Jump to content

Golf 7 2.0 TDI DSG6 HL R-line


Victor Lala

Postare recomandată

Nu apare Golf 8 anul acesta ci doar un facelift pentru improspatarea look-ului. Va avea faruri led si stopuri noi (optional) in genul celor de pe Passat B8. De asemenea optional un nou system multimedia si cockpit virtual precum la B8. Posibil si alte mici modificari/optionale. A si un spoiler fata nou usor redesenat. Posibil sa introduca si noile motoare TDI/TSI de 1.5l, asta daca nu vor sa le pastreze pentru Golf 8, care este programat pentru lansare prin 2018.

Link către comentariu

Asta stiam si eu, ca ar pregati motoarele acelea de 1.5 si benzina si diesel :) 

Link către comentariu
  • 2 weeks later...

Ieri inainte de ploaie a beneficiat de o spalare si o poza cu noul sticker (+5hp) :)). Urmeaza inca unul cu Hoonigan si promit ca ma opresc :D.

2016-06-18 11.42.41 HDR-2.jpg

Modificat de Victor Lala
Link către comentariu

Pffff...ai grija mare cu stickerul cu hoonigan..s-ar putea ca dupa aplicare sa nu te mai intelegi cu masina :)) .

 

Link către comentariu

Multumesc ! Ieri am reusit sa intru in posesia numerelor deci am terminat cu inmatricularea. Saptamana trecuta am reusit sa activez cateva functii cu ajutorul unui coleg de pe forum. Activarile sunt asa :

- pozitii america

- staging

- tear-drop

- rain-closing, la care mai trebuie activat ceva ca sa mearga. 

Dupa ce m.am documentat mai bine, am mai gasit 1-2 chestii care sunt de facut. Mai revin saptamana asta cand le voi face cu ceva poze :D

Modificat de Victor Lala
Link către comentariu

Poti explica putin ce sunt exact acele optiuni - pentru profani ca mine ? :) 

Link către comentariu

Salut,

Zi-mi si mie in privat, te rog, cine te-a ajutat cu vag com.

Ma bate si pe mine gandul sa activez niste chestii.

Merci,

Link către comentariu

@CristiALF

Pai sa o luam cu inceputul:

-Pozitii America, ai poza mai jos, arata bine dupa parerea mea cu semnalizarile la 40% intensitate doar cand este activa pozitia,faza scurta/lunga, cand este aprins DRL-ul este ok pentru ca nu este aprinsa semnalizarea. De aratat arata mult mai bine in realitate decat in poze. Farul arata de parca este zgariat pentru ca am folie pe el :D.

-Staging, adica sa se dea ceasurile peste cap, pe romaneste, ca la Audi...GTD...GTI.

-Tear-drop, dupa ce "udam" parbrizul trec stergatoarele de 3 ori, mai sta 3-4 secunde si mai da o data singur cu stergatoarele ca sa nu se scurga solutia pe parbriz si sa trebuiasca sa mai dai tu o data.

-Rain-closing, adica in cazul in care uitam geamuri/trapa deschise si incepe ploaia si senzorul de ploaie sesizeaza acest lucru, face ca geamurile/trapa sa se inchida automat fara a mai fi nevoie sa actionezi tu telecomanda.

 

Singura chestie ce mai vreau sa o activez este sa se aprinda toate ledurile de pe stopuri cand apas frana, deoarece acum se aprind doar cele de pe caroserie, fara cele de pe hayon.

2016-06-28 21.19.16.jpg

Modificat de Victor Lala
Link către comentariu

Interesant ca la mine Tear-drop pe FR era activat din fabrica...ciudat ca VW pe un model asa scump Highline R Line nu... 

Link către comentariu

Merci @Victor Lala. Cu pozitiile nu prea m-am prins. Staging pe mine nu ma intereseaza neaparat, tear-drop am la 307 dar nu prea imi place sincer pentru ca mereu ultima stergere vine "pe uscat" si mai rau face de multe ori.... , rain-closing e util.

