Jump to content

Golf 7 2.0 TDI DSG6 HL R-line


Victor Lala

Postare recomandată

Bine ne-am regasit dupa ceva timp. ?

 

Nu am mai apucat sa postez deoarece nu am mai fost in tara si nu am mai putut sa ma bucur de masina, dar acum proaspat reintors definitiv in tara am inceput sa am grija de ea si sa o rasfat cu mai multe.

Masina a implinit varsta de 3 ani si 50.000 km si ma bucur ca am putut sa o tin ca si noua ?

 

Ca si schimbari am facut:

- MTM power upgrade la 180 hp, destul de mult ca si pret dar ce primesti pentru acel pret este... WOW!

- Filtru sport K&N

- Detailing facut de mine acasa cu produse de la Koch Chemie, Meguiar's, Gyeon si alte cateva de pe la Carrefour (pentru ce nu avea rost sa iau ceva profi sau nu am stiut ce sa iau la acel moment), pot spune ca a iesit ok pentru o incercare facuta de mine acasa dar polish intr-adevar nu este unul profi deci halouri si zgarieturi tot se vad dar ma bucur ca am putut decontamina toata masina cu clay bar si aplica ceara carnauba la final + destule solutii sa nu o mai duc la spalatorie.

 

Urmeaza:

- Jante pe 18' cel mai posibil de la Rotiform (imi plac foarte mult) cu cauciucuri Michelin de vara, iar cele actuale de pe masina vor deveni de iarna.

- Posibil stopurile cu led de facelift, nu sunt inca convins ca as vrea sa fac o struto-camila prin schimbarea stopurilor adica nici 7 nici 7.5

- Posibil si app-connect dar am inteles ca este ~1.600 lei deci... 

 

Nu as dori sa mai schimb foarte multe deoarece cat de curand in urmatorii 1-2 ani doresc sa o schimb cu o noua masina care pana la momentul acela va ramane surpriza ?

Acum va las cu cateva poze recente si sa ne vedem cu bine duminica la intalnire!

IMG_1453.jpeg

IMG_1455.jpeg

IMG_1457.jpeg

IMG_1458.jpeg

IMG_1459.jpeg

EEAA8173-6A7A-4A5F-94CE-5B925D3C451B.jpeg

Modificat de Victor Lala
Link către comentariu

Big like pentru MTM :)) app connectul e din ce stiu 8-900 de lei si merita fiecare banut, totul e sa se poata activa desi dupa anul masinii, nu par a fi probleme. Din ce imi aduc aminte, masina ta este R line de fabrica deci nu cred ca merita sa umbli la stopuri. Jante mai mari (si poate si frine mai mari) da. Am vazut ca si MTM vinde kituri de frine (si jante de altfel) dar la niste preturi stratosferice.

Link către comentariu
13 hours ago, Victor Lala said:

Ca si schimbari am facut:

- MTM power upgrade la 180 hp, destul de mult ca si pret dar ce primesti pentru acel pret este... WOW!

Ai masurat-o ? Sau de ce doar 180?  :))

Modificat de C Z R
Link către comentariu
  • 1 month later...

@vdragos , da este alt ceva pot spune. Ma bucur de fiecare moment si pot spune ca sunt bucuros ca nu se mai plafoneaza la @3000 de ture si schimba mult mai lin vitezele dsg-ul. ?

@C Z R O sa o masor o data, chiar sunt curios cat scoate, sper ca peste 180 daca nu, ma iau de ea. ?

 

Anul acesta cu modificarile terminam cu un plafon negru mat care schimba cat de cat masina... sau poate nu ne oprim aici ?

E4DE5CB3-CC59-49CC-B06F-DD5AC6D4A85F.jpeg

D88F8883-B1F4-4545-855F-3C51D090FBC2.jpeg

Modificat de Victor Lala
Link către comentariu

Ohooo Victor...Victooorrrr! :))

Long time no see. Bine ai revenit. Orice soft schimba masina (ma rog, aproape orice soft :) ). 

 

Link către comentariu

@CristiALF Bine ne-am regasit, asa este nu orice soft schimba masina, dar parca nici acum nu prea am incredere in depasiri... :(

Exact cum zice tata in ziua de astazi nu mai vin din sens opus masini cu maxim 100 hp, poti avea neplacuta surpriza sa vina masini cu 200-300-400 hp din fata si nici nu stii cand ajunge langa tine, tu fiind in depasire, dar am intalnit cazuri in acest weekend de m-am speriat de ce depasiri au facut unii si ce frane a trebuit sa pun eu ca sa nu facem accident frontal...

Astea fiind spuse sunt bucuros cu noul soft, l-am testat pe Transfagarasan pana la Balea Lac duminica si este pur si simplu wow impreuna cu noile cauciucuri de la Mihcelin, Alpin 6 225/45/17 rezultand ca la vara vin noile jante pe masina, Rotiform BLQ 18", negru mat cu Michelin Pilot Sport 4, 225/40/18 pentru a ma bucura din plin de noii cai deoarece cu cele de la Hankook de vara derapau in treapta a doua.

Las cateva poze deoarece mai tin minte ca mi-au zis unii la inceput ca nu se pot face 800 km cu un plin cu golful, asa ca iata si dovada + ca a ajuns uleiul si la 120 de grade pe transfagarasan deci a fost ceva tras de ea pe acolo:biggrin:

Ruta a fost asa: Bucuresti - Pitesti (A1) - Valea Oltului - Sibiu - Valea Zanelor (la casele de lut) - Balea Lac - Sibiu (Stat in aglomeratie inainte de rondul in care se intalnesc cei ce vin din Brasov si cei de pe Valea Oltului) - Brasov - Sinaia (Am stat in aglomeratie si la Busteni si la Comarnic) - Ploiesti (A3) - Bucuresti. 

IMG_0133_3.jpeg

IMG_0134 3.jpeg

IMG_0135 3.jpeg

IMG_0136 3.jpeg

IMG_0137 3.jpeg

Modificat de Victor Lala
Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!