Jump to content
Sign in to follow this  
cristi511

Sfat achizitie masina noua pana in 25k euro (tva inclus)

Recommended Posts

valentinbirsan
On 7/20/2017 at 11:07 PM, Bebeee said:

La nicio masina cu prezoane antifurt nu am primit si prezoane "de schimb". Eu zic sa nu iti fac griji, mai bine inspecteaza atent masina de zgarieturi, etc. 

Sa o stapanesti sanatos.

Multutumesc frumos si mai ales de raspuns. :) Ieri am apucat cu greu sa o ridic dupa o gramada de telefoane date. Am primit si prezoanele care au fost scoase la montarea antifurturiluor (bineinteles dupa ce am intrebat de ele). Deci se poate. 20170720_132341.thumb.jpg.06060564b30c26e0cd7fb4f7bb0938a6.jpg

Ebi

Corect este suruburi nu prezoane. Alte masini au prezoane la roti (suruburi prizonier si rotile se prind cu piulite), tu ai suruburi la roti.

valentinbirsan

Stiu, dar am preferesat sa folosesc acest termen, cu toate ca nu este cel mai potrivit, dar este cel mai sugestiv. :)

Edited by ForceTurbo
Quote la postul anterior. Atentie, se sanctioneaza!
  • Downvote 1

75NOR
10 hours ago, valentinbirsan said:

Multutumesc frumos si mai ales de raspuns. :) Ieri am apucat cu greu sa o ridic dupa o gramada de telefoane date. Am primit si prezoanele care au fost scoase la montarea antifurturiluor (bineinteles dupa ce am intrebat de ele). Deci se poate. 

Foarte misto. La Skoda vine direct pe trailer cu prezoanele antifurt, nema prezoane de schimb :( 

Daca vreau alte 4 prezoane, tre' sa-mi cumpar...

vdragos

Eu cred - desi suntem offtopic - ca explicatia e foarte simpla: daca prezoanele antifurt au fost bifate ca optiune la configurare, atunci dealerul nu are ce prezoane sa returneze. Fiecare roata vine cu ele :))

Daca au fost comandate separat ca si accesoriu si dealerul le-a montat, atunci cele in plus trebuie returnate clientului. Chiar daca ele costa 5 lei bucata.

End of offtopic.