Jump to content

Service-uri in Cluj-Napoca


flo
 Share

Postare recomandată

Tocmai am venit de la service cu masinuta!

m-au uscat, cam 1400ron....mie mi se parea ca suna ciudat motorul dupa ce au schimbat distributia...sper sa fie ok...am lasat pe cineva sa se plimbe un pik cu ea, sa vad daca nu e numai in capul meu :)(

trebuie sa mai schimb bucse fata (alea de pe bara, cred :( ), burduf stg ca cica e perforat...si un pik mai incolo si discuri fata+placute....dar dati-mi idei ca mi se pare rip off ce fac ei ! :P

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut. Recomand un mecanic super, Soni il cheama si lucreaza super bine si ieftin. A lucrat la Vw. Mi-am schimbat distributia cu 850 ron (curea, 2 role, pompa de apa) toate originala cu sigla vw pe ele. Si-a facut la firma ceva punct de lucru si pe Germania si le importa de acolo. Are atelierul in zona strazii Paris. Daca doriti nr. lui de telefon nu ezitati sa ma contactati.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pai ai grija cu sunetul ciudat dupa schimbarea distributiei...S-ar putea sa nu o fi pus bine si in cel mai rau caz sa iti atinga pistonul vreo supapa, sa vezi atunci veselie.... brrrr, nici nu vreau sa ma gandesc :blink:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Oricum banuiesc ca ti-au dat garantie pe piese si manopera, nu? Deci daca nu e ok nu ezita sa-i stresezi pana o fac bine. Brrrrrr 1400 de ron a fost numai schimbul distributiei piese+manopera?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

daaa, cu pompa de apa cu tot! nush daca vibra bordul sau motorul ca d efara nu se auzea nimik...am trimis pe cineva la ture cu masina sa vada si a zis ca nu mai suna....da poate fi bordul de la vibratia mototului...stie cineva ce regim trebuie aplicat dupa schimbarea distributiei?

@nicu : eu vreau numarul :blink:, dupa cum vezi , mai am de schimbat si daca are si piese originale cu atat mai bine!

Modificat de elle
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cica si in dambu rotund e ceva service ok pt. vw - ce stim?

pe Lombului mai e ceva...9006 parca - am auzit ca la mecanica sunt ok...

Prin aspirare se poate la firma din statia 30 cum treci Podul Garibaldi... eu acolo am facut. Am scut si e greu de dat jos... cand o sa schimb la CV uleiul o sa fie jale :D

Trebuie sa verific si eu bucsele, dar nu numai cu levierul, si sa schimb lichidul de frana... ce ma sfatuiti, undeva unde sa nu stau la coada programarilor...?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut. Eu am fost ieri la Ovitax pe fabricii si e jale mare acolo. Am stat 8 ore ca sa imi schimbe placutele, sabotii, bucsele de la brate si, uleiul si bucsele la bara stabilizatoare, iar pretul e ridicat plus nesimtirea in floare. Asa ca va rog recomandati-mi ceva service bun pentru ca inca tot imi bate ceva in partea dreapta si ei nu se pricep + un reglaj de directie.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Soni:0742 404 942 Service serios, preturi bune, piese originale

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nicu_cj,850 a fost cu tot cu manopera?manopera nu stii cat ar fi daca i-as duce eu kitul de distributie?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

niklas

pentru schimb de ulei si filtre

cumperi de la ei uleiul si manopera pt schimb e gratuita

se face prin aspirare

magazinul e pe coltul strazii baciului cu maramuresului pe partea cu autogara langa o agentie imobiliara si un coafor

seriosi si f de treaba

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Bujulache, da a fost 850 cu tot cu manopera. Cred ca cu piesele tale, manopera ar fi vreo 100 euro. Dar asta trebuie sa vb cu el.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

joky, eventual editeaza postul, Calea Baciului nu se intersecteaza cu str. Maramuresului...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

scuze

normal ca nu se intersecteaza

dar cum vii din maramuresului sa o iei pe baciului e distanta de 25m intre maramuresului si baciului nu?

despre intersectia aia e vb

post-9400-1219086463_thumb.jpg

post-9400-1219086507_thumb.jpg

Modificat de joky
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Trec des pe acolo, dar nu am vazut serviceul... :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu am spus ca e service

probabil tu asa ai inteles

e un magazin care vinde piese auto si import

iar daca cumperi uleiul si filtrele de la ei, au chiar langa magazin un loc special amenajat de schimb

schimbul de ulei se face prin aspirare

posturile mele asta indicau, un reply la schimb de ulei prin aspirare

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

Pentru DIESEL va recomand pe str.Oasului dupa ce treci de Petrom e un parc si chiar in curba, vizavi de parc, este un service doar pentru Diesel.

Au si aparatura de verificat-curatat injectoare

verifica si repara pompele de injectia

masoara compresia motorului

distributie

Nu este foarte ieftin dar in diesel sunt meseriasi.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Hello! Atentie la schimbatul uleiului sa nu puna noul ulei pana la maxim pe joja. Pana la jumatate sau maxim trei sferturi.

Cu aspiratul nu stiu sa-ti spun ca n-am auzit unde se poate face.

in gheorgheni pe strada malinului este un atelier care numa schimburi de consumabile face iar uleiul il aspira

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

un service destul de bun raport pret/calitate (masinile de la firma unde lucrez sunt duse acolo cand au vreo problema) il gasiti pe strada Sperantei(iuliu moldovan) la vreo 50 de metri de Spitalul Boli Infectioase...

adresagt3.th.jpgthpix.gif

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

m-am uitat dupa acest service dar nu am vazut nimic pe acolo stii cumva ce nr?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

din pacate nu stiu numarul strazii...practic trebuie intrat intr-o curte (intrarea e foarte stramta asa ca mare grija) si acolo e service-ul..

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Salutare, nu stie cineva unde as putea face o copie dupa cheie la un Audi A4 B5 (cheie cu cip) in Cluj? Sau pe cineva cine se pricepe la probleme de immobiliser, nu-mi recunoaste cheia tot timpul...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

EUROKEY

au sediul in manastur cum o iei in stanga spre kaufland daca vii din centru prin intersectia semaforizata

chiar in fata parcarii de la kaufland o iei la dreapta al doilea bloc pe stanga mi se pare la parterul unui bloc

acolo mi-am copiat si eu 2 chei si mi-au montat si chip

iti da tipul pe urma nr de tele de la reprezentanta audi sa iti reprogrameze cheile

da un search pe net dupa cuvantul eurokey si aflii datele de contact

Adresa postala EUROKEY:

400650 Cluj-Napoca

Str.: Ion Mesteru nr.1, bl.O1, sc.12, ap.111

Tel.: 0264-459719

Fax: 0264-431911

Mobil: 0723-599897

Email: eurokey_cj@yahoo.com

Email: office@eurokey.ro

Email: comenzi@eurokey.ro

Web: www.eurokey.ro

Modificat de joky
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ms de informatie. Si reprogramatul cheii se face doar la reprezentanta Audi? Sper sa nu-mi ia pe o cheie jumatate din valoarea masinii... :icon_thumright:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Un service foarte bun e pe str. Malinului nu stiu exact numarul firma e Pop Caro, sunt foarte seriosi, ii recomand cu caldura

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!