Jump to content

Passat CC Sport


EEXCALADE

Postare recomandată

Hihi, ti-am spus. E din alta liga Mequiars.

Zici ca sunt noi scoase din fabrica, plus ca ofera o protectie impotriva uv...samd. :) 

 

Link către comentariu

Multumesc de recomandare ! Dupa aplicare ,cateva ore au cam stralucit ,a doua zi totul perfect.

Link către comentariu

Pe viitor sa incerci si Poorboys Natural look Dressing, eu ma inteleg mai bine cu el si e cam aceeasi categorie de pret ( 20$ ). Meguiars nu e neaparat alta liga, ci e alta calitate spre deosebire de ceea ce gasim in comert / hypermarket. 

Daca vrei cu adevarat alta liga, incearca Wolfgang Cockpit trim sealant :icon_thumleft:

Link către comentariu

Da, am sa iti trimit un link cu produsul in privat. Wolfgang il gasesti pe autogeek USA, dureaza ceva mai mult pana ajunge, dar merita, zic eu. 

Link către comentariu
  • 2 weeks later...

Printre altele ne-am "plimbat" ...8000 km 

1.JPG

2.JPG

1.JPG

Consumul a fost intre 5.7 si 6.8 ,in functie de viteza si drum

3.JPG

4.JPG

Suspensia DCC isi face toti banii , in special pe sport ,cu conditia ca soseaua sa fie perfecta.

Pe comfort e ok la denivelari mici si pana in aprox. 50km/h

In  rest detesta gropile si drumurile proaste .

Anvelope aproape noi ,continental ,umflate la 2.3 cu azot ,roti 17 .

Incomparabila cu suspensia multi link

Dupa 8000 km asa arata uleiul si filtrul de motorina (motorina doar omv)

1.JPG

2.JPG

3.JPG

Modificat de EEXCALADE
Link către comentariu

La recomandarea lui Cosmin @Cosmin ZKG o sa-i aplic o ceara 

IMG_0961.JPG

Ma bate gandul sa-i inlocuiesc arcurile cu unele  Eibach Pro-Kit   -25mm/-20mm ,dar ma gandesc sa nu o fac si mai rigida

Link către comentariu
Christian.B77

Sunt curios cum se va comporta cu arcurile Eibach. M am gandit si eu la ele, cu toate ca as deveni plug ?

Link către comentariu

Eu as lasa-o asa. 

Am avut Eibach pe golf 4 si era ok prin Brasov si pe drumurile bine facute, in rest ma apucam de injurat :)

Clar ca Cc-ul e altceva, dar eu acum nu as mai renunta la confortul oferit de suspensia originala. 

Link către comentariu

Dis de dimineata am inceput operatiunea ceruirea. Cred ca am dat cam gros ca am frecat  ceva timp .Efortul a meritat.

1.JPG

2.JPG

3.JPG

4.JPG

5.JPG

6.JPG

7.JPG

Link către comentariu

Spuma activa folosita e cea de la karcher ,nu face minuni .

Cand o termin am sa incerc Valet Pro - PH Neutral Snow Foam -  pH neutru

Link către comentariu

pai dupa tratamentul acesta nu prea ar mai trebui sa folosesti spuma activa.

Sampon auto clasic si metoda celor doua galeti cu manusa. Altfel, cu spuma activa, dupa doua -trei spalari se cam duce ceara.

Link către comentariu

Arata foarte bine, Cataline ! :cool:

Intr-adevar stratul pare destul de gros aplicat, singurele parti negative fiind risipa de produs ( insa oricum ai de unde, eu am dat peste 20 de masini si e la jumate ) si buffingul care devine greoi. 

Pe viitor achizitioneaza si lancea de spumare LS3 cu mufa de adaptare Karcher si o sa vezi ca e alta treaba spre deosebire de ceea ce ofera Karcher in pachet.

Mai ai variante la snowfoam - Chemical Guys Honeydew sau Magifoam autobrite, ambele le recomand ! Bineinteles, nici ValetPro nu e o alegere proasta. Spor !

Link către comentariu

Va multumesc!

Deci in continuare o spal doar cu sampon si cu spuma activa doar inainte de ceruire

Link către comentariu

Multumesc Laurentiu !

Teritoriu strain pentru mine ,dar nu mai suport spalatoriile 

Link către comentariu

Si pentru mine ar fi teritoriu strain,  mi-ar plăcea sa fac eu tot ce tine de spălat etc..dar....nu am unde :)

Deci, ești un norocos.

Link către comentariu
  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Salutari de prin traficul minunat al Bacaului!22095665_1649879835042741_1315116643_o.thumb.jpg.b93c22b251618376d25c138c61fcc112.jpg

Modificat de mihai.onu94
Link către comentariu
  • Rave a închis acest topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!