Jump to content

Anvelope All Season


buzud
 Share

Postare recomandată

Nop am ASR :)

ESP si alte prostii are un amic cu multi km condusi si care era linga mine...

Am zis ca nici una dotata cu multe prostii care puteau contracara diferenta de aderenta nu ar fi facut fata...

O patise si el intr-o situatie similara...cu masina lui...

La mine fugise spatele putin inaintea fetei :))

Adica toata masina o luase la pascut...ca-n filme cu prosti si cu americani de pe youtube ;)

Modificat de Moog
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

eu am anvelope goodyear hydragrip si dupa 2 ani si 25mii km profilul cred ca este pe la 4mm, nu mai stiu cat au avut noi.

ce naiba fac cu noua lege ca sunt chiar la limita si am dat o caruta de bani ele?

cele de iarna au ditamai derapantii dar cele allseason au adancimea mai mica de noi.

Multumesc!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Cum de anul acesta anvelopele de iarna sau allseason sunt obligatorii, am cautat ceva pe net sa gasesc niste allseason, dar am constatat ca oferta este foarte saraca. Am gasit la un magazin (janteanvelopepromotii) doar Debica si Pirelli. Despre Pirelli P2500 am mai citit, sunt bune pentru un allseason. Debica nu ma intereseaza. Dar altceva nu am gasit... :(

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cristianionut

Eu am gasit aici

Se pare ca vredestein sunt ok, raport pret/calitate.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

nimeni n-a mai scris pe aici, asa ca redeschid discutia...am gasit diverse pareri, pro si contra acestor anvelope. pe mine m-ar interesa asa ceva. cu rezultate foarte bune am gasit: vredestein quatrac 2, good year vector 4 seasons si good year eagle vector ev 2 plus. sunt cam scumpe si trebuie sa imi iau si 4 buc. ca am esp. poate si-a luat cineva ...

din cate am vazut, din cele 3 tipuri de mai sus, good year vector 4 seasons sunt cotate cel mai bine (si sunt si cele mai scumpe).

si-a pus cineva pana acum ? (cum se comporta ?).

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am sunat la vreo 4 distribuitori Goodyear si nu are nimeni Vector 4 seasons. M-au indrumat spre vector 5+. Un distribuitor a spus ca vor veni in iunie iulie , odata cu cele de iarna. Si ca stocul in Romania e 0 . La fel cel din Germania. (Or mai fii unii care nu le-au adus prin GY Romania. )

La Goodyear ROmania mi s-a spus ca nu a importat nici un distribuitor in acest an tipul de anvelope de mai sus. Se pare ca nu sunt prea cerute.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ce dimensiune te intereseaza all seasons?

Poate iti recomand eu pe cineva.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Vector 4 nu mai sint... si 5 se gasesc cu greu...

Daca vrei aderenta buna nu recomand...

Eu unul citisem review-uri despre GY V5 ca sint bune...sint de la mediu in jos...

Tot cauciucuri vara iarna...eu inca mai am pe spate din astea ... pe fata am schimbat asta iarna deoarece intra ASR-ul prea des...patinau pe asflat...si nu nus ce motorizare de 300CP :)

Cu cele noi ASR-ul a tacut...

Chiar ma gindisem sa ramin la all seasons (asa am luat masina) sa scap de nebuneala cu schimbatul/echilibratul...dar prefer sa am un control bun al masinii...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Vector 4 nu mai sint... si 5 se gasesc cu greu...

Daca vrei aderenta buna nu recomand...

Eu unul citisem review-uri despre GY V5 ca sint bune...sint de la mediu in jos...

Da, nu mai sunt pentru ca s-au epuizat stocurile. Din ce am aflat de la GY Romania, productia nu a incetat ( adica nu sunt end-of-life). Si va mai fi o productie prin noiembrie

Intradevar pentru vector 5 nu am citit lucruri review-uri pre stralucite. Insa vector 4 seasons, am citit ca sunt mai bune (mytyres.co.uk - aici am tradus cu google translate testele facute in Germania: ADAC etc. - ; tyretest.com ; tyrereviews.co.uk ). Evident concluziile la care am ajuns sunt doar din citit pe diverse forumuri/ site-uri de test. Poate le-a avut cineva sa vorbeasca din experienta directa.

Sunt bune si la uzura ( desi nu este o problema pentru mine) In 5 ani 1/2 am facut 55.000 km si michelin-urile avute mai au destul pana sa ajunga la limita 1.6mm ( cred ca mai sunt vreo 5-6mm), doar ca au imbatranit: au aparut niste crapaturi fine si uniforme.

Modificat de neo3
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

.

Modificat de darin
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

m-ar interesa pareri despre marci de anvelope de iarna,nu all season,de la cei care le folosesc deja si vorbesc in cunostinta de cauza sa stiu catre ce ma orientez pt ca in sfarsit mi-am luat table pt iarna. am avut o problema cu calculatorul si am postat de mai multe ori,scuze si rog un moderator sa stearga dublurile,multumesc.

Modificat de darin
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

.

Modificat de darin
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

.

Modificat de darin
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

.

Modificat de darin
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

.

Modificat de darin
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu foloseste nimeni de iarna si sa mai fie si multumit?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...
cristianionut

Interesant acest studiu

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

eu de iarna am deocamdata vredestein; dar am deja 3 ierni cu ele, si sunt luate sh ... n-am avut probleme, dar vor trebui schimbate. Cu siguranta cele noi vor fi GoodYear UG7+ ...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...
cristianionut

Pina la uma sunt ok cauciucurile allseason sa fie utilizate iarna?

Legislatia permite?!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cristianionut

cred ca o sa tin o copie dupa factura pneurilor cumparate, in masina ca nu se stie ce fantezeaza politaiul cand te opreste si verifica pneurile

Multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

all season sunt niste porcarii

sunt doar pentru a merge pana la piata sa faci cumparaturile :lol:

stiu destule persoane care au avut si au zis ca nu mai cumpara niciodata asa ceva

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cristianionut

Si daca mergi cateva mii de km pe an cu masina ce faci?

cumperi doua schimburi de cauciucuri?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!