Jump to content
hiro

App-Connect si VW Car-Net

Recommended Posts

F l o r i n

Am mai postat codurile,  dar nu stiu daca tot aici.

Poftiti mufa si cablaj #Aliexpress RON 329.20 | Car AUX  CarPlay MDI USB AMI Install Plug Socket +Harness for VW GOLF 7 MK7 5G0 035 222 E
https://a.aliexpress.com/_d7s0Xz1

Sau vb cu @D@ny sigur are pe stoc si va ajuta cu activarea.

Eu abia saptamana viitoare devin disponibil.

• Thanks 1

catalinmiti

Multumesc foarte mult lui @D@ny , @F l o r i n, @Aerofan . In sfarsit am reusit azi sa fac functional Carplay. Nu aveam chiar ultima varianta de IOS. Dupa un update de IOS merge. Sunt foarte fericit si usurat.

Paul GSM

5G0 035 222 E - module AUX + USB supporting iPhones (UI4), I8E (Standard radio Gen2) + I8H (High radio Gen2), supporting also Android/MirrorLink

5G0 035 222 F - module AUX + USB not supporting iPhones (UE4), I8E (Standard radio Gen2) + I8H (High radio Gen2), supporting Android/MirrorLink

5G0 035 222 H - module AUX + USB supporting iPhones (UI4), I8E (Standard radio Gen2), supporting also Android/MirrorLink

• Like 1

fm_2511

As dori sa stiu daca pentru unitatea mea se poate activa App Connect si MirrorLink (In meniu am doar App Connect)

Multumesc

20200617_134216.jpg

fm_2511

Atasez si o poza cu versiunea software

20200618_122406.jpg

bibinutu

Salutare,

Si eu cu problema mufei pe Golf 2016. Nu suporta iphone-ul! Se schimba greu mufa aia? se demonteaza mult? E ok sa achizitionez una cu acest cod 5G0035222E?

Multumesc!

Sgy90

Va salut, am un passat b8 2015 cu sistem multimedia Discover Pro și funcție mirrorlink dar totuși nu reușesc sa îl conectez cu telefonul(iPhone 8). Introduc cablul USB in cotiera și in telefon, accesez  funcția mirrorlink și îmi pare iPhone pe Navi dau sa conecteze procesează aproximativ 30 de secunde și îmi da connexiune nereușită. Greșesc ceva? Trebuie sa plătesc ceva sa am aces la acesta funcție?

calint

Poate ai si tu aceeasi problema discutata in postul  de mai sus "mufa" care nu suporta iphone 

mihai p

@Sgy90 iphone nu suporta mirrorlink, doar car play.

yanq

Mirrorlink este istorie. Samsung a renunat definiv la el si licentele nu mai sunt valabile pe Android10.

• Upvote 2
  • Like 1

BeciAcustic

Serios asta cu mirrorlink? Nu am citit informatia asta. Eu am inca Android 9 si imi merge orice pe mirrorlink, inclusiv youtube etc. In 2 3 luni vreau sa schimb telefonul(tot Samsung) si automat o sa am android 10. Sa inteleg ca o sa ma limitez doar la Android Auto, fara altceva din mirrorlink? 🤔

yanq

Da, e oficial anunt de Samsung. Iar cei ce fac update-uri la Android raman treptat fara certificat valabil pentru mirror link.

Haios mi s-a parut ca dupa ce samsung anunta oficial renuntarea la mirrorlink, skoda se lauda cu aplicatiile ei reunite in skoda connect cu functionalitate prin mirrorlink 😆

BeciAcustic

Da, asa este. Momentan imi merg toate dar am android 9. Exista varianta sa lasam in masina conectat un telefon cu android 9 la care sa nu mai facem update, un telefon de compromis.

Miky_1

Mirror link e o tehnologie muribundă, eu nu văd niciun avantaj în utilizarea sa, dar poate greșesc.

Principalul dezavantaj e blocarea unității multimedia în timpul folosirii mirror link, neputând utiliza nicio altă funcție în paralel cu mirror link.

Eu l-am folosit o singură dată,  în rest doar AA.

mrn_smn

Va salut,

Detiun un Vw Polo 6R(2017) cu unitate multimedia"Compozition Media" cu caracteristicile de mai jos.

Am verificat in meniu si nu gasesx iconita cu App Connect,intrebarea este daca se poate activa vreo functie suplimentara(android auto in special).

Multumesc.

20200807_124725 (Medium).jpg

20200807_124807 (Medium).jpg

20200807_124847 (Medium).jpg