat de elad
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

In rest sa auzim de bine, incepind de saptamina viitoare voi fi in concediu...sper eu, meritat.Daca aveti probleme, apelati la echipa...e instruita sa va asculte si sa va ajute!

Concediu placut!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Astazi am facut revizia la Elcar, foarte multumit!

Vlad, imi voi face abonament la voi

Aaa, am schimbat impresii cu Mama Omide si cu inca un coleg forumist caruia ii cer scuze ca pe graba nici nu m-am prezentat :rolleyes:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cred ca si eu o sa incerc urmatoarea revizie tot acolo.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cu incredere la Elcar Gid. Si concediu placut Vlad :o

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Facut revizia de 45000.

Ce s-a facut la masina?

Ulei, filtre (toate),

Dat jos roti verificat placute, antigel, bateria (atat ca nivel apa cat si ca performanta) scanare cu Vas-ul

Test de frana, reglat faruri, gresat incuietori, umflat roti (inclusiv rezerva)

Spalat capacul de la motor, verificat strangeri pe la diverse pe sub masina..

Inlocuit lichid de frana, aerisit

Cumparat in plus 1 l de ulei

TOTAL???

8 bulioane! 8! 800 ron!

no offence..dar si cu cata motorina am papat pana acolo...tot ieftin am iesit!

PS...hihi...ca sa nu-i slabesc vigilenta domnului Vlad..si cu MAAAAAAAAAAAAAREA RUGAMITE de a nu face tambalau...nu mi s-a resetat urmatorul interval de service..

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Aaa, am schimbat impresii cu Mama Omide si cu inca un coleg forumist caruia ii cer scuze ca pe graba nici nu m-am prezentat ;)

Facem prezentarile acum....si eu sunt multumit ca mi s-a inlocuit bateria pe garantie...momentan am primit una s-o folosesc pana soseste cea identica cu originalul...

Din pacate chiar in service mi-a cedat calculatorul din portiera sofer..si trebuie sa revin si luni...asta e...revin cu placere chiar daca Vlad e in concediu...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eh... maine voi fi si eu client pt. prima data, la Elcargid...

Maine la prima ora, plec din Bucuresti in concediu... cum masina, de cand a venit trage dreapta... am zis sa ii fac totusi o verificare inainte de a pleca cu ea la un drum de aproape 3000km...

Am incercat sa ma programez inca de la inceputul saptamanii la Brady... dar fara succes! Am apelat si la DORU, foarte amabil, a incercat sa ma ajute... dar n-a reusit si mi-a mai dat si o veste proasta... cica directia e garantata doar 1000km... (in contractul de garantie scrie clar 10.000km sau 6 luni).

Inainte de a renunta la aceasta vizita in service... am zis totusi sa ii dau un PM si lui Vlad (nu stiam ca e in concediu...)... pt. ca la plecare, treceam prin Buzau.. a trecut o zi.. doua... Vlad nu mi-a raspuns, asa ca mi-am luat gandul...

Eh, astazi insa, mi-a raspuns la PM si mi-a zis sa iau legatura cu Ionut Popescu si se rezolva... in secunda 2, l-am sunat pe Ionut Popescu... n-am apucat sa-i spun care-i problema... i-am zis doar cum ma cheama si mi-a raspuns imediat "Maine dimineata sa fiti aici si se rezolva!"

Pana acum, nota 20 de la mine pt. Elcar pt. promptitudine si amabilitate... cand ma intorc din concediu, dau nota si pt. service! :icon_thumright:

Desi eram fan Brady... cred ca incet incet ma duc si eu spre Elcargid, daca la Brady nu se iau niste masuri... nu m-a deranjat faptul ca am fost programat tarziu (desi... stiu ca ma puteau totusi strecura si pe mine... intr-o intreaga saptamana... avand in vedere ca de 2 ani de cand am Skoda, merg doar la ei si ne cunoastem cat de cat... si i-am laudat in stanga si in dreapta... dar ma rog..) cat m-a deranjat faptul ca e deja a 3 a oara cand la Brady mi se spune... "aaa.. nu se poate, aia are garantie doar atatia km!"... pana acum am rezolvat cu mail-uri la fabrica, iar daca nu m-ar fi primit maine cei de la Elcargid, mai mult ca sigur si de data asta rezolvam tot cu mail la Skoda...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

Am fost din nou la Elcar Gid pentru revizia de 45.000km. Am schimbat cu ocazia asta si lichidul de franare cat si niste bucse pe fata care erau cam imbatranite. Foarte multumit de modul in care trateaza clientii si mai ales de pretul platit care reflecta si calitatea service-ului.

Din pacate a trebuit sa schimb si un rulment spate dar si asta s-a rezolvat prompt si fara batai de cap.

Pentru urmatoarele interventii tot la Elcar Gid voi reveni.

P.S. Mersi Ionut Popescu.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si eu am fost prin zona pentru revizie. Cam scump filtrul de motorina :Driver:, insa oricum ala nu trebuia schimbat. Acum frinele tin mult mai bine, insa trebuie sa se mai rodeze inca putin. Am fost tratat corect si explicatiile au fost si ele lamuritoare. Voi reveni pentru o alta problema curind.

Cu toate ca am intirziat cam jumatate de ora, nu au fost probleme.

