Jump to content

Golf 6 - Trosnituri viraje


GGE
 Share

Postare recomandată

Azi le schimb și voi reveni cu urmările!

Modificat de loghy
quote post anterior
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Au disparut toate zgomotele ! Am schimbat si suportii motorului (cei rotunzi din cadru ) + cel antibalans ! Liniste totala, deocamdata !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...
  • 5 months later...
Rotaru Silviu

Salut,de unde ai cumparat suruburile?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...

Salut , si eu am aceasi problema , stie cineva de unde se pot cumpara suruburile si saibele ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 year later...

Salut, am si eu o mica problema pe un G6 hatch , la caseta de directie cred, daca misc scurt stanga dreapta de volan, se aude un sunet de lovitura, iar in viraje ample, se aude ca frecare de cauciuc gen; asta dupa ce am reconditionat partea mecanica(deoarece doar troncanea la viteze mici prin denivelari ,reparatia la T**eal, si mi.au strans atat de tare directia, de nu putem misca rotile pe elevator si nici nu revenea volanul la drept automat, sa nu mai zic de rigidizarea progresiva, ca nu mai exista, se comporta parca era hidraulica ); am schimbat iar acel kit , cu bucse originale de data aceasta, si m.am procopsit cu efectele adverse mentionate; directia nu are "lag",este precisa in mers.

 Un mecanic spune ca ar putea fi pe duca partea electrica, altul ca ar fi din nu stiu ce "cruci" pe la coloana.

A mai intalnit cineva simptome de genul?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!