Jump to content

Passat B7 - new in town


bibi1411

Postare recomandată

Multumesc @mark21

intradevar este complet adevarat ca in Germania km si anul se plateste.Ce se vinde pe la noi nu are legatura cu piata nemteasca.(si intamplarea face sa ma intalnesc cu cativa baieti de se ocupau cu vanzari de masini si cautau masini cu km foarte foarte multi)

Raportand la pretul de achizitie a masinii, am gasit destule la noi de erau "extrafull" :D

La autohus din pacate sunt masini mai scumpe decat parcul "turcilor" dar iti spun tot istoricul, nu le "curata" si tot asa.(am gasit cateva de aveau plinul facut).

drumuri nu am dese in Germania dar sa speram ca voi gasi un interior(nu este graba)

 

cu asta  va doresc la toti un sincer La multi ani si sa ne vedem pe 2017 cu mai mult spor de munca, sanatate si masini fara probleme si cu multe retrofituri!!!! 

Link către comentariu

Sa incepem anul nou cu poze.

Masina a facut 5000km de cand este la mine, fara probleme momentan :biggrin:

rsz_1_ink_li.jpgrsz_4.jpg

 

rsz_13.jpgrsz_5_ink_li.jpg

rsz_2_ink_li.jpg

Link către comentariu

mersi!

unele poze sunt facute cu telefonul, altele cu un dslr de la nikon.

Link către comentariu

Si azi am reusit sa dau si pe chedere cu o solutie de la skoda. Vedem cat de buna este.IMG_6550.JPG

Link către comentariu

Catalin (bibi1411), o idee de interior: ventilatie fata, incalzire fata, incalzire spate , ERGO-masaj sofer...... ai si trimurile din "filmul adevarat', wood pentru piele maro......

01.JPG02.JPG03.JPG04.JPG05.JPG06.JPG07.JPG08.JPG09.JPG10.JPG11.JPG12.JPG13.JPG14.JPG15.JPG

Ok,...., panouri usi cu "perdeluta',.... uite aici material OEM, si un citat din configurator B7; "fete usi din material cu ASPECT DE PIELE!

IMG_5310.JPG

Aceasta este o nota pentru cei care inca spun ca Passat-ul e .. o limuzina!

La B8 am platit 3022,80 euro cu TVA pentru R line interior/exterior si scrie in configurator la W09: "capitonaj usi piele ecologica" 

Modificat de Mecatronic
Link către comentariu

@EEXCALADE mi-am adus aminte dupa ce am luat, ca tu ai folosit ceva pentru chedere si nu mai stiam ce. Data viitoare o sa iti urmez "calea" :-))

 

Domnul Adrian( @Mecatronic) de ce nu cu interiorul respectiv. Cand am luat masina stiam ca ati avut un topic deschis cu un interior de vanzare. Si cu fetele de usi nu sunt pretentios, tapiter pentru un pic de material pe fata de usa tot om mai gasi in toata Romania.

Link către comentariu

Si azi am schimbat bateria din pacate. 

Codarea am reusit doar sa pun ca este Varta si 70ah restul codului nu il am, ne mai interesam.(nu am avut timp sa mai caut)IMG_6636.JPG

Ieri am reusit sa pun si panoul de clima(avem un buton in plus dar nu este problema)

IMG_6644.JPG

Link către comentariu

Trimit astea de mai jos pentru butonul in plus ??

Merge si cu single battery , daca tot e noua!

DSC08769.JPG

Link către comentariu
  • 2 weeks later...

Masina a facut 10000 km de cand am luat-o(din Decembrie).

din pacate astazi la 5 dimineata pe autostrzile noastre(venind dinspre Germania) la 130 km/h am dat intr-un crater, spre norocul meu nu a fost gheata/apa pe jos.

din pacate cric cheie de roti rezerva nu am avut, asa ca Am avut de asteptat pana am rezolvat.

Urmatorul "retrofit" va fi un cric cheie si rezerva.

IMG_6722.JPG

 

Intre timp mi-au venit si presurile originale:IMG_6721.JPG

Mare grija la toti care circulati pe drumurile patriei mai ales pe ruta Sibiu-Nadlac. 

 

IMG_6723.JPG

Link către comentariu

Made in Ro .

Bine ca nu ai stricat janta/jantele care seamana cu ale mele ?

Presurile OE ....fac toti banii

Link către comentariu

Pacat, dar se intampla si in mult laudatul west ( cazul meu de acum cateva saptamani).

Link către comentariu

Cred ca sunt la fel:P destul de rezistente, eu ma asteptam sa fie sparta/crapata.

Este primul meu cauciuc taiat in groApa si sper ultimul. Dar in Vest nu sunt atat de dese craterele acestea.

 

Modificat de bibi1411
Link către comentariu

Waw, un sistem bine pus la punct.

Mersi, momentan interiorul este de textil, dar suntem in negocieri pentru interiorul acela de piele :)

Link către comentariu
On 23.12.2016 at 5:39 PM, bibi1411 said:

Pun si o poza cu trimul cu lumina ambientala(nu stiu cat de bine se intelege, o sa incerc sa mai fac cateva poze)IMG_6276.JPG

 

Luminile ambientale le-ai montat ulterior?

Link către comentariu

Multumesc!

Intre timp am comandat o banda led si cablajul din spatele trimului,oe,sa vedem daca am unde sa le bag.
 

 

Link către comentariu

Se pot posta codurile cu piesele necesare? As dori sa fac si eu modificarea cu luminile ambientale din ornamentele portiera.

Multumesc

Link către comentariu
  • cristi511 a închis acest topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!