Link către comentariu

Te-ai interesat in legatura cu activarea franei si pe partea stopului de pe haion ? Nu vreau sa te descurajez dar e posibil sa trebuiasca niste fire suplimentare trase pentru asta.

Link către comentariu

Daca trebuie fire, nu ma bag :)). @CristiALF o sa fac un video diseara cu pozitiile acelea de America :D.

Modificat de Victor Lala
Link către comentariu
  • 2 months later...

Iata ca se apropie si iarna si am facut rost de "incaltari" pentru Golf. Am gasit jantele pe OLX nu stiu cat de originale/ne-originale sunt dar mie unul imi plac. Si am decis sa incerc si eu Nokian WR D4 pentru ca lumea am vazut ca este multumita... Pe fosta am avut Fulda care sincer nu recomand nimanui, printre stradute in zona de nord unde se vine mai rar cu plugul am patinat si ramas inzapezit de mi-au iesit ochii din cap, acum sa vedem ce face VW diferit de Ford ca si sisteme. Ma bucur ca am trecut de pragul de 10.000 de km si deja pot sa ma joc putin cu ea dar ma intristeaza faptul ca ma apropii si de revizie care o voi face la ~15.000 de km pentru ca ~5.000 de km i-au facut ai mei prin afara cand au plecat in concediu (vezi doamne test-drive :))) si de aceea am decis sa nu facem la 10.000 km cum o facem de obicei.

2016-09-23 16.36.07.jpg

2016-09-13 15.04.56.jpg

Modificat de Victor Lala
Link către comentariu

Salut :) Arata bine jantele. WR D4 sunt bune mai ales in zapada netasata, oricum zapada sa fie. Pe uscat si umed si gheata insa Continental TS 85O a fost mai bun. Nu trebuie sa te gandesti la diferente uriase dar sunt. Inainte eu 5 ani Continental am avut si am zis si eu sa mai incerc altceva. Sunt bune dar nu cele mai bune :) 

Schimbul este OK la 15 K km daca majoritatea au fost facute pe afara :) Si eu le fac la 15 K... in 2 luni ajung si eu acolo(iarasi )

Link către comentariu

Salut.

Ai reusit sa codezi US lights astfel incat sa iti apara si in MMI sa iti alegi intensitatea la care sa ramana ele deschise cu variate 0-100 in % ?

Link către comentariu

Salut. Din pacate nu. Daca a aparut asta o sa caut sa vad cum se face :D. Astept sa imi iau cat de curand si acele module pentru semnalizarile de pe spate (matrix ca la audi). 

Link către comentariu

Cred ca stiu la care te referi dar nu sunt exact ca cele matrix ... doar intarzie o fractiunea de secunda semnalizarea de pe haion/sau masina ... nu mai stiu care exact .. asta daca sunt cele la care ma gandesc eu .... sau ai gasit tu ceva care chiar fac semnalizarea sa "curga" ca la audi matrix ?

Link către comentariu

Am vazut pe forum ca au pus un video cu o masina din germania care face exact ca la audi. I.am dat mail si astept acum :)). In cazul in care nu merge o sa ma duc la un electronist priceput. 

@cc2015 multumesc !

Modificat de Victor Lala
Link către comentariu

Nu e doar codare la acel R din Germania. Plus ca iti invalideaza garantia. Mai tine de garantie pana iti rezolva camera. Eu azi sper sa termin circul.

Link către comentariu

@The_Ego sa stii ca nu mi.a mai facut fite asa de des. Dar si cand mi.a trebuit nu a fost acolo. Astept un update de soft ceva. Poate ne mai imbunam. 

Link către comentariu

@CrS1985 Pe 16" sunt jantele. De iarna trebuie mai mici jantele si mai multa guma dupa parerea mea. Iar pentru a le tine mai mult timp si sa nu pierd timpul in fiecare an la vulcanizare sa le schimb am decis cumpararea lor cu tot cu jante. 

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!