Ca idee, nu ar fi rau sa se puna citeva cosuri pentru gunoi si mai ales pentru tigari prin jur pe acolo, ca era asa de curat ca mi-a fost oarecum sa le arunc pe jos. Nu mai spun de atmosfera incarcata de "frumusete" de acolo :blink: Si vrem si internet WIFI, ca am vazut ca aveti un router wifi pe acolo. Cit de chior, insa nu strica sa fie, mai ales daca ai de stat mai mult timp prin zona.

Multumesc celor de acolo pentru atmosfera placuta si lui Alextz ( sper sa nu ma insel) pentru companie.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

:blink: Si vrem si internet WIFI, ca am vazut ca aveti un router wifi pe acolo. Cit de chior, insa nu strica sa fie, mai ales daca ai de stat mai mult timp prin zona.

sintem doi deja :Driver:

care mai vreti ca e la oferta!!!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

mestere, vezi ca suntem mai multi, si mai vrem si tonomate cu mancare sa nu lesinam :Driver:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am fost si eu astazi pentru prima data la ElcarGid pentru revizia de 30.000. Ce sa zic, super-multumit. O caciula de bile albe din partea mea, fara numar, sa traiasca :D

Sa incep prin a-i multumi colegului Elad (Vlad Rusnacenco), un baiat de nota 20 plus. L-am sunat saptamana trecuta ca sa-mi fac programare, nestiind ca e in concediu. A fost atat de amabil si mi-a raspuns, cu toate ca putea foarte bine sa nu o faca. In plus, mi-a facut personal rezervarea pentru revizie, desi putea sa-mi dea un numar unde sa sun si sa ma descurc singur (ca, vorba aia, sunt baiat mare :P ). Plus ca a stat dupa mine prin service si mi-a oferit solutii la toate problemele pe care le-am ridicat.

Am fost programat pentru dimineata aceasta la 8:30. Pai la 8:30 am fost programat, 8:30 a fost. Am ajuns acolo la timp si am fost preluat imediat si masina bagata in lucru (nu ca la PBN sau in alte parti - nu dau nume, unde asteptam, de obicei, cate 1 ora si jumatate inainte ca acest eveniment sa se intample). S-a lucrat foarte curat, s-a descoperit ca aveam si o geometrie gresita a rotilor + nevoie de echilibrare (ceea ce la Midocar, de exemplu, nu s-a vazut - sau nu o fi prezentat interes?!). In plus, toate problemele si doleantele pe care le-am avut si-au gasit rezolvare (am afisajul computerului de bord defect - am si un topic deschis pe tema asta, plus parbrizul crapat ieri de la o piatra incasata in plin). Deja s-au plasat comenzile pentru bord si pentru parbriz si in curand ma duc sa le schimb. Ce sa zic, sunt impresionat. Nu credeam ca exista in Romania un astfel de service.

Dar, ca sa aduc si o critica constructiva, asa cum zicea @kasius, niste cosuri de gunoi ar prinde bine, ca m-am plimbat toata ziua cu o sticla dupa mine pana am gasit s-o arunc undeva in mod civilizat. Iar despre ceva de haleala, asa, la botul calului, fara pretentii, nu ar fi rau daca s-ar organiza ceva, ca astazi, toata ziua, nu am mancat decat 2 sandvisuri. Nu ca mi-ar strica sa mai slabesc, dar nici asa, facand ulcer ;)

Oricum, concluzia mea e clara, m-au castigat definitiv de client fidel si recomand acest service din tot sufletul tuturor celor ce au nevoie de servicii de calitate. Va garantez ca merita sa te deplasezi pana la Buzau, daca distanta nu e prea mare. Cel putin pentru bucuresteni nu ar trebui sa reprezinte o piedica.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si eu un mare "MERSI" pt. Ionut Popescu... super super de treaba... am fost la el sa rezolv cu "trasul dreapta" si am stat vreo 2 ore la service, ca a fost cam incapatzanata masina... :D timp in care Ionut a stat cu noi la mese, afara si am vorbit vrute si nevrute... nota 10 si de la mine!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Vlad..o sa te sun si eu in curand pentru prima revizie...as prefera sambata viitoare....

PS...pentru cei ce nu l-au gasit...cosul de gunoi e langa automatul de cafea....:)

Modificat de yanq
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

OT: Era vorba de unul pe afara pentru tigari. Ca pentru restul s-ar gasi locuri. Inauntru nu e voie sa se fumeze. :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Vlad..o sa te sun si eu in curand pentru prima revizie...as prefera sambata viitoare....

PS...pentru cei ce nu l-au gasit...cosul de gunoi e langa automatul de cafea....:rolleyes:

Pai vezi, daca l-au pitit asa bine, unul chior ca mine nu l-a vazut :lol:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

:beerchug: Bei eu cand primesc berea pentru trimis bucuresteni la Bz? :lol: Oricum sunt multumit ca am fost primul care a facut revizia la Bz... vorbesc aici de membri din afara Buzaului.... :Driver:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

hei... nu mai veniti la buzau ca nu mai avem noi buzoienii loc :angry:

service-ul skoda si vw de la bz e cel mai tare. :angry:

ps: si eu am adus bucuresteni :P

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!