Jump to content

Alegere jante OE - Golf 7


Skiper1a
 Share

Postare recomandată

  • 3 weeks later...

Va salut! Dacă montez jante pe 17 originale Vw pe un Golf 7 1.2 TSI as putea avea probleme la ITP? In carte mărimea maxima e de 16... 

In eventualitatea in care le-as monta totuși mai trebuie sa schimb ceva la mașina? Suspensii sau amortizoare?

multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am eu jante pe 17 pe a mea spatiu (tot 1.2TSI). Nu trebuie schimbat nimic la masina. In schimb la ITP nu cred ca il intereseaza pe respectivul de jantele tale, (...) spatiu Daca vrei sa mergi 100% legal, du-te la RAR sa ti le treaca in carte.

 

Avertisment: Regulamentul forumului este obligatoriu... pentru cei care doresc sa ramana membri. Problemele cu limba romana si legalitatea pot determina eliminarea de pe forum!

Modificat de ForceTurbo
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Va salut, o rugaminte: pt. Golful 7 din 2016, pe care_l detin, as vrea sa cumpar jante originale VW din otel + anvelope iarna, le_am gasit la un pret ff bun. Pe jante scrie 6J×15 H2  ET 47. M_am tot uitat pe tabelul pus mai sus de un coleg si inca nu mi_am dat seama daca sunt ok. Vanzatorul zice ca provin de pe Golf 6 si se potrivesc 100%!?!? Rog sa imi dati un sfat, daca sunt ok. Mulțumesc anticipat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La motorizarea ta, 2.0 tdi, nu cred ca poti folosi jante de 15" pentru ca nu au loc peste discurile de frana. 

Cred ca ai nevoie de jante de minim 16".

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

In carte imi apar si cele de 195/65/15 M+S, dar nu scrie ET_ul., alaturi de:

205/55/16;

225/40/18 / 7,5Jx18

225/45/17.

Exact asa scrie in cartea masinii.

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ET47 este in regula. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

eu am jante R15 et50 si merg fara probleme.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am verificat la vulcanizare, dat jos roata, pus cea R15, totul este ok. De asemenea, am avut emotii si cu senzorii de presiune, credeam ca sunt in anvelopa la valva, dar de fapt sunt pe brat, deci nu necesita altii sau mutarea lor dintr_o roata in alta. Mulțumